Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék? Öntsetek egy...

Mit tehetnék? Öntsetek egy kis lelket belém, mert most már nincs visszaút.! :-<

Figyelt kérdés

Béranya vagyok. A legjobb barátnőmnek és a párjának nem lehet gyermeke, évekig próbálkoztak, végülis hitelt vettek fel, és belementem, mivel tudtam egy "rendes" béranyát nem tudnának megfizetni, de így is milliós nagyságrendről beszélünk..:S Nekem van már egy kisfiam. A lényeg, hogy most 21 hetes a baba, már mozog, és mikor átjönnek, simogatják, becézgetik, meg hogy majd milyen jó lesz, amikor végre egy család lesznek. Na és innentől bennem meghalt valami... :-(


Én tudom, tisztában vagyok vele, hogy az összes pénzük "bennem" van, és hogy az ő kisbabájuk, de ha belegondolok, hogy 9 hónapig a szívem alatt hordom, megszülöm, és elveszik tőlem, én abba belepusztulok!! Olyan szemétnek érzem magam miatta, é tudom már hogy felelőtlen döntés volt ezt így, és meg is bántam de mostmár nem tudok mit tenni.. Mihez kezdjek? Minden nap csak sírok, bele fogok ebbe betegedni!! :'(



2012. aug. 12. 10:16
 11/96 A kérdező kommentje:
Bár kamu lenne...
2012. aug. 12. 10:34
 12/96 A kérdező kommentje:
Átültették, mert bár mindegyik egészséges, a barátnőm nem képes kihordani a babát! És kettejüké van bennem, biológiailag az övék! Amúgy minden hónapban járunk ki Németországba, ahol csinálták, és ott is fogok szülni. Ott pedig nem tiltott.
2012. aug. 12. 10:37
 13/96 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez csodaszép dolog amire vállalkoztál, igazi baráthoz méltó, nemes lelkű gesztus!


Az, hogy így érzel érthető, hiszen csak benned nő az új élet, ezért senki nem kövezhet meg.

Én bátran beszélnék az érzéseimről a barátnőmmel.

Ettől még nem vagy rossz barát, csupán normál érzelmekkel rendelkező nő, ezért senki nem haragudhat rád.

Gondolom nem azt tervezed, hogy megtartod a gyermekük, csak most vannak benned kétes érzelmek.

2012. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
91%

Ez a baba nem a tiéd. Csak a helyet adod neki, hogy megszülethessen.

Elhiszem, hogy nehéz, de nincs döntésed, mivel biológiailag az ő babájuk, így neked nincs lépésed.

Nagyon szép tőled, hogy megadod nekik ezt a lehetőséget, inkább abba gondolj bele, hogy a te tested segít a gyermeküknek, hogy világra jöhessen, így lesz egy kisgyerek a világon, akivel nem vagytok rokonok, de mégis különleges kapcsolatban vagy vele. Ez még jobban összeköt benneteket a barátnőddel, és a gyerek életében is részt vehetsz - ennél többet nem is kérhetnél!

Inkább gondolj a pozitív oldalára, a pénzre, amiből a te gyerekednek megadhatsz mindent, és az imádott barátnődre, akinek megadod a legnagyobb ajándékot, amit ember adhat. Kitartás, nagyon szép dolgot teszel.

2012. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
79%
Hát ezt tényleg nem kellett volna bevállalnod. De ha bevállaltad, akkor most már végig kell csinálnod... Ez nem a Te babád, próbálj meg erre gondolni. :(
2012. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen érthető, ez természetes érzés! Attól, hogy biológiailag nem a te babád, attól még felszínre jönnek az anyai ösztönök!

De szerintem oda kell adnod nekik, hisz ezért vállaltad! Át kell gondolnod, és le kell ülnöd a barátnőddel megbeszélni!

És ha megszületik, utána látogasd annyit, amennyit tudod!


Sok erőt kívánok, kitartás!

2012. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy gondolom, hogy nem megvetendő, amit csináltál. Ez már az ókorban is jelen volt, ősi dolog ez. Ne gondold magad gonosznak, ez inkább egy segítség adás, az meg ugye az európai szokás, hogy ezért fizetnek annak, aki a testét odaadja erre, szenved a szüléssel. Németországban, a központban, ahol csinálták nektek, nincs pszichológus? Én úgy gondolom kell lennie, hisz ez természetes dolog, hogy akár neked, akár a biológiai szülőknek szükségük van arra, hogy szakember segítségével ezt a nem mindennapi helyzetet feldolgozzák. Ha van ott pszichológus, akkor - bár az még egy kis pénz - de megérné, hogy igénybe vedd a segítségét, hogy a bűntudatot, szégyent segítsen levetkzőni. Nem tettél semmi szégyelni valót. Egyik válaszolónak: ha névreszóló mózeskosárral, (nyíltan) előre eldöntött módon xy nevére mond le valaki a gyermekéről, akkor nem kell éveket várni, Magyarországon erre viszont van lehetőség. A szülő nő előre kiválasztja az örökbefogadó szülőket, és írásban lemond a jogairól.
2012. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 A kérdező kommentje:
Igen, próbálok erre gondolni, hogy nem az enyém biológiailag, de akkor is iszonyat nehéz.. 3 hét múlva megyünk 4D-re, mert még nem tudjuk a nemét. Remélem nem kislány lesz, mert ugye nekem egy kisfiam van, nagyon fája a szívem, ha még fájhat ennél jobban. Nem akarom elvenni tőlük a babájukat, csak elvagyok keseredve.. Mióta megmozdult és érzem őt, azóta "valóság" nekem, és szeretem ezt a kis emberkét :'-(
2012. aug. 12. 11:05
 19/96 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden elismerésem a tiéd, hogy ezt bevállaltad. Én nem biztos, hogy megtudtam volna tenni. De ha tényleg ugyan olyan jó a kapcsolatotok a barátnőddel mint ahogyan leírod akkor beszélj vele. Kérd meg őt, hogy te legyél akkor a kereszt szülője. Tudom ez egyáltalán nem ugyan az, mintha te nevelnéd fel, de akkor legalább része lehetnél az életének. Feltéve ha te ezt így bírnád csinálni. Talán csak egy embernek tudnám ezt megcsinálni a testvéremnek a barátaimnak már nem biztos.

Ha az ő ivarsejtjei vannak beléd ültetve akkor gondold úgy, hogy nem a te babád, te csak "kölcsön"adtad a szervezeted, hogy ez a kicsi élet megszülethessen.

2012. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tartsd magad az ígéretedhez, megszülöd nekik a babájukat és kész. Annyi pénz és olyan barátnő nem létezik nekem a Földön, amiért/akiért béranya lennék. És nem azért, mert nem lenne pénzre szükségünk vagy rosszindulatú lennék, hanem pontosan azért, amit most Te is érzel.

Szerintem jobban végig kellett volna gondold a dolgot, még mielőtt belemész, már csak azért is, mert már van egy gyereked. Szóval, tudod milyen érzés, amikor egy kis emberke növöget a hasadban, majd mocorog stb...iszonyatosan erős kötelék tud kialakulni a 9 hónap alatt.

Na de most már ne agyalj ezen, így döntöttél, vidd véghez az egyezségeteket. Gondolj arra, hogy csak benned lakik az ők babájuk, merthogy valóban az övéké. És arra gondolj, mennyire megbántanád ezzel a barátnődet.

2012. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!