Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora szülött babáról írnátok...

Kora szülött babáról írnátok sikertörténeteket? Hány hétre született? Leginkább 24 hetes babára lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Tegnap előtt beszélgettem egy kismamával, aki veszélyeztetett terhes volt. Együtt vártunk az orvosunkra órákig. Mikor megjött a doki, megvizsgálta, és közölte a kismamával, h. bent kell maradnia a kórházban, mert nagyon feszes a méhe, a méhlepénye nagyon lent van, és kő kemény a hasa, bent kell maradnia a szülőszobán, kap vénásan magnéziumot. Tagnap előtt este meg is kapta az adag mg-t, de már akkor este elkezdett vérezni. Szólt, a szülésznőnek, h. vérzik, de túl nagy jelentőséget nem fordítottak rá, mivel korábban is vérzett már. (Ezért volt veszélyeztetett) Az éjjel, elkezdett fájni a hasa, a dereka, már már szinte elviselhetetlenül. Erre azt mondták,h. biztos azért mert tágul a méhe a magnéziumtól. Nem vizsgálták meg a méhszáját, mivel azelőtt délelőtt az orvosunk teljesen zártnak ítélte. Tegnap délelőtt 7 órakor elfolyt az anyukának a magzatvize, és 7 óra 17 perckor megszületett az ő 500 grammos kisfia. Pont 24 hétre. A kisfiú közepes fokú agyvérzésen esett át, de jól van, inkubátorban. Az anyuka annál rosszabbul lelkileg. Nem tudja feldolgozni, elhinni a történteket. Az orvosunk nem hibázott úgy gondolom, de az anyuka szerint sem, mivel ő a műszakja után hazament, nem gondolta,h. beindulhat a szülés. A kórházban levők nem hívták fel, ő nem tudott, róla,h. a kismamának fájdalmai vannak. Sőt, ha akkor nem fekteti be az anyukát, akkor a babának esélye sem lett volna életben maradni. A hibás az volt, aki nem szólt az orvosnak, ill. aki nem nézett egyszer sem méhszájat. Ha látják, h. tágul, akkor visszatarthatták volna a szülést.

Mindegy, már megtörtént ami megtörtént. A kisfiú nagyon élni akar, az anyukája hangjára folyamatosan mozog. Bár az életben maradás 50%, szeretném, ha írnátok olyan babáról aki ilyen korán született, és életben maradt, és egészséges is lett. Az anyukának szeretném a siker storykat megmutatni, egy kicsit megnyugtatni.


2012. okt. 26. 15:35
1 2 3 4
 31/33 Kissbe ***** válasza:

Utolsó előtti!

Köszönjük a kérdést,minden rendben van,szépen fejlődik,nagyon huncut és aktív kisfiú :-)Most 16hónapos múlt,korrigáltan 12hós,mert ugye ezt kell nézni.Korához képest szépen halad,a controllokon is mindn rendben,meg is dicsérték :-)Nagyon büszke vagyok,hogy az anyukája lehetek,igazi nagy hős!

2014. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nagyon orulok, en erdeklodtem, mi ujsag.

Irj neha ide, ha van idod, sztem mindenkit erdekel, hogy vagytok!

:)

2014. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Kissbe ***** válasza:
100%
Sziasztok!A kisfiam már 25.-én 26hónapos lesz,korrigáltan 22 hós.Nagyon édes,mosolygós,boldog baba :-)Csak jót tudok írni szófogadó,igazi huncut kisfiú.Fejlődése úgy halad,ahogy kell,sokat beszél énekel,a maga módján :-)Minden szavunkat utánozza,gyakorolja.Kis örök mozgó.Ha tudnám,hogy kell képet ide feltölteni töltenék róla...Mindenkinek mégegyszer nagyon köszönjük!Kellemes Ünnepeket Kívánunk Mindenkinek!!!
2014. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!