Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MIERT nem lehet terhesen...

MIERT nem lehet terhesen szolizni? Normalis valaszokat kerek szepen!

Figyelt kérdés
esetleg valakinek elmondta akar egy nogyogyasz is h miert nem,vagy csak az amugy is szoli ellenesek irjak mindig h nem.
2012. jan. 17. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia, engem is érdekelt a kérdés,de nem néztem utána. Ezeket találtam:

[link]


[link]



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..



[link]

2012. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Felmelegszik a magzatvíz,azt nem kell mondanom annak mi lehet a következménye!!!
2012. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem lehet mert a szoli ugye meleget csinál és felhevül a tested és vele együtt a magzatvíz is ami nem jó a babának.A túlzott meleg vérbőséget okozhat ami vetéléshez vezethet.

Meg elvonja a szervezetedből a folsavat amire ilyenkor nagy szükség van .

2012. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az egyik, amiről tudok, hogy miért nem ajánlatos, amit előttem is leírtak, hogy felhevíti a szervezetet, ezáltal a magzatvizet.

A másik, hogy terhesség alatt megváltozik a hormonháztartás, és sokmindenre másképp reagál a szervezet. Fórumon olvastam egy anyukától aki járt a terhesség alatt is, hogy kijöttek az arcán foltok a szolizás hatására, és sajnos a szülés után se múlt el, csak elhalványodott. Persze ez nem törvényszerű, de előfordulhat.

2012. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
erdemes elolvasni a linkeket amiket az elso valaszado rakott be.semmi koze amagzatviz felmelegedesehez.es jo par orvos irta h mertekkel szabad.en sem csoki barna szeretnek lenni.csak egy egezseges szint szeretnek,mivel nyaron fogok szulni.elso gyerekkel nem mertem szoliba menni,akkor is 30fok volt,en meg hosszu gatyaba voltam mert olyan feher a borom h szegyenlem es utalom is.ezert mindenkepp fogok menni egy heten egyszer par percre.es persze mar a 0,3as csovesbe-egyaltalan nem karos.szerintem.elso valaszolonak nagyon koszonom.:)
2012. jan. 17. 17:56
 6/12 A kérdező kommentje:
es most pl nem is megyek,telen ugysem latja senki,meg ruhaban vagyunk,juniusban fogok szulni,elotte azert parszor elmegyek h ne legyek falfeher
2012. jan. 17. 17:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én megkérdeztem a dokimat még az elején erről a témáról. Aztmondta mértékkel szabad szolizni. Ez azt jelenti, hogy hetente 1szer max 2szer, de csak turbo szoliba. Mert ugye sok helyen még a régiek vannak, ahova 15-20 percre bekell feküdni, hogy szined legyen, de a jobb helyeken, 3 perces zsetonok vannak.

Kb 26 hetes voltam mikor megkérdeztem. Hazafele megálltam a szoliba, és a szoli tulajdonos is mondta h mehetek 3 mx 6 percre...

Bementem, de olyan lelkiismeret furdalásom lett, hogy mielött bekapcsolt a szoli, letakartam a pocakom a pulcsival.. :) És a picurka így is nagyon elkezdett kapálozni, szerintem a nagy fény nem tetszett neki, pedig mondom a vastag pulcsi is rajta volt a pocakomon... Így félidőben kiszáltam, és megfogadtam, hogy biztos nem megyek többet pocakosan. :)

Szóval nekem megengedte a dokim, de mégsem járok.

Menj el te is nyugodtan hetente 1szer pár perce, ha szeretnél...

Remélem tudtam segíteni.

Üdv: 35 hkm

2012. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A magzatvíz felmelegedés és a folsav elvonáson kívül a sugárzás sem tesz jót a magzatnak, valamint ilyenkor a te bőröd is más, kijöhetnek rajta foltok, ahogy az egyik válaszadó is írta. Persze a te döntésed, nem fognak azért megbüntetni mert szoliba jársz terhesen.

Csak nekem furcsa, hogy azt a kismamát aki mondjuk elszívott egy szál cigit a terhessége alatt, azt megköveznék a legtöbben, míg a szoli rendben van. Pedig nyilván senki nem gondolja, hogy egy szál cigitől bármi baja is lesz a magzatnak (nem dohányzom mielőtt valaki ezzel jönne). Pedig egy dohányosnak kicsit nehezebb lemondania a cigiről, mint bárkinek a szoliról.

Amúgy miért tartják egyesek ebben az országban gáznak a fehér bőrt még mindig? Nagyon nem "divat" már, sőt. Inkább az a bizonyos réteg számít már cikinek, tudjátok, répasárga bőr a szolitól, hidrogénszőke haj lehetőleg színes csíkokkal, hosszú vastag rikító műkörmök...

2012. jan. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi szégyellni való van a fehér bőrön. Ebből nem kell hiusági kérdést csinálni. Én régen "nagy szolis" voltam a terhesség előtt. Úgy érem a nagyot, hogy évek óta rendszeresen jártam a nyarak kivételével, mondjuk akkor is mértékkel, heti 1x8-12 percre. Aztán mikor terhes lettem, akkor én is utána néztem a dolgoknak, meg eleinte kicsit zavart, hogy fakul a bőröm, de nem tudom, engem feszélyezett volna, hogy nagy pocakkal megyek, és igazából megszoktam, hogy fehér vagyok, nem is érdekelt már. Azóta a kisfiam lassan 2 éves, de szoliba azóta sem voltam, nem is érzem már szükségét. Mikor bejön a jó idő, kimegyek, és a nap barnít. Azért meg nem fogok beöltözni melegben, mert jajj fehér vagyok. Ez természetes, semmi szégyellnivaló nincs rajta.

Nem lebeszélni akarlak róla, a te dolgod, ha akarsz elmész, mértékkel nem fog bajt okozni.

2012. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hat a helyzet az h engem a nap sosem barnitott,ha nyar van es nem szolizok teljesen feher is maradok egesz nyaron.es igen szoke a hajam,es mukormom is van de nem vagyok cicababa,es szines tincseim sincsenek.csak egy egezseges szint szeretnek amit en a naptol sosem kaptam meg!!!

Es eszembe sem jutna turbo szoliba menni-az a legkarosabb!!!!

Az uj egezseges 0,3as csovek tenyleg nem karosak mar.nem is eghetsz meg benne,es eleg belole par perc.es nincs sugarzas.

2012. jan. 18. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!