Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok. Baj...

6 hetes terhes vagyok. Baj lehet? Ugye minden rendben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma vagyok 6+1 napos, és délután egy vérfolt fogadott a bugyimon. Kicsit barnás-véres volt, és kb golflabda méretű volt a folt és mikor megtöröltem magam, élénk piros volt a papír. Nagyon megijedtem. Rögtön felhívtam a dokimat, és azt mondta hogy ha erősödik, akkor irány a kórház. Bevettem gyorsan két utrogestant (eddig 3x1et szedtem), meg két magne B6ot, és elmúlt a vérzés. Szerdán lesz a dokinak rendelése, ott tud csinálni uh-t. De nagyon félek, hogy valami gond van a babával és csak az utro-tól nem történt baj! És hogy ne legyen olyan könnyű feküdnöm, van egy 22 hósom, akit egész nap el kell látnom :( Szegényem, ma egész nap mesét nézett....
2011. okt. 24. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért én egy ügyeletet biztosan meglátogatnék a helyedben - fő az óvatosság!
2011. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De félek, ha elkezdenek turkálni, akkor megint vérezni fogok. Meg tutira be akarnak fektetni (már jártam így a kislányomnál), és utána meg le se sz*rnak mivel a dokim nem ebben a városban dolgozik. Ezért várnám meg a szerdát, meg azt mondta hogy ha valami lenne, holnap egész nap ügyeletben van. Csak hát másik városban.....
2011. okt. 24. 21:29
 3/15 fotucsok ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen, és barátnőmnek is, bár élénk piros nem, inkább ilyen maszatolásos, rózsaszínes. Akkor azt mondták, hogy ez előfordul, főleg, ha akkor jelentkezik, amikor elvileg meg kellett volna, hogy jöjjön. Nekem is azt javasolták, hogy ha mégegyszer lesz, menjek. Szerencsére egyszer fordult elő, és semmi baja nem lett a babának. Reméljük, hogy erről van csak szó.
2011. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha szeded az utrot, a magne b6-ot és pihensz, akkor ezeken kívül mást nem nagyon tehetsz a babáért.

Próbáld a gyereket rábízni valakire, és nehogy emelgesd!

2011. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ezen kivul te mast mar nem tehetsz...az semmi keppen nem jo jel ha meg a bogyokkal is barnazol...en is igy voltam csak nekem 20 honapos volt a faiam...a doki kenyszerpihenore fogott es azt mondta hogy bizonytalan idoig meg sem moccanhatok az agyba....en masnap bementem a rendelobe es kozoltem vele hogy az en eletvitelem nem engedi meg ezt hiszen nem hanyagolhatom el egy "csupan " 6 hetes magzatert a masik fiamat...ugy dontottem hogy en elem a normalis kis eletemet (fozok mosogatok jatszok a gyerekkel, de nem cipekedek es nem hajolgatok) es ha igy elmegy a baba akkor az nem volt egeszseges es jobb is hogy elment...masnap spontan el is veteltem...a korhazban mondtak hogy ez volt a leheto legjobb dontes hiszen komoly kovetkezmenyei is lehetnek annak ha valaki gorcsosen ragaszkodik a magzatahoz annak ellenere hogy az el akar menni...kivanok neked minden jot
2011. okt. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, sokat vívódom én is ezen, amit az utolsó írt, de aztán a következő pillanatban meg úgy vagyok vele, hogy ilyen könnyen nem lehet feladni a dolgot. Ha egy baba menni akar, azt 100 szem utro sem állíthatja meg. Kivéve ha sárgatest elégtelenség miatt van a baj. Tehát ilyen szempontból nyugodt vagyok. Az uh-n kiderül majd hogy fejlődik-e. A lányomat mikor vártam, rengetegszer barnáztam. Tehát lehet hogy nekem alapból meg kell küzdeni ezekkel a dolgokkal. És a sok negatív mellett vannak pozitív példák, amikor nem lett semmi baj a kezdeti nehézségek, barnázások-vérzések után. Én ebben bízom. Meg abban, hogy ha tegnap este nem öntött el a vér, akkor nem is olyan nagy a baj!
2011. okt. 25. 09:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos nem ilyen egyszerű, hogy ha elmegy akkor nem volt egészséges.

Ha a babával van gond, akkor ilyen kora terhességben mindenképp elmegy, ha viszont sárgatest probléma, vagy méhszáj elégtelenség miatt van gond, akkor nagyrészt kismamán múlik, hogy mi lesz. Hormonproblémára gyógyszert kell szedni, méhszáj gondokkal pedig feküdni kell, ennyi.

Sok ilyen kérdés volt mostanában, mindenhol lepontoztak a véleményemért. Nem értem miért kövezik meg ilyen vehemensen pl a cigiző kismamákat, amikor ők ugyanígy veszélyeztetik a magzatukat a cipekedéssel. Ha valami (számomra érthetetlen okból) muszáj cipelgetni egy járni tudó gyereket, akkor nem szabad bevállalni az újabb babát, amíg ez a gond meg nem oldódik. Ez a véleményem, lehet ismét lepontozni, nem hajtok a 100%-ra.

2011. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Tőlem kaptál egy zöld kezet! :) Igazad van, hogy amelyik baba el akar menni, az el is fog. Én sosem voltam egy könnyen "feladós" típus, és ezért írtam, hogy amit tudok azt megteszem azért, hogy sikerüljön megtartani a babát. Amióta emelt adag utrot szedek, azóta egy nagyon picike barnázás volt, de ugyanilyen volt a kislányomnál, tehát ezt nem veszem már bajnak. Holnap úgyis kiderül minden az uh-n. Most olyan érzésem van, hogy minden rendben van, már órák óta nem volt barnázásom sem, lehet hogy már teljesen hat az utro. Mást ügyeleten se tudtak volna csinálni, csak felírni a gyógyit. Holnapig meg már kibírom fél lábbal is! A kislányomat abszolút nem emelgetem, erre figyelek. A pelenkázóra is maga mászik már fel, mióta muszáj :) Babakocsival nem megyünk sehova, mert nem tudom lecipelni az emeletről, s apukája ha hazajön a munkából, akkor mennek kicsit levegőzni. Addig meg marad a tv, meg ma befeküdtem az ágyába amíg a szobájában játszott, hogy azért ne egész nap tv-zen. Szerencsére kajánk van, mert anyósomól rengeteget hoztunk hétvégén.

Holnap írok azért, hogy mi lett az uh eredménye, hátha érdekel valakit!

2011. okt. 25. 17:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Drukkolok, hogy minden rendben legyen! Írd majd meg, hogy mi volt UH-n.

Ügyesen megoldottad a kislányoddal a dolgokat, sokan példát vehetnének rólad.

És ne idegeskedj, te mindent megtettél a babádért, minden esélyed megvan, hogy egészséges kistesó legyen :)

utolsó voltam

2011. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Megjöttem a dokitól! Minden a legnagyobb rendben, már volt szívhangja is a picurnak! Mérete a korának megfelelő! Nem látott a doki semmi bevérzésre utaló jelet, nem tudta hogy mi lehetett ez. Azért vigyáznom kell magamra továbbra is, de feküdnöm azért nem kell. Sőt az utrogestant is visszavehetem fokozatosan 3x1re.

2011. okt. 26. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!