Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akar a dokim AMN vizsgál...

Miért akar a dokim AMN vizsgálatot, ha minden rendben volt és van is? Milyen érzés, mit csinálnak pontosan (mi a menete)?

Figyelt kérdés

Nem fogadott, csak akihez településileg járnom kell. Elég bolond, már úgy értem, hogy eddig bárhol említettem a nevét -főleg dokik körében- az volt a reakció, hogy: Jajjj!

Egyébként ma vagyunk 38+3 hetesek.

Jól tudom, hogy az AMN az magzatvíz vétel?


2012. dec. 19. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Az amnioszkópia nem magzatvíz vétel, hanem magzatvíz vizsgálat.

Egy vékony csövet dugnak fel hüvelyen keresztül, melynek egy kis lámpa van a végén. Ezzel megvilágítja a magzatburkot, és így látja, hogy tiszta-e a magzatvíz, vagy zavaros-e.

Nálunk 40. héttől csinálják, nekem 4 volt összesen, fájni nem fáj, csak elég kellemetlen, főleg ha még zárt a méhszáj, mert akkor ki kell tágítani kézzel.

2012. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A magzatvíz vizsgálatot általában nem kezdik el ilyen korán nézni,mint ahogy Ti vagytok még.Általában a 39. hét végén,40. héttől pedig "rendszeresen" nézik,nem-e zavarosodott be (nem kakilt bele a pici,stb.).

Általában a 38. hét környékén még zárt a méhszáj,én ezért nem is értem miért akarja ezt elvégezni.Gyakran előfordul,hogy ha megnézik,az beindítja a szülést.Nálam is így volt és még pár barátnőmnél.De minket p. csak onnantól kezdve néztek így,mikor már betöltöttem a 40. hetet.40+6 mentem szülni és alig akartam tágulni.Mikor picit megindult a tágulás,egyből meg is nézte a vizet az orvosom úgy,ahogy az első is leírta.Ez olyan jól sikerült neki,hogy még aznap hajnalban el is folyt a vizem és irány a szülőszoba.

Hát nem tudom,lehet nektek még korai. :/

2012. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát ha jól bogozom ki (olyan szépen van írva, hogy csak no), akkor a terminus napján szeretné csináltatni, de én még akkor is korainak érzem, gondolom.
2012. dec. 19. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!