Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nyílal a hüvelyembe vmi?

Miért nyílal a hüvelyembe vmi?

Figyelt kérdés

35. hétben járok,tegnap voltam CTG-n,minden rendben!

2napja mintha tűvel/késsel szúrkálnának a hüvelyembe-ilyen érzésem van naponta többször!

Mitől/miert van ez? Várom válaszaitok-köszi!


2009. okt. 2. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezd a tested felkészülni a szülésre. Tágulsz, még mindig nyúlnak a tartó szalagok. Babóca elindul kifele. De ne aggódj, még ez akár 5-6hétig is eltarthat. Persze ha nagyon fáj akkor kérdezd meg a dokit. De elvileg ez terészetes, normális jelenség. Szép szülést! 13 hós baba anyukája
2009. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36 hetes vok,ugyan ez van.viszem a gyereket suliba,többször meg kell állnom,mert nyilal,szur,fáj,...plusz sokszor olyat érzek,mintha "alámrugtak"volna.az első terhességem nem volt ilyen.
2009. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem már a 20 hét óta van, a doki szerint hormonális oka van (mennyi mindent lehet ezekre a hormonokra fogni...). most is és az előző terhességemnél is van/volt, és mindkétszer elkezdtem tágulni idő előtt, de aztán szépen kihordtam őket, sok pihivel. szóval tényleg lehet a tágulás egy jele, ami ebben a korban már teljesen normális.
2009. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van, nagy kellemetlen :( Az én dokim szerint ez is jósló, ami jó, mert készül a tested a szülésre :)
2009. okt. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is érzek nyilalásokat, főleg ha lepihenek. Gondolom ezek is jósló fájások. 32km
2009. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyilallás nem ugyanaz, mint a jósló fájás. Előbbinél a baba motoszkál, és mivel már kevés a hely odabent eltalál valami ideget, ami éles fájdalomként sugárzik akár a hüvelybe, vagy a lágyékba, vagy szinte bárhová "odalent". (A méhszáj döngölése is igen fájdalmas.)A jósló ezzel szemben méhösszehúzódás, ami fájdalommal jár, hasonlít a majdani "rendes fájásra", de nem olyan erős, és nem is tart olyan sokáig. ha a CTG-d rendben volt, akkor aggodalomra nincs ok, inkább készülj lélekben, hogy szülésig ez már így marad, de lehet, hogy gyakoribbá is válik... ez sajnos hozzá tartozik/tartozhat, de megéri a kellemetlenség, mert hamarosan már babázhatsz!
2009. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jósló fájás 3 féle lehet:

-méhösszehúzódás (ez álltalában nem megy le az alhasig, a köldöknél megáll)

- fájdalom, görcs (ez álltalában meleg víz elmúlasztja, mivel izom lazító hatása van)

- hülyelybe erős fájdalom, nyilalás (hüvely, méhszáj, méh készül a szülésre)


Én így tudom :)

2009. okt. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!