Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babás kismamik! Hány...

Első babás kismamik! Hány hetesen éreztétek először a magzatmozgást? Mihez hasonlítható?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia én 19 hetesen éreztem először. De akkor még nem is gondoltam, hogy ő az, mert olyan volt mintha a beleim mozogtak volna. Aztán másnap megint ugyanezt éreztem, és akkor jöttem rá, hogy ez a kislányom mocorgása, nem a beleimé :))
2009. aug. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én csak a 19. héten kezdtem érezni, amikor már konkrétan tudtam, hogy ez a baba, aztán a 20-21. héttől folyamatosan érzem. Nekem nem volt sem hashullámzás, "pillangó" vagy halacska úszás érzés, amit mondanak mások. Nekem inkább a haskorgás érzéséhez hasonlítottak az első mozgások, aztán szinte 1 hét alatt annyit erősödött, hogy tökéletesen, tisztán érzem a rugdosásokat.

Szép babavárást.

27 hetes km

2009. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Adri baba ***** válasza:
17hetesen éreztem először ...19hetesen már az apja is érezte!
2009. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem pont aznap mozdult meg amikor betöltöttük a 16. hetet.Nekem semmi buborék meg ehhez hasonló érzés nem volt hanem egyből bökdösést,rúgást éreztem.Ha nagyon fiegyeltük picikét látni is lehetett ami a az idő múlásával egyre erősebb és látványosabb volt.

2009. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

15 hetesen éreztem először, bár akkor még nem voltam benne biztos. Egy helyen mindig olyan érzés volt mintha pöckölné belülről a baba. Aztán mindig ugyan ott éreztem szinte minden nap, majd 16 hetesen megkérdeztem a dokim hogy lehet-e a baba, és azt mondta persze. De van aki buborékolást érez, én pöcköléshez hasonlót éreztem.

Minden jót!

32 hetes kismama

2009. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :))
2009. aug. 12. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 20 hetesen éreztem először. Nekem is mondtak mindent, hogy olyan lesz, mintha pillangók repkednének, meg buborékok lennének a hasadban. Na, én már csak akkor éreztem, amikor rendesen rugdosott. Viszont most a másodiknál már 14 hetesen éreztem a "buborékokat" és 16 hetesen már rendesen rugdosott.
2009. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont 20 hetesen éreztem először, és én se éreztem buborékokat meg hasonló ficánkolást, hanem határozott rúgásokat a pocikban! Annyira jó volt, hogy elkapott a nevetőgörcs tőle! :-) Imádom most is, mikor izeg-mozog!!!

De na aggódj, egyik barátnőm pl 24 hetesen érezte először, pedig vékony alkat. Attól is függ, hogy a méhlepény hol van megtapadva, mert ha pont elől a hasfaladon, akkor nehezebben és később fogod érezni!

üdv, 28 hetes kismami

2009. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

16 hetesen éreztem először. (most vagyok 20 hetes)

nagyjából olyan érzet, mint amikor egy nagyobb puki tekereg.

vagy ahhoz hasonlatos még, amikor ugrál egy izom (persze nem olyan gyorsan rugdos, csak egy-egy izomrángás, érzetre hasonlít a rúgáshoz)

azt is lehet érezni, amikor forog benned, nagyon cuki.


frontoknál (erősebbnél), és főleg a nagyon szeles időben mozgékonyabb. és este.


meg észrevettem, hogy amikor utazom, busz, metró, autó stb, akkor mindig felébred és rugdos, nekem van egy olyan érzésem, hogy nem nagyon komálja az utazást. :)


idegen kézre "megijed", mert akkor abbahagyja, de az apja kezét már ismeri.

néha nagyon be tud indulni, majd kirúgja a ház oldalát. :)

2009. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olyan jó olvasni ezeket! :) 16. hétnél tartok, remélem hamarosan én is érezni fogom. :)
2009. aug. 12. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!