Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap töltöttem a 21. terhess...

Tegnap töltöttem a 21. terhességi hetet, és nem igazán érzek magzatmozgást. Vagy csak első terhességem miatt nem ismerem fel?

Figyelt kérdés

Lehet ez attól, hogy molett alkatom van?

Nem dagadt! Összefügg?

Csak ritkán, kb két naponta van valami bugyborékolásos dolog :S

Nektek hogy volt ez?



2012. febr. 14. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
20 hkm vagyok, és tiszta ideg én is! Egyik nap többet mozgolódik, másik nap alig-alig, és olyankor mindig megijedek nagyon, én is molett vagyok. Védőnő azt mondja, hogy ha több helye van a picurnak, és kényelmesen elvan, akkor nem érzed. Ahogy nő a pici, egyre kisebb a hely, jobban érzed, de aztán a méh megint utánanől, és egy ideig megint elég lesz neki a hely, és akkor már nem érzed, vagy nem érzed annyira. Tehát nem függ össze mással, lehet, hogy a te babócád kényelmesen elvan. Nekem inkább az a bajom, hogy kétségbeesek folyton, ha pár órát nem jelentkezik, a hideg veríték folyik a hátamon.
2012. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem van olyan nap, hogy semmit sem érzek :(
2012. febr. 14. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hetes vagyok. Az alkatom miatt (tök lapos hasam volt anno, nem sovány voltam, de a bordáim látszottak) én már 3 hete erősen érzem a babát. Fekvő helyzetben és törökülésben a legaktívabb. Van hogy alszik nap közben, és órákig semmi mozgás, főleg ha járkálok, teszek-veszek. Nem kell megijedni, ha még nem annyira aktív. Később le fogja rúgni a vesénket is! :)
2012. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Érdemes beszerezni egy szívhangfigyelőt. Pont így voltam én is, hogy halálra aggódtam magam, hogy nem eleget mozog a babám. Vettem 16hetesen egy szívhangfigyelőt a teszveszen jó áron, és ha már nem érzem annyiszor mozogni a babámat mint ahogy szeretném, akkor fogom és meghallgatom vele a szívhangját, és legalább nem idegeskedek hanem megnyugszok. 28hkm
2012. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet :)

Én tegnap egyáltalán nem éreztem, és még ma sem :(

2012. febr. 15. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én még a 24. héten se éreztem, vagy nem voltam biztos benne, hogy azt érzem. Szintén molett vagyok, ráadásul a méhlepény elöl tapadt, ami szintén kipárnázta a méhemet, így olyan volt, mintha egy vastag falú gumiszobában lett volna a baba. Ilyen esetben nem nagyon érezni.
2012. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
végül 21 hetes 5 napos korában rúgott először, de akkor 3 napig abba sem hagyta. elég érdekes volt ez így, hogy hirtelen kezdett bele :)
2012. ápr. 12. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!