Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, Ti miket esztek egy...

Kismamák, Ti miket esztek egy nap? Mennyire tudtok/kívántok olyan ételeket, amiket kell (ene) enni ilyenkor?

Figyelt kérdés

8 Hetes terhes vagyok és az a baj, hogy nagyon nem kívánom az egészséges ételeket. Természetesen nem eszem mekiben, nem cukrozok fehércukorral és édesítővel, sóból is a himalája sót használom, nem iszon alkoholt, és kávét, energiaitalt, sem cukros üdítőket és édességeket is csak minimálisan eszem.

Viszont a gyümölcsből és zöldségből alig kívánok valamit. Próbálok a reggelihez, vacsorához paradicsomot, paprikát enni, de valahogy nem az a mennyiség kerül a szervezetembe, ami kellene ilyenkor. :(

Szedem a Femibion 800-at, tehát az elvileg kisegíti a vitaminszükségletet, de olyan jó lenne azzal a tudattal élni, hogy az étkezésben is mindent megteszek a egészségünkért, de nem ezt érzem :(

Ti hogyan étkeztek, miket kívántok? Mi az amit megesztek, de nem kellene, vagy nem a legjobb terhesség alatt?

Ugye azért attól, hogy nem gyümölcsökön és zöldségeken élek nem lehet baj?? :( Igyekszem, de sajna ha vmit nem kívánok, az nem is megy le :(


2011. okt. 5. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok 17 hetes és most értem el a kezdő sujomat. 3 kg-fogytam az elején. Én sem kivántam semmit a fekvésen és alváson kivül. Szinte az első 12 hét ki is esett, olyan rosszul voltam. Még most is szoktam hányni néha. De én ha a mekis kaját kívánom én megyek. Nem eszem minden héten, de az vérré vált bennem ha az esett jol. Majd jobb lesz ,meglátod. A babának ez is jó még az elején. Az enyém is megfelelő méretü.

2011. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne aggodj, a baba elveszi tolled amire szuksege van es jol teszed, hogy ezt vitamminnal potolod.

En semmi mast nem kivantam a terhessegem alatt csak a leveseket. Volt olyan nap, hogy reggel, delben es este paradicsomlevest ettem. Olyan nap is volt, hogy reggelire gombakrem levest reszelt sajtal a tetejen. :) Ez a leves mania mar a terhessegem elejen kezdodott es vegig tartott. Igy nem is hiztam semmit mert ugye a levesbe keves kaloria van pedig megettem egy nap vagy 7-8 tanyer levest. A paradicsom leves volt a kedvencem. :)) Egyaltalan nem tudtam megenni a hust, felvagottat, peksutit, kenyeret, tesztat. Neha lekinoztam egy par friss zoldseget a leves melle. Gyumolcsot sem kivantam (kiveve ha gyumolcs leves volt). Egeszseges kisfiam szuletett 3150 grammal, aki mar 20 honapos. Azt egyel amit kivansz. A szervezeted tudja mire van szuksege es mire nincs.

2011. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én azért hiába kívánok valamit, ha tudom, hogy nagyon egészségtelen semmiképp nem enném/innám (pl cola, kávé, bor, sör, lágysajtok, nyers hús, zsíros és 0 tápértékű ételek)

Nagyon aggódom, de végülis igen, vannak akik végighányják az első 3 hónapot és Ők még ha meg is eszik az egészséges ételeket, úgyis visszajön. Szóval gondolom, akkor nálam ez nem is olyan rosz. Egyszersem hánytam még. Remélem nem is fogok. :)

Még több étrendet és tapasztalatot kérek, kismamák! :)

2011. okt. 5. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!en most a 7ik heten vagyok,az elso terhessegemnel 17kg hizam,ezt most mindenkepp elfogom kerulni,elhataroztam h 10kgnal megallok:)en a reggelit yogurtal kezdem amibe korpat szorok ket kanallal.attol hanyingerem sincsen es nagyon taplalo.a(dmben is tudsz venni)heti egyszer megjelolhetsz egy napot,amikor desszertezhetsz.en a tonhalra eskuszom,es a paradicsomlevesre.es gyumolcsot is csak reggel eszem,inni csak facsartcitromos vizet iszom.a himalaja so az jo,paradicsomra rakhatsz kis olivaolajat,es a himalajat es egy kis bors:)tudatosan epitsd fel a napod,en is azt teszem.a gyerekemnek taplalo dolgokat szeretnek adni,nem mcdot.
2011. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Harmadik babámat várom,és azt eszek amit megkívánok.

Elmondom a mai menümet:Reggeli:1 pöttyös guru

1 káposztás batyu

1 lekváros bukta


Tízórai:1 hamburger menü


Ebéd:Székelykáposzta


Uzsonna:Gyümölcsleves

2 szelet pizza


Vacsora:2 szelet pizza

és ismét gyümölcsleves


Szedem én is a Femibiont.Tehát ezzel csak annyit szerettem volna mondani,hogy egyik terhességemnél sem válogattam,hogy mi egészséges és mi nem.Persze alkoholt nem fogyasztottam és nem is dohányoztam.Mind a 2 gyermekem egészséges.Remélem ezzel a babóval sem lesz semmi baj.

Most 11 hetes vagyok.Boldog babavárást!

2011. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságokat és a tanácsokat. Én úgy vagyok Vele, hogy inkább amit csak tudok kerülök, ha tudom, nem egészséges. Valahogy nem vinne rá a lélek, hogy mekis kaját egyek, vagy sokszor túl mű ételt. (figyelem azokat a bizonyos E számokat, tartósítókat, színezékeket.)

Egy dologról nem tudok lemondani, mégpedig a szörpről. Egyszerűen nem tudom meginni a vizet, úgy ahogy van, "natúrban". Ill meg tudom, de akkor egy nap kb fél liter folyadék kerülne belém. Így egy picike szörpöt, citromlevet, mézet, gyümölcslevet belecsempészek, és máris lesz íze :)

Tegnap nem igazán kívántam semmit, de végülis vettem a DM-ben Babylove banános tejpépet, amit a babák is ehetnek :) Nagyon fincsi és vitaminok is vannak benne :) Gondoltam ha azt a kicsik is eszik, én is ehetem :)

További tapasztalatok? :)

2011. okt. 6. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!