Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora szülött babáról írnátok...

Kora szülött babáról írnátok sikertörténeteket? Hány hétre született? Leginkább 24 hetes babára lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Tegnap előtt beszélgettem egy kismamával, aki veszélyeztetett terhes volt. Együtt vártunk az orvosunkra órákig. Mikor megjött a doki, megvizsgálta, és közölte a kismamával, h. bent kell maradnia a kórházban, mert nagyon feszes a méhe, a méhlepénye nagyon lent van, és kő kemény a hasa, bent kell maradnia a szülőszobán, kap vénásan magnéziumot. Tagnap előtt este meg is kapta az adag mg-t, de már akkor este elkezdett vérezni. Szólt, a szülésznőnek, h. vérzik, de túl nagy jelentőséget nem fordítottak rá, mivel korábban is vérzett már. (Ezért volt veszélyeztetett) Az éjjel, elkezdett fájni a hasa, a dereka, már már szinte elviselhetetlenül. Erre azt mondták,h. biztos azért mert tágul a méhe a magnéziumtól. Nem vizsgálták meg a méhszáját, mivel azelőtt délelőtt az orvosunk teljesen zártnak ítélte. Tegnap délelőtt 7 órakor elfolyt az anyukának a magzatvize, és 7 óra 17 perckor megszületett az ő 500 grammos kisfia. Pont 24 hétre. A kisfiú közepes fokú agyvérzésen esett át, de jól van, inkubátorban. Az anyuka annál rosszabbul lelkileg. Nem tudja feldolgozni, elhinni a történteket. Az orvosunk nem hibázott úgy gondolom, de az anyuka szerint sem, mivel ő a műszakja után hazament, nem gondolta,h. beindulhat a szülés. A kórházban levők nem hívták fel, ő nem tudott, róla,h. a kismamának fájdalmai vannak. Sőt, ha akkor nem fekteti be az anyukát, akkor a babának esélye sem lett volna életben maradni. A hibás az volt, aki nem szólt az orvosnak, ill. aki nem nézett egyszer sem méhszájat. Ha látják, h. tágul, akkor visszatarthatták volna a szülést.

Mindegy, már megtörtént ami megtörtént. A kisfiú nagyon élni akar, az anyukája hangjára folyamatosan mozog. Bár az életben maradás 50%, szeretném, ha írnátok olyan babáról aki ilyen korán született, és életben maradt, és egészséges is lett. Az anyukának szeretném a siker storykat megmutatni, egy kicsit megnyugtatni.


2012. okt. 26. 15:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Gratula a babának és neked is!!! :) Csak erősödjetek!!!
2013. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Kissbe ***** válasza:

Sziasztok!Már rég írtam,végül hazajöhetettünk február 22.-én a picike kisfiammal,akkor 2350 gramm volt.Kemény 121napig voltunk a Debreceni Klinikán,de minden egyes perce megérte,mert itt van velünk a mi egészséges picike kisfiunk.Minden rendben vele,Dévény tornára és korai fejlesztésre járunk,az csak jót tesz.A fejlődését nekünk is úgy kell számolni,mintha a kiírt időre született volna,mivel ő a 40.hétig az életéért küzdött.Minden rendben vele,mindent úgy csinál ahogy és amikor kell.Most 4965gramm,és 58cm :-) Nagyon édes kis cukorfalat,rengeteget nevet,gagyog,a sírást nem nagyon ismerjük,nagyon jó kisfiú!Nehéz időszakon vagyunk túl,de sajnos még lesz egy sérv műtéte...Nagyon erős küzdő kisfiú,így azon is hamar túljutunk,persze akkor is ott leszek vele minden egyes percben!Köszönöm mindenkinek az együttérzést!

Üdv:Beatrix.

2013. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök hogy minden rendben van,nagyon erős a fiatok :)

Jó egészségét kívántok nektek.

2013. jún. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Szia! Én most olvastam a történetedet. Az én lányom júliusban született, 29 hetesen. Én is görcsöltem, és a ctg nem jelzett semmit Hiába mondtam, hogy úgy fáj, mint az előző szülésemnél, csak amikor szóltam, hogy úgy érzem, folyik valami, akkor vizsgáltak meg, a magzatvíz volt.

Nekem akkor azt mondták, hogy ilyen hirtelen beindult szülést nem lehet leállítani semmivel, hiába kaptam volna több magnéziumot, vagy bármi mást, ha rendesen beindul, akkor nincs mit tenni.

Szerintem a tiéd is hasonló volt, persze jó lett volna, ha hamarabb megvizsgálnak, de nem lehetett volna megállítani.


Az egyik legjobb koraszülött osztályon voltatok, és kemény kis srácod van, még szép, hogy minden rendben van! :)

2013. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Kissbe ***** válasza:
Nálam nem hirtelen indult be a szülés,mert este 7től kezdődtek a fájások,reggel 7:17 kor született meg a pici kisfiam.
2014. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Huszonakárhanyadik héten ez elég hirtelennek számít. A 40.en meg örül neki ez ember. :/
2014. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Kissbe ***** válasza:

A hirtelent nem a hetekre értem...A szülés beindulására,nem úgy volt,

hogy semmi fájás nélkül ment el a magzatvizem és vették észre,hogy szülni fogok!Este 18tól már jelek is voltak,csak éppen senki nem foglalkozott igazán vele.

2014. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Kissbe ***** válasza:
Volt ott egy lány,akit a 24.héten fájásokkal hoztak be,és még 2hétig elhúzták az infúziókkal a szülést.Sokkal több esélye volt a babának,és még lélegeztető sem kellett.Volt idő 4tüdőérlelőre is.
2014. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Szia, es irnal hogy van a kisfiad? Lett valami kovetkezmenye a koraszulesnek, agyverzesnek?

Minden jot Nektek!!!

2014. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Én sem a hetekre értettem. :)
2014. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!