Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés miatt mennyi idő...

Keményedés miatt mennyi idő alatt nyílhat ki a méhszáj? Milyen értéknél tudnak még közbelépni?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok, péntek éjjel kezdődött kb. óránkénti durva keményedésekkel. A dokim hétfőig szabin van, de megnézettem magam az ambulancián: a méhszáj zárt, értéke 2000 (a kezdetektől). Tegnap óta számolom. Tegnap reggeltől éjfélig 7-szer volt, kettő erős. Ma 5-nél tartok 1 erőssel.

Fekszem és napi 1500 mg magnéziumot szedek. Nagyon félek? Ma egyszer pisilés után szúrt az alhasam.



2012. aug. 2. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A 25. héttől nagyon durván keményedtem, de még a szülés előtt 2 nappal is zárt voltam. Szerintem ne aggódj, a keményedéstől nem nyílik mindenképpen! Pihenj sokat, (amennyit tudsz), és ne idegeskedj, mert attól is keményedhetsz.
2012. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És, ha mégis nyílik? Észre lehet venni? Mennyi idő alatt történhet meg? Meddig visszafordítható a folyamat?
2012. aug. 2. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 25.héttől kezdve 2110 a méhszáj értékem,tehát a külső és a középső méhszáj ki is nyílt. keményedéseim is vannak,de konkrétan nekem a 25.héttől fájásaim vannak. Most már betudjuk őket jóslónak,de azóta nyitva vagyok,magnéziumot szedek meg néha mást is,igyekszem sokat pihenni,de nem tudok egész nap feküdni,mégsem nyíltam azóta tovább. Akár még túl is hordhatom a picit :) Ne aggódj,nem lesz semmi baj,pihenj sokat és igyál citromfű teát,az nyugtat,és lazít,nekem a védőnő is ezt tanácsolta.

31hkm

2012. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez megnyugtató. Akkor még az is lehet - hogyha nem nyílik a méhszáj - hogy nem kell non-stop feküdni? Fáj tőle a hátam, de amíg nem beszéltem az orvosommal, addig nem merek "ugrálni".

Amúgy van is itthon citromfű teám. Már máskor is gondoltam rá, amikor nem tudtam aludni, de nem mertem belőle inni, mert nem tudtam, hogy terhesen szabad-e.

2012. aug. 3. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!