Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mért nem ajánlatos nyújtozkodn...

Mért nem ajánlatos nyújtozkodni terhesség alatt? Mi baja lehet a babómnak vagy nekem?

Figyelt kérdés
A barátnömnek is ezt mondta a terhesség alatt a dokija de már mástól is hallottam.Én még nagyon az eléjén vagyok de én nagyon szeretek nyújtozkodni nálam minden napos!:) és hát nem értem miért nem szabad babásan,és hogy mikortól nem szabad vagy nem ajánlott.:)
2009. szept. 16. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert a köldökzsinór rátekeredhet a nyakára. Én a terhességem utolsó hetében hallottam erről, én is sokat nyújtózkodtam, sőt, még tapétáztam is... Nem tudom, mennyire igaz.
2009. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:S de akkor ezt már csak a 2. vagy 3.trimesztertöl nem szabad ugye?
2009. szept. 16. 21:56
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

A köldökzsinór bármikor a baba nyakára tekeredhet!!!

Játszik vele a pocakodban, pakolgatja jobbra-balra, de nem tudja magát megfojtani, esetleg szüléskor, ha nem figyelnek az orvosok oda, de ez nagyon ritka eset, észreveszik időben, ha valami gond van.

2009. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én még csak párhetes vagyok nem rég tudtam meg hogy van.Mikortól szokjak le télleg a nyujtozkodásrol?
2009. szept. 16. 22:19
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell leszoknod a nyújtózásról, úgyis érzed majd, hogy mikor elég. Óriás pocakkal úgysem fogsz tudni már bármit bármikor... Azt csináld, ami jól esik.

A köldökzsinór nem a nyújtózástól fog össze-vissza tekeredni, hanem a babád mozgásától.

Jó babavárást!

2009. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Érezni fogod már, ha nem esik jól valamit csinálni. Nekem például a szokásos reggeli nyújtózkodástól hirtelen belenyilall jobb oldalon a hasamba a fájdalom egy pár másodpercre, úgyhogy leszoktam róla. 22 hetes km
2009. szept. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az első trimeszter végén volt egy részleges placentaleválásom és akkor mondta a doki, hogy ne nyújtózkodjak. Mondjuk szerintem nem feltétlenül az ágyas nyújtózkodásra gondolt, hanem arra, amikor felfelé nyújtózunk, hogy elérjünk valamit.

De nekem nem is esett jól, mindig meghúzódott a hasam tőle. Most a második babámat várom, félidős vagyok és már az elejétől nem esik jól a nyújtózkodás, most is fáj tőle a hasam. Így én csak a lábamat, kezemet szoktam, a hasamat kihagyom.

2009. szept. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

én is hallottam a nyújtózkodós dologról, csak az a baj, hogyha reggel nem nyújtózok, rosszul vagyok, ha felkelek (hülyén hangzik, de így van). Szóval reggel két részletben szoktam nyújtózni, előbb a lábaimat, utána a kezeimet. A hasikómra vigyázok. A konyhában pedig tényleg nem nyújtózok, van kissámlim, arra szoktam felállni, ha valamit le kell venni.


22 hetes pocis

2009. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Látom, egyetlen egy válasz sem jött a MIÉRT-re, csak az enyém (1. hozzászóló), azt is lepontoztátok. Gratulálok. De akkor mi a válasz????
2009. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
elméletileg ha nagyon az elején vagy akkor azért mert egy rossz mozdulat elég ahhoz hogy elmenjen. Amúgy tegnaíp voltam 4d-s ultrahangon és pont a köldökzsinort tekerte a nyakába agyvérzés gyanús lettem a nő meg mondta hogy ekkora helyen Én se játszanék mással
2009. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!