Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gátvédelem? Szerintetek hogy...

Gátvédelem? Szerintetek hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Van olyan, aki gátvédelemmel szült és nagyon szűk volt odalent? Hogy éltétek meg? Illetve jó döntés-e a gátvédelem, hiszen nem szeretném, ha szanaszét szakadjak. Viszont sokan azt mondják, hogy teljesen megváltozik minden odalent, a vágás után!!!!
2012. jan. 30. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Te nem döntesz sehogy, majd a szülésznő.
2012. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

nekem nem változott meg semmi. soha nem fáj, nem is érzem hogy vágtak.


de ez mindenki másképp éli meg.


mindenképpen kérdezz rá a korházra, orvosra a szülés beindulásakor mit gondol a gátvédelemröl stb... szerintem nem kell feltétlen gátvédelem, ezt egy orvosnak el kell hogy tudja dönteni mikor vág és mikor nem.

2012. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyire érzekeny a tested, mennyire tudsz regenerálódni. Nekem az első gyereknél szanaszét vágtak, vákummal szedték ki a törpöm. A másodiknál gátvédelem volt, és ezerszer jobb volt. A kitolás hosszabb, és fájdalmasabb, de megérte, utána sokkal jobb volt. Én azt javaslom, hogy mondd a dokinak, szülésznőnek, szeretnéda gátvédelmet, ha úgy látja, hogy összejön. Ha nem, akkor inkább vágjon. jah, és a m
2012. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Első, nagyon nincs igazad!

Ha van választott orvos és/vagy szülésznő, vele kell megbeszélni, mint az összes többi dolgot, hogy mit és hogyan szeretnél szüléskor.

És meg lehet az elsőt is szülni gátvédelemmel.


Nekem mondjuk nem sikerült, mert a babám szíve lelassult, és így gyorsítani kellett, de mindenképp érdemes megpróbálni legalább!

És igen, nekem is MINDEN megváltozott utána.

A második szülésem gátvédelemmel zajlott már, ott hamar fel is épültem belőle!

2012. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3, vagyok, bocs, a fiam elküldte.


Szóval a második szülésnél repedtem picit, amit utólag összevarrt a doki, de még így is ég és föld volt a kettő. százszor egy repedés, mint egy metszés. Akkor mindent szétvágnak ott.

2012. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok.

Nekem egy barátnőm szülésznő, nála is szültem, és mondta, mikor rákérdeztem, h akarhat az anyuka gátvédelmet, ha nem megy, akkor nem megy, és még mindig jobb egy pici vágás, mint amikor az ember lánya teljesen szétszakad.

Nekem jobb, mint előtte, pedig előtte is szűk voltam, előtte is intimtornáztam, és most is.

A vágás nem látszik, amíg benne voltak a varratok, nem volt kellemes, de ahogy kiszedték, már egyáltalán nem fájt, tudtam ülni, járni, minden.

A szülésznőm mondta, h volt pár anyuka, nagyon ragaszkodott a gátvédelemhez, és azóta is megérzik az összes időváltozást, három óra volt, mire összevarrták stb...

2012. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt mindkettő. Minden attól függ, hogyan tágulsz, meg hogyan regenerálódsz, de pl. én ezerszer inkább a gátmetszést választanám, mert vagy háromszor olyan gyorsan felépültem, mint védelemmel. Igaz, sérülésem nem volt, de úgy éreztem, mintha lógna az egész odalent, és szex közben is érezhető volt, hogy nem az igazi.

A gátmetszéssel meg pici metszés volt, másnap ültem rajta, és 6 hét után olyan szűk voltam, mintha sose csináltam volna:)

Így én, ha választani lehet, akkor gátmetszés:)

2012. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Azért várom még a tapasztalatokat!

2012. jan. 30. 15:06
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

"Te nem döntesz sehogy, majd a szülésznő."


Na, ez azért nem így van! Legalábbis jobb helyeken. Engem megkérdezett az orvosom, hogy szeretném-e megpróbálni gátvédelemmel. Igenis van beleszólása a szülő nőnek, hogy szeretne szülni. Ha jó a szülésznő nem fogja hagyni, hogy szanaszét szakadj. Én az első babám gátmetszéssel szültem. A második babámnál meg sem fordult a fejemben a gátvédelem (éppen mással voltam elfoglalva):), de a dokim mondta, hogy szerinte érdemes lenne megpróbálni. És igaza lett. Gyorsan megszületett a kisfiam, és sokkal gyorsabban gyógyultam. Nem változott semmi lent, sem én, sem a férjem nem érez különbséget.

Ja, és még annyi, hogy a kisfiam úgy született, hogy az egyik kezecskéje a feje mellett volt mikor kibújt. Mindenki azt hitte, hogy végig szakadtam bent, de semmi gond nem volt, még így sem. Pedig nagyon vékony, és nagyon szűk vagyok.

2012. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nekem egy barátnőm szülésznő, nála is szültem, és mondta, mikor rákérdeztem, h akarhat az anyuka gátvédelmet, ha nem megy, akkor nem megy, és még mindig jobb egy pici vágás, mint amikor az ember lánya teljesen szétszakad."


Így, ebben a formában igazad van. De, akkor is joga van ahhoz, hogy megpróbálja, és ha nem megy, akkor nyilván beavatkoznak.

2012. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!