Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességkor az első vizsgálat...

Terhességkor az első vizsgálatnál a nőgyógyász citológiát is vesz? Ha igen, nem sérti meg vele a petezsákot és az embriót? Holnap megyek először nődokihoz (4 hetes terhes vagyok) és nem tudom, hogy vesz-e, és ha akar, akkor hagyjam-e neki?!

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 23:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha akar hagyjad. Ez doki függő, az enyém nem vett, de én még várnék a dokival legalább 2 hetet. Semmit nem lát még visszahív későbbre, én 8 hetesen mentem.
2012. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is várnék vele,de azért megyek ilyen hamar,mert tegnap is és ma is fájt a petefészkem jobb oldalon,és megszeretném tudni,hogy mi ez,mert nagyon félek attól,hogy nehogy méhen kívüli terhesség legyen,és azért megyek,hogy vizsgáljon meg.Petezsákot már hátha látni fog,és hátha azt is megtudja mondani,hogy hol van.Remélem nem akadt meg a petevezetékben :( Szóval ezért megyek.Egyébként még nem mennék.
2012. aug. 27. 23:53
 3/16 anonim ***** válasza:

petezsák nincs a 4. héten. megvastagodott nyálkahártya van, ami a menstruációt is jelentheti. azért utálják az orvosok ha valaki ilyenkor megy, mert a terhességek 30%-a ugyanígy kezdődik, csak aki nem figyeli és nem pisil tesztre, nem tudja, hogy terhes, ezért észre sem veszi mikor megjön neki. Kliniaki terhességnek hívják, még simán megjöhet, hiába van pozi teszted. Méhen kívüli sem valószínű, hogy látszik, sőt, a petesejt ugye szemmel nem látható, és idő mire megnő.


Kérdésre válasz, tehát még nincs petezsák se nagyon nemhogy embrió, tehát nem sérti meg, de ő a doki, ő tudja :S Ha bizonytalan vagy "buta hostess fejjel" kérdezd meg, hogy az nem árt-e. Inkább nézzen hülyének, minthogy baj legyen

2012. aug. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem,hogy az első terhességem missed ab. volt, de ettől függetlenül mondta az orvos mikor 5 hetesen odamentem,és 5mm petezsák volt, hogy ez még nem feltétlen terhesség, mert 1: nincs szívhang, 2: méhen kívüli terhesség miatti álpetezsák is lehet. tehát tudom hogy nem nyugtatéak meg, de attól hogy "kerek képlet sejthető" a méhedben, még lehetsz méhen kívüli terhes, vagy meg is jöhet. csak idegesíted magad feleslegesen mikor közli, hogy nem lát semmit és gyere vissza. mert az én dokim is kedves volt, meg is nyugtatott hogy ne aggódjak, aztán egy hónap múlva már ki voltam kaparva :(
2012. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a petezsák ugye a méhen belül van. Nem értem, hogy jöhet az a citológiai kenetvételhez?
2012. aug. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem író is írta, az embrió és a petezsák a méhen belül van. A citológiai vizsgálathoz pedig nem a méhen belülről veszik a mintát. Egyáltalán nem kell aggódnod, szerintem ha ez problémás dolog lenne, akkor nyilván nem is végeznének ilyenkor ilyen vizsgálatot. Nekem meg pl. úgy vett a doki mintát, hogy még nem is tudtam, hogy várandós vagyok:), és csak 2 héttel később derült ki a pozitív tesztből:).
2012. aug. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lesz tőle semmi bajod, ahogy a többiek is írták a petezsák, embrió a méhedben van, a doki nem onnan veszi a mintát. Ha jól tudom amúgy is kötelező legalább egyszer a terhesség alatt a citológia, nekem 15. hétben lett levéve és nem történt semmi. 21hkm
2012. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm mindenkinek a válaszát!! :) De ha esetleg még nem fog látni semmit sem,attól tudja igazolni a terhességet??Mert a házi orvosom úgy vett fel tegnap táppénzre,hogy vinnem kell neki igazolást arról,hogy terhes vagyok!!
2012. aug. 28. 08:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem fogja tudni igazolni a terhességet, max. valószínűsítheti. A 6-7. hét előtt nem nagyon érdemes menni.

Citológia mikor volt utoljára? Mindenképpen érdemes megcsináltatni, mert nagyon súlyos gondokat okozhat, ha ez kezdődő méhnyakrákkal hordasz ki terhességet. A méhbe nem nyúlkálnak (nem csak terhesen, amúgy sem), szóval nyugodtan vehet kenetet.

2012. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nekem nem vett, ez dokifüggő

a 4. hét nagyon korai, nem fogja igazolni a terhességet, maximum annyit tud hogy fennáll a lehetősége. 7-8 hetesen érdemes menni mert akkor már embriót is látni

2012. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!