Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki gyermeket szeretne, az...

Aki gyermeket szeretne, az miért nem szokik le a dohányzásról még a gyermekvállalás előtt?

Figyelt kérdés

Sokszor látok dohányzó kismamákat, és itt is sokan írják, hogy szívták a terhesség alatt.

Az még oké, hogy valaki dohányzik, de miért nem szokik le még akkor, mikor csak tervezi a gyereket?


2013. febr. 25. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
mert gyenge meber
2013. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Saját tapasztalatra lennék kíváncsi. Ötleteim nekem is vannak.

Én azoktól szeretnék választ, akik a terhességük alatt dohányoztak!

De azért köszi.

2013. febr. 25. 21:56
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Mert a saját "szükségleteit" előtérbe helyezi. Meg jönnek a szöveggel h "nem változik semmi attòl h jön a baba".

Jöhet a leszavás. fáj az igaszàg...

2013. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem tiltották még be teljesen a dohányzást?
2013. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Mert nem bírnak leszokni! Van aki terhesen még jobban kívánja!
2013. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Saját tapasztalatra lennél kíváncsi?

Szerinted aki a terhessége alatt végig dohányzik(és mindegy hogy 1szálat vagy 1dobozzal),az mit fog írni?!

Egészségesen született nem lett semmi baja a babának?! Saját magát fogja megnyugtatni,de ki tudj mi lesz később!


Szerintem azért nem szokik le mert egy akaratgyenge ember! Aki a saját önző szenvedélyét előrébb tartja a leendő gyermeke egészségénél,nem gondol a (lehetséges)következményekre!

Annyira elszomorít mikor dohányzó kismamát látok,de az is szánalmas mikor valaki a gyerek mellett cigizik.:(


Mikor nálam pozitív lett a teszt akkor szívtam utoljára el egy cigit,és azóta teljes mértékben leszoktam! Nem volt tervezett baba,de nagy örömmel vártuk.:) Már 3éves a kislányom,és nem gyújtottam rá,sőt a férjem is letette 1éve.

2013. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Látom a dohányzó kismamák/anyukák pontoznak!:) Gratulálok nekik!!!:(

Remélem élem a cigit nem szeretik jobban a gyereküknél!

2013. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Jó kérdés!
2013. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Sajat tapasztalat


En aktiv dohanyos voltam nem erveztuk a babat csak egy egy vita utani bekules alkalmaval hoztuk ossze.5 hetes voltam kb amikor leessett, hogy jooo reg nem mensiztem, igy ellottem egy tesztet.A teszt csik olyan halvany volt, hogy nem tudtuk az tenyleg csik, vagy nem....ferjem vett egy digi tesztet amit masnap ellottem.....

abban az egy napban a 2 teszt kozott a munkahelyemen osszirtam az osszes nekem tetszo fiu es lanynevet, pedig en nem is akartam gyereket csak 5 evvel kesobb.

Nem is gyujtottam ra aznap.....amikor a digi teszt is kiirta, hogy terhes vagyok, kb 1 dobozzal el tudtam volna szivni, de nem gyujtottam ra.Kibirtam a terhesseg vegeig a szoptatas alatt es utanna is, hogy nem gyujtok ra.Azota sem dohanyzom a lanyom miatt....3 eves mult ebben a honapban.

2013. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Napi 1-1.5 dobozzal szívtam, füstszűrő nélküli erős cigit, és ebből sejthető, hogy nem kocadohányos voltam. Kb. 4-5 éve dohányoztam akkor, amikor véletlenül becsúszott a baba (hasmenés okozta tabihiány miatt). Ahogy megtudtam, hogy jön, egy szálat sem szívtam el többé, pedig nem kicsit hiányzott. A babám elment a 7. héten. Utána elszívtam két dobozzal. Majd végiggondoltam, ami történt, és soha többé nem gyújtottam rá. Változtattam az életmódomon is. Ennek 4 éve. Most tudatosan készülünk a babára, és reméljük, mielőbb sikerül is. Azokat, akik nem tudják abbahagyni várandósság alatt nem csak nem értem meg, de el is ítélem. Talán nem szép dolog ítélkezni, de bevallom, ezt teszem. Soha egyetlen igazi anyának sem lehet fontosabb a saját vágya és kívánsága, mint a benne fejlődő magzatáé, babájáé. Saját magam úgy teszem tönkre, ahogy akarom, ez mindenkinek a saját hülyesége, hogy milyen gyorsan lesz beteg, szintén őt sújtja. De amikor egy nő felelősséget vállal egy másik ember életéért, akkor már nincs pardon! Én így látom ezt a dolgot. Kifogásokat szépen tudunk gyártani, mindent meg lehet magyarázni magunknak. Számomra a dohányzó terhesre nincs magyarázat. EGyetlen kifogás sem állja meg a helyét!
2013. febr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!