Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt végig szabad...

Terhesség alatt végig szabad repülni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 16. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
hányadik hétben vagy és milyen tátú repülésre gondolsz?
2008. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem, mert a gép nem szállhat le, amikor a baba meg akar születni és a gép fedélzetén senki sincs kiképezve szülés levezetésére. Ha jól emlékszem, 7. hónapban is már csak nőgyógyászod igazolásával repülhetsz emiatt. A Malév honlapjáról letölthető a nyomtatvány (én nem találtam meg, faxon kértem, hogy küldjék el, de a gyakori kérdések közt van valahol). Nekem extra jó repülni, mert kisbabaként utána kevésbé fog félni, ahogyan a többi anyuka mondta. Lehetne kérni külön vizsgálatot a mágneses kapu elkerülésére, de nem érdemes, hatszázan külön-külön esküdöztek, amikor ezt megkérdeztem, hogy semennyire se ártalmas a babának. (Azért az én fiam nagyokat rúgott utána, úgyhogy igenis érzi a csöppség.) Ha egy óránál hosszabb az út, nem szabad végig ülni, sétálni is kell. Én nem is a repüléstől tartanék, hanem a bezárt térben a betegségektől. Kétszer repültem az idei járvány alatt (már terhesen) és marha mázlinak tartom, hogy nem kaptam el az influenzát. Szóval a repülés maga nem árt, esetleg az utazás miatti stressz, kényelmetlenség, kézmosás hiánya (vigyél gyógyszertári Klára fertőtlenítő kendőt. Előnyödre válhat az út során, ha látszik a terhességed, ne takargasd. Jó utat! 25 hetes kismama újabb út előtt (Megj: kisgéppel egyáltalán nem lehet repülni terhesen! Fentiek csak rendes nagy utassállító gépre vonatkoznak.)
2008. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is elég sokat repültem,repülök...A terhesség 28.hetétől kell orvosi papír(nyomtatványt kitölteni)hogy repülésre alkalmas állapotban vagy.a 36.héttől pedig már eggyetlen légitársaság sem enged repülni.Az előttem szólóval eggyáltalán nem értek eggyet,ami az ellenőrzőkaput illeti.Amikor a kézipoggyászodat ellenőrzik,akkor kell szólni,hogy terhes vagy,mert akkor NEM AJÁNLOTT ÁTMENNI AZ ELLENŐRZŐKAPUN,mert az azért csak sugárral vizsgál.A terhesség elején én is szóltam,ott hogy terhes vagyok,és csak motozással vizsgálnak akkor.Mikor meg már látszott is hogy terhes vagyok,akkor már nem is kellett szólom semmit,automatikusan félrehívtak a sorból hogy ne menjek át a kapun,csak motoznak.Viszont nem tudom hány órás útra készülsz,de tényleg ajánlatos közben felállni,sétálni egy picit a trombózis veszélye miatt,bár én 3-4 órás utra szokatm menni,de nem mindig állok fel a helyemről.1hete jöttem épp haza,ugyhogy nincs semmi extra,a kapunk ne menj át,és nagyjából ennyi.
2008. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ikerterhesen repültem 23 és 26 hetes terhesen 14 órát. Nem maga a repülés a kockázat, hanem az, hogy egy bezárt térben vagy, ha bármi komplikáció lenne, nincs orvosi szakember és felszerelés. És miattad nem tudom hogyan szakítják meg az utat.

Nekem itthon kiállították a papírt amivel felszállhattam, de miután 3 hét múlva jöttem vissza, ott helyi orvosi igazolás kellett, hogy újra gépre szállhassak. Amúgy ez a TE felelőséged, ha bármi kompilkáció adódik. ( vetélés, koraszülés stb )

36 héttől semmilyen papírral nem engednek repülni.

2008. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 36. hettol altalaban nem engedik, de nem azert mert barmi baja lehetne a babanak vagy a mamanak, hanem nincsenek felkeszulve egy esetleges szules levezetesere, hisz a 36. hettol ez barmikor bekovetkezhet. Ez altalaban a nemzetkozi jaratokra vonatkozik, mert a helyi jaratok eseten meg eddig sem engedik. Ahol en elek, ott pl. a helyi tarsasagok, mar a 6. honaptol nem engedelyezik. Elvileg kernek orvosi igazolast, de ez a gyakorlatban nem mindig van igy, sajat tapasztalat. En Lufthansaval repultem, tudtak-lattak, hogy terhes vagyok, megse kertek igazolast, sot azt se kerdeztek meg hanyadik hetben jarok. Ami a kapukat illeti a repteren ez is valtozo. En oszinten szolva semmi olyat nem hallottam, hogy karos lehet a babara, es amikor utaztam, at kellett rajta mennem, pedig lattak a pocim. Senki nem mondta, hogy alljak felre es majd "csak" megmotoznak. Raadasul atszallassal mentem es mind Pesten, mind Frankfurtban atmentem a kapun. Azota megszuletett a lanyom es a mai napig (5 es fel honapos) semmi baja nincs.
2010. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!