Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek gondot jelent a...

Szerintetek gondot jelent a babára nézve, ha a terhességi súlykalkulátor szerint a minimum hízás alatt vagyok 5 kg-al?

Figyelt kérdés
Sziasztok. MOst 29 hetes kismama vagyok. A baba előtt 74 kg voltam (enyhén molett). Most járok a 29 héten, és összesen 78 kg vagyok. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy engem a 2 trimeszter nagyon megviselt. Szinte végighánytam 1 hónapot. Most is nagyon keveset tudok enni, mert különben rosszul vagyok.Az evéssel soha nem volt gondom egyébként....csak most. Nézegettem a neten, hogy mi az átlagos hízás terhesség alatt, és találtam egy terhességi súlykalkulátort, miszerint a mimimum súlygyarapodás szerint a 29. hétre az én esetemben 83 kg-nak kellene lennem. Ez a minimum. A maximum, ha jó emlékszem 87 kg. Ti hogy voltatok/vagytok a babákkal? Mennyit híztatok avagy nem?
2011. júl. 24. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én 71 kg-mal kezdtem a terhességem és 27. hetesen voltam 80 kg, 31 hetesen pedig 82,5 kg. De nekem sok volt a magzatvizem. Én összesen 16,5 kg-ot híztam.
2011. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ezek a kalkulátorok :) Hidd el, egyik sem azt mutatja, hogy neked mi a pontosan megfelelő :)))

A babád mindent elvesz magának, amire csak szüksége van, még akkor is, ha azzal neked esetleg kárt okoz. Attól, hogy te nem híztál x kilót, nem okozol semmi bajt, csupán könnyebb lesz leadni. Mivel eleve volt egy kis súlytöbbleted, így nem csoda, ha nem híztál sokat. Én pl. egy dekát se híztam a 9 hónap alatt (62-vel kezdtem, annyival mentem szülni is), de a babám szépen fejlődött, így a doki nem találta problémának. Különben minden ember és minden terhesség más, így nincs olyan, hogy x kilós kismamák közül mindenki pontosan y kilót fog hízni... ha meg nem annyit, akkor...

2011. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ne hidjél ezeknek a kalkulátoroknak. Semmilyen egyéni dolgot nem vesznek számításba. És egyébként sem törvényszerű, hogy 10-12 kg-t kell hízni terhesség alatt.

Nyugi, a baba elveszi ami kell neki. Csak emiatt nem lesz gond vele.

2011. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezek csak nagyon irányadatok, nem kellene ezzel foglalkoznod. Ha eleve túlsúllyal indultál, akkor a gyerek abból veszi el magának, amire szükséges van. Több olyan ismerösöm van, aki a terhesség végére nem lett nehezebb, illetve volt, aki még könnyebb is lett, mert a felesleget használta fel a szervezete a babának - és se a gyereknek nem lett semmi baja, az orvos is meg volt végig elégedve a akimamával is meg a baba fejlödésével is.


De az sem mindegy, hogy mekkora vagy te, meg mekkora lesz a baba. Nekem ikerterhességnél összesen jött fel 12 kg, és a 38. héten szültem öket, mindketten kicsivel 3 kg felett voltak. A kalkulátor szerint legalább 6-8 kg-mal több kellett volna - de az csak rajtam lett volna, a piciknek felesleges lett volna.

2011. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minden jót kívánok nektek!
2011. júl. 24. 21:28
 6/15 anonim ***** válasza:
63 kg-mal lettem terhes, 68kg-mal szültem egy egészséges 3900 grammos babát. Ne idegeskedj emiatt!
2011. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én az első terhességemnél összesen 9,5 kilót híztam. 40+3-ra született a fiam 4080 grammal. Most 39 hetes vagyok és eddig 8 kiló jött fel. A legideálisabb, ha a terhesség alatt összesen 9-12 kilót szedsz fel.
2011. júl. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én cakk-pakk 4 kg-ot híztam (nem Rubint Réka vagyok) a 9 hónap alatt.

Egészséges, gyönyörű 3 kg-os lett a kisfiam.


Nem kell a kalkulátorokkal törődni :)

Amíg a pici jól fejlődik SEMMI baj nem lehet!


Most 22 hetes vagyok + 2 kg-nál tartok :)


Szép babavárást kívánok!

2011. júl. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia. Ahogy az előttem szólók mondták,ez a kalkulátor nagy hülyeség... a szerint minden kismamának jó sokat kéne híznia :) Jó az ahol te tartasz, én a 30.hétig + 4kg-nál tartottam.Most vagyok a 37.hétben és+ 7kg...

Minden jót

2011. júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szia.a lányaimmal 14 kg ot hiztam most kisfiut várok és 32 hetesen +2 kg van rajtam
2011. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!