Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ciszta elsö trimeszterben?

Ciszta elsö trimeszterben?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok. Ma talált a dokim egy cisztát a jobb petefészkemnél. Azt mondta ez gyakran elöfordul várandósság alatt és a legtöbb esetben magától felszívódik. Nektek volt már ilyen?? Én bevallom ennek ellenére eléggé megijedtem:( soha nem volt cisztám..

2012. febr. 27. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt korábban is, meg a terhesség alatt is utána.

Egy ideig rajta volt az ultrahangon, aztán ahogy nőtt a gyerkőc egyszer nagyon erős alhasi fájdalmaim lettek, ami utána el is múlt. A következő ultrahangon nem volt a ciszta...

Amúgy nekem most megint van egy (bár most nem vagyok terhes), nemsokára megyek vissza a dokihoz, hogy megbeszéljük a sorsát...


De nem kell aggódni, ez nem egy halálos betegség, olyan mint egy vízhólyag, csak ez nem a sarkadon van, hanem

a testedben. A gyereknek semmi baja nem lesz.. neked se.

2012. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakori, nekem is volt, a sárgatest is látszódhat cisztaként. Legtöbbször max. a 14. hétre felszívódik, semmit nem jelent!


29 hkm

2012. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt az első trimeszterben,de a 12hetes uh-n már nem látszott. Felszívódott. Nyugi, semmi baj nem lesz.
2012. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt az első trimeszterben, de a másodikban már nem látta a doki... :) Nyugi, tényleg gyakori!
2012. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15 hetes terhes vagyok a harmadik babánkkal.Az első két terhességem alatt nem volt cisztám,de most igen,ráadásul elég nagy 6.5*4.5 cm volt a 8. héten.A 12. hétre kb.felére összement.Fokozatosan felszívódik majd.Én is megijedtem,de ne aggódj,mert amikor a méhlepény kialakul és táplálni kezdi a babát eltűnik a ciszta.Az enyém sárgatest ciszta,ami olyan hormon ami fenntartja a terhességet,ezért az orvosom szerint szigorúan tilos hozzányúlni,leszívni stb.Magától elmúlik,hidd el.
2012. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Azt elfelejtettem írni,hogy a terhesség megállapításakor a 6. héten mérték először,majd a 8 hétre 2 cm-t növekedett.Tehát HA nőni fog AKKOR SEM KELL AGGÓDNI.Nincs semmi jelentősége,ELMÚLIK.
2012. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jaj de jó lányok!!! nagyon megnyugtattatok köszönöm szépen!!:) mindenki kapta a kis zöld kezet:) annyira elkenődtem tegnap este, hogy elvette az örömömet mikor először láttam a kis porontyunkat:( de most nagyon örülök, köszönöm!:)
2012. febr. 28. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen jártam csak nekem a ciszta nagyobb volt mint a baba. A dokim összehívott egy pár orvost, hogy kikérje a véleményüket. 9 hetes voltam mikor az UH-s közölte, hogy ha leszívták volna elvesztettem volna a babámat mert az sárgatest, csak kicsit nagyobb az átlagnál. Amúgy nem okoz semmi gondot a ciszta. Felszívódik magától az esetek túlnyomó részében.

Boldog babavárást!

24 heteske

2012. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi az infót! :)
2012. márc. 5. 10:03
 10/11 anonim ***** válasza:

sziasztok. Nekem is cisztát találtak a 4. héten.

Barnáztam egy kicsit.

Nektek is volt barnázás? pihennetek kellett? nagyon félek én is.

2012. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!