Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?

Milyen érzés terhesnek lenni?

Figyelt kérdés

Nem féltitek a picikét,h megütitek véletlen? Milyen érezni h már van babátok aki már ott növekszik bennetek?:)

Csak érdeklödök,még fiatal vagyok:)


2008. márc. 6. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírhatatlan:-) Én nagyon vártam már, de még mindig nem fogtam fel, hogy babám lesz.-) Mozog a pocimban, ami nől, és ez nagyon jó érzés: Beszélhetsz hozzás, simizheted, ez is jó.-) De nagyon nagy felelősség, hisz megszületik nemsoká, és a nap 24 órájában vele kell lenni, etetni, altatni, fürdetni, és ez nehéz. Én még most is félek tőle, pedig már majd 30 éves vagyok:-)

Féletni nem kell, jó helyen van, de meg kell szokni a pocit. Én pl odacsuktam az ajtóval, mert beakadt a hasamba:-) Szóval szeritnem a vilgá legszebb és legcsodálatosabb dolga az állapotosság és az új jövevény, de nem csak az embernél, minden állatnál is:) De azért még várj vele, mire átlátod, mivel is jár a jövőben mert egy életre szóló felelősség és döntés.-)

2008. márc. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

félelem és boldogság érzése együtt nekem, félek h jó anya leszek-e, egészséges-e a babóm, és naon jó érzés mikor rúg,vagy láttod uh-n a kis életet

rossz mikor rosszul vagy, mert hányingered van,leesett a vérnyomásod

fura érzés h az ember teste teljesen átalakul és egyben hihetetlen hogy egy új élet van benned!!

2008. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó érzés, főleg, amikor érzed a mozgását! :-)

A hányinger és hasonlók nem éppen kellemesek, de kárpótol az a tudat, hogy a kisbabánk növekszik odabent.

Persze állandó aggódás is, hogy biztosan minden rendben van-e, stb, de mindig örömmel gondolok a kis pocaklakómra.

21 hetes kismami

2008. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nagyon jó!!:)Én nem féltem ilyesmitől,hisz ösztönösen vigyázunk rá!Amikor rossz kedvem van és mozogni kezd,akkor önkéntelenül is mosolyt csal az arcomra.Van aki végig izgulja a terhességet,neki biztos parás,de én nem úgy fogom fel,mint valami betegséget.Ugyanúgy élem az életemet,mint elötte,csak arról mondok le amiről le kell.Minden kellemetlen tünetet úgy fogok fel,hogy ez természetes ilyenkor.A picire gondolva semmiségnek tűnik minden.Az a legjobb ha mozog,hihetetlen jó érzés!:)
2008. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én személyszerint imádom,hogy a kisfiam még csak az enyém!:)

Aggódom,persze,de csak annyira,amennyire még normális.

Sokat mocorog és ha rossz kedvem,megvigasztal.

24 hetes kismami

2008. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jóóóóó érzés. Nekem az a kedvencem, amikor a könyökét és a kis kezét végighúzza a tenyeremben amikor megfogom a hasam. Ettől eltudnék olvadni. Na meg attól, amikor csuklik. Az is nagyon érdekes érzés. Nagyon vigyázok a hasamra, hogy meg ne üssem, vagy más ne üsse meg. Remélem te is egyszer megtapasztalod ezt a hihetetlenül mesésé érzést.
2008. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) olyan jo olvasgatni amiket irtok. 17 éves vagyok,még egyáltalán nem tervezek gyereket,csak nagyon foglalkoztat ez az egész. Már várom h eljöjjön az én idöm:D;)
2008. márc. 6. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hihetetlen csoda,ami mindenki mástól megkülönböztet.Amikor elkezd táncolni a pociban a baba,akkor megszűnik minden,és csak nézem,ah hullámzik a hasam.Érzem,hogy mit csinál,hogyan fekszik,megmutatja hogy mit szeretne.Kimutatja,hogy kit/mit szeret és kit/mit nem...Akaratos,és az ő magzatburkát ne nyomja senki/semmi be,mert azt iszonyúan rugdosni kezdi.Az első mozdulatok csodásak,aztán megerősödik szépen én nődögél a poci.Ilyenkor minden nő sugárzik a boldogságtól...és nem is lehet máshogy megfogalmazni az érzést.Néha pokolian nehéz.,amikor rosszul vagy,amikor nehéz a poci,amikor egy újabb vizsgálat,de mindezt feledteti,amikor a kis pocak táncraperdül.Ez valami olyan,amit szavakba nem lehet fogalmazni.

Nálam nagy kérdés volt,hogy megtartom-e,de most már tudom,hogy mennyivel kevesebb lennék.

2008. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legcsodálatosabb érzés a világon mikor hétről hétre tudod , hogy egyre nagyobb a pici manó a pocakban. Majd mikor megmozdul vagy látod ultrahangon a kis arcát .Nincs ennél jobb!!!

22hetes kismami

2008. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!