Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz? Munkanélküli? Mit...

Táppénz? Munkanélküli? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Péntektől (nov.30) közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonyom, mert a cég nagyon rossz helyzetbe került, valószínűleg vége is lesz. 20 hetes terhes vagyok. Úgy tudom, passzív terhességi táppénz már nincs. Munkanélkülire elmehetek erre a pár hónapra, vagy mit csináljak? Kétségbe vagyok esve!!!
2012. dec. 3. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Kar volt aláírni a közös megegyezést.... Menj munkanelkulire.
2012. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Buta vagy, már bocs, el kellett volna menned betegre, a munkáltatónak az semmibe sem kerül, nem kell utánnad fizetnie semmit, te meg kapod a táppénzt, majd elmész 8 hónapos terhesen Tgyás-ra, majd GYED, GYES!

Munkanélkülire elmehetsz, de pénzt csak akkor kapsz, ha dolgoztál 1 évet, és akkor is csak 1 hónap munkanélküli segélyt kapsz, utánna semmit!

Jól kitolták magaddal!!!!

2012. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos én is hasonló cipőben járok.

És nem sok jóval tudlak bíztatni.

Munkanélkülire nem mehetsz el, ezt már én is megérdeklődtem. De ha el is mennél az is csak 3 hónapig tartana, és ugye addig azért nem szülnél meg (szerencsére).

A táppénznek én is utánajártam, mert a háziorvosom ajánlotta, hogy érdeklődjem meg a méltányossági táppénzt hátha ilyen esetben engedélyezik.

Azt a választ kaptam az oep-től, hogy valóban van méltányossági táppénz, de nem terheseknek. Mert hogy nálunk nem áll fenn az a lehetőség hogy 1-2-3 hónap múlva el tudunk menni dolgozni... és emiatt mindenféle mentességből és méltányosságból kiesünk.


Most az van hogy én is magam után fizetem a tb-t hogy legalább az legyen rendben.

A legrosszabb az, hogy így is nehezen éltünk hónapról-hónapra, de dec. 1-től még a páromnak is kezébe adták a felmondását mert tönkre ment a cég.... és január végén meg szülök.

Nehéz nagyon. A párom csak nyugtatgat. De próbálunk mi is csak a pozitívra gondolni, és próbálunk a lehetőségekhez mérten nyugodt, kiegyensúlyozott légkört biztosítani a babának.

2012. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért ne mehetne munkanelkulire? Mehet, gond nelkul. Más kérdés, hogy ha nincs megfelelő idejű munkaviszonya, akkor nem kap semmit.
2012. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es. Ebben igazad van.

nekem mindenesetre nem ajánlották a munkaügynél, sokszor átbeszéltem ott egy ismerősömmel a témát és semmi értelme nem lett volna, legalábbis hosszú távú megoldásnak nem.

2012. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még mielőtt munkanélkülire mennél!!!!

Én majdnem megjártam, de szerencsére az ügyintéző rendes volt és figyelmeztetett. Érdeklődd ki a Munkaügynél, hogy leghamarabb mikor érdemes bejelentkezned úgy, hogy még a részükről kapja ellátást, akkor amikor a kicsid születik. Ha ugyanis se munkáltatótól, se munkaügytől nincs ellátottságod vagy nem vagy egyéni vállalkozó (úgy emlékszem ez utóbbi is jó) amikor a kicsi születik, akkor nem kapsz csak GYES-t, na meg az 1x-i anyaságit. Ellenkező esetben meg csak annyi, hogy amint megszületett jelezni kell a Munkaügynek, akár telefonon is jó. Viszont minden a baba után járó pénzre (TGYÁS, GYED, GYES, 1x-i anyasági) jogosult vagy.

Szóval jól gondold át mit is lépsz. Csak arra figyelj, hogy amíg nem jelentkezel be munkanélkülire, és már a munkáltatód sem fizeti utánad a TB-t, addig ezt neked kell magad után megtenni.

2012. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos, érdekes lehetett, aki nem ajánlotta.... Ugyanis először is járhat a munkanélküli segély, másodszor a munkaügyi hivatal fizeti a tbt helyetted, ezenkívül ha mar regisztrálva vagy es nem kapsz munkanélküli segelyt, az önkormányzattól igényelheted a foglalkoztatást helyettesítő támogatást is. Szóval nulla bevétel plusz tb fizetése, kontra 22.800 bevétel es nincs tb fizetés....
2012. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es!

Na, jó én értelek. érdekes vagy nem, akivel beszéltem.

De egyáltalán nem tudod a többi körülményt ami miatt nekem ez a megoldás nem jó.

Elég összetett ügy, de nem fogom most elkezdeni elemezni.

Gondolhatod hogy számításba lett véve minden lehetséges verzió.


De ha nagyon kiváncsi vagy annyit elárulok, hogy vállalkozó vagyok ( voltam a munkahelyem mellett is), amit egy kicsit most parkolópályára tettem (szüneteltetés), de a megfelelő időben újraindítom.

És az volt nálam a kérdés hogy a vállalkozásomat szüntessem meg ( hogy még tb-t se kelljen fizetnem) és elmenjek-e munkanálkülire, vagy csak szüneteltessem...

na, nagyon-nagyon lerövidítve ennyi. De nincs is kedvem most bővebben kifejteni.

2012. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 10 hónapja szültem. Mikor terhes lettem pont munkahelyet váltottam, de 2 hét után kezdődtek a rosszullétek és nem tudtam bejárni dolgozni, ezért táppénzre mentem. Már meg volt az 1 éves munkaviszonyom. 6 hónapos terhesen már nem hosszabbították a szerződésem, így elküldtek, de addig táppénzen voltam. Táppénzről ezután kijelentkeztem, elmentem munkanélkülibe, ott 1 hónapra kaptam csak pénzt. Nekem azt mondták, hogy ha megszültem menjek és lépjek ki a munkanélküliből. Igen ám, csak mikor intéztettük a gyest, családit, közölték h rohadtul kitoltak velem a munkanélkülibe, mert ott nem tájékoztattak 1-2 fontos dologról h terhesen ilyenkor mi a helyzet, és elestem a gyedtől és tgyástól is. Szóval marha rendesek voltak, de legalább 4 hónapig kaptam táppénzt + 1 hónapra a munkanélküli segélyt, ami sokat jelentett akkor. Persze jobb lett volna ha felvilágosítanak a dolgokról és kapom a tgyást ill. gyedet is, nem csak a sz@ros 25 ezres gyest a családi pótlékkal.
2012. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!