Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rózsahimlő és terhesség?...

Rózsahimlő és terhesség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a nagy problémám, hogy a fiam most fogja megkapni a 15 hónapos védőoltást, ami ugye az MMR, és legyengített vírusokat tartalmaz. Meg is kaptam ma a tájékoztatót, amiben benne van, hogy 3 hétig előfordulhat láz, kiütés stb. Tehát lefolyhat a vírus, csak gyengébben. Én 11 hetes terhes vagyok és eddig még nem estem át a rubeolán és védőoltást sem kaptam ellene. A doki azt mondta, hogy nem fog megfertőzni a 15 hósom, de azért én mégis aggódom. Garanciát persze nem vállal rá senki, hogy nem fogom elkapni, de az oltás kötelező, így be kell adatni. Volt valaki hasonló helyzetben? Jó lenne tapasztalatokat kapni, hogy hogy is van ez. Holnap felhívom az ANTSZ-t, hogy adjanak valami infót. Azért várom a válaszotokat addig is! Köszönöm!
2011. okt. 25. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyengített vírust tartalmaz, tehát 1. nem fertőz 2. arra jó ez a minimális mennyiség, hogy a kisgyerekek immunrendszere "felismerje" a betolakodókat és ellenanyagokat kezdjen el termelni. (Ezért a láz is pl.)

De nem vagyok orvos vagy ezzel foglalkozó szakember, így biztos ami biztos kérdezz rá az ántsz-nél is!

2011. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az oltási betegség nem fertőző. Amikor 1 éves volt a kisfiam, együtt játszott egy másik kiafiúval, aki előtte 1 héttel kapta meg a védőoltást. Miután megtudtam, rákérdeztem a gyerekorvosnál, és megnyugtatott, hogy nem fog megfertőződni a fiam, és valóban nem lett beteg :-) Minden jót Nektek!
2011. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!én sem bárány sem rózsahimlős nem voltam!nekem azt mondták amíg nem kapom meg az otásokat addig próbáljak ne teherbe esni mert nagyon veszélyes főleg a rózsahimlő!nekem ezt mondták tavaly kaptam meg az otásokat!mindenképp hívd fel az ÁNTSZ-t mert az a biztos!Sok egészséget, és boldog baba várást kívánok! :)
2011. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!