Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora szülött babáról írnátok...

Kora szülött babáról írnátok sikertörténeteket? Hány hétre született? Leginkább 24 hetes babára lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Tegnap előtt beszélgettem egy kismamával, aki veszélyeztetett terhes volt. Együtt vártunk az orvosunkra órákig. Mikor megjött a doki, megvizsgálta, és közölte a kismamával, h. bent kell maradnia a kórházban, mert nagyon feszes a méhe, a méhlepénye nagyon lent van, és kő kemény a hasa, bent kell maradnia a szülőszobán, kap vénásan magnéziumot. Tagnap előtt este meg is kapta az adag mg-t, de már akkor este elkezdett vérezni. Szólt, a szülésznőnek, h. vérzik, de túl nagy jelentőséget nem fordítottak rá, mivel korábban is vérzett már. (Ezért volt veszélyeztetett) Az éjjel, elkezdett fájni a hasa, a dereka, már már szinte elviselhetetlenül. Erre azt mondták,h. biztos azért mert tágul a méhe a magnéziumtól. Nem vizsgálták meg a méhszáját, mivel azelőtt délelőtt az orvosunk teljesen zártnak ítélte. Tegnap délelőtt 7 órakor elfolyt az anyukának a magzatvize, és 7 óra 17 perckor megszületett az ő 500 grammos kisfia. Pont 24 hétre. A kisfiú közepes fokú agyvérzésen esett át, de jól van, inkubátorban. Az anyuka annál rosszabbul lelkileg. Nem tudja feldolgozni, elhinni a történteket. Az orvosunk nem hibázott úgy gondolom, de az anyuka szerint sem, mivel ő a műszakja után hazament, nem gondolta,h. beindulhat a szülés. A kórházban levők nem hívták fel, ő nem tudott, róla,h. a kismamának fájdalmai vannak. Sőt, ha akkor nem fekteti be az anyukát, akkor a babának esélye sem lett volna életben maradni. A hibás az volt, aki nem szólt az orvosnak, ill. aki nem nézett egyszer sem méhszájat. Ha látják, h. tágul, akkor visszatarthatták volna a szülést.

Mindegy, már megtörtént ami megtörtént. A kisfiú nagyon élni akar, az anyukája hangjára folyamatosan mozog. Bár az életben maradás 50%, szeretném, ha írnátok olyan babáról aki ilyen korán született, és életben maradt, és egészséges is lett. Az anyukának szeretném a siker storykat megmutatni, egy kicsit megnyugtatni.


2012. okt. 26. 15:35
1 2 3 4
 11/33 Kissbe ***** válasza:
100%
Sziasztok!Én vagyok az a kismama akiről szó van...Még csak most tudtam erőt venni magamon,hogy írjak.Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az együttérzést,tényleg nagyon jólesik,nekünk most ezek is erőt adnak!Az én kis életem pontosan 24hétre,480grammal született spontán,mivel a fájásérzékelő nem mutatta a fájásaimat,így nem hittek nekem...Ha megvizsgáltak volna akkor este,legalább a császárra feltudtak volna készülni.Ami egy ilyen pici apró babánál nagyon számít,főleg,hogy a lepényem nagyon lent volt.Így az én kis picikémen sok véraláfutás lett(ami mára teljesen felszívódott)de lehetett volna roszabb is.Az én kis hercegem nagyon nagyon erős,így a traumás szülést túlélte.Az orvosom az egyik legjobb,és lelkiismeretes akit ismerek,mindenben azóta is segít minket.Őt egyáltalán nem hibáztatom!!!Viszont azt észrevettem,hogy ha van fogadott orvos,nem nagyon foglalkoznak az emberel.Mivel első babám,nem tudtam,hogy azok a fájások már a vajudások,főleg,hogy mindig nézték a gépet,és azt mondták,ez 24hetesnek megfelelő fájás...Szüléshez egyre jobban közeledve,már szinte fél eszméletlen állapotban voltam.Miután elfolyt a magzatvíz,akkor is arra gondoltam,biztos csak vérzek nagyon megint.De éreztem,hogy ez már nagyobb baj...Miután közölték,hogy ez magzatvíz,csak néztek egymásra,hogy ez hogy lehet,semmit nem érzékelt a gép.Én hiába szóltam,hogy egyre jobban fáj...Nem hibáztatok senkit,de úgy gondolom ha az orvosom ott van,ez nem így történik.Az apró picike kisfiam helyzethez képest jól van,nem voltak születése óta rosszullétei,nagyon erős,és élni akar!!!Én itt vagyok vele végig a Klinikán,elvileg a kiírt időpontig kell maradni,de ha hamarabb megerősödik,akkor picit hamarabb haza mehetünk.Szóval hosszú még az út,de mi SOHA NEM ADJUK FEL!!!Most megtanultam,hogy erősnek kell lennem,mert ő is az,és nagyon nagy szüksége van rám!!!Szülés után,már második naptól kapja az anyatejcsit gyomorszondán,és hála Istennek,nagyon jól emészt,és egyre többet eszik.1 milivel kezdtük,ma már 15milinél járunk.Sokat beszélek neki,tudom,hogy érzi,hogy ott vagyok,és tudom,hogy lehet soká,de EGYÜTT megyünk haza innen!!!Egyre nehezebben bírom,hogy nem foghatom meg,de tudom egyszer az is eljön,és én leszek a legboldogabb a világon!!!Már megengedték,hogy hozzá érjek,és elmondhatatlan érzés!!!
2012. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Szia, kívánom hogy minél előbb megerősödjön és a karjaidba tarthasd, hazamehessetek, erős baba, nagy harcos:-) Kitartást kívánok nektek, minden rendben lesz most már!:-)
2012. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülök hogy írtál,sok erőt kívánok nektek.

Majd írj hogy mi történik veletek,hogy hogy fejlődik a fiatok.

Hogy hívják a kis hőst?

2012. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Kissbe ***** válasza:
Köszönöm mindenkinek!Szép Benett:-)Nagyon sokat nőtt már a picike kisfiam.
2012. nov. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon-nagyon drukkolunk!
2012. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Mekkora már a pici?

Nagyon drukkolok nektek, kitartást, sok erőt kivánok!!

2012. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Kitartás nektek!

Nagyon szép neve van, unokatestvérem kisfia is Benett :)

Remélem minél hamarabb a karjaidban tarthatod, és együtt erősítitek majd egymást.

Neked pedig azt ajánlom, hogy majd idővel jár utána a dolognak, hogy a szülésed történetét hogyan tudnád feldolgozni. A Hellinger féle családállításról már sok jót hallottam, és pszichológusok is vannak aki a szülés feldolgozásával foglalkoznak.

Gyarapodást nektek!

2012. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Kissbe ***** válasza:
Köszönjük!4-5napja mérték 740gramm,jó az étvágya,kb 38-40cm lehet,mikor született olyan 28-30cm volt,nem tudom pontosan.
2012. nov. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Kissbe ***** válasza:
Én is remélem,hogy hamarosan a karjaimban tarthatom,mert tudom,még erősebb lenne!!!
2012. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Kissbe ***** válasza:

Sziasztok!

A picike kis hercegem,születési súlyához képest már nagy:2150gramm,és gyönyörű édes kisbaba :-) Túl vagyunk egy sérvműtéten,lézeres szemmütéten,hála Istennek jól sikerült mindkettő!Két hete,már a külső intenzíven vagyunk,és enni tanulunk.A műtét közbejött,így picit lelassultunk,de már újra az evést gyakoroljuk.Kis mohó a kisfiam,de nagyon ügyes!!!A kiírt időpontba még itt leszünk,de reméljük február végén haza mehetünk.

2013. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!