Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitévő legyek? Annyira tanácst...

Mitévő legyek? Annyira tanácstalan vagyok. Beadassam az oltást?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, egy újabb H1N1-es kérdés. Viszont tényleg pánikolok. Az én környezetemben lévő orvosok (nődoki, gyerekorvos, védőnő) mind azt mondják, inkább adassam be az oltást. Van egy 10 hónapos kislányom és most 11 hetes terhes vagyok. Nem tudom, hogy mit tegyek, adassuk be csak a férjemnek? Ő sokat jár emberek közé. Van olyan kismama aki beadatja az oltást. Tudom, hogy eléggé felfújta a média a dolgot, és próbálok nem a hatása alá kerülni, de az életben most az egyszer nem tudom mit tegyek.
2009. okt. 5. 10:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Én sem adatom be. A férjem az eü-ben dolgozik,neki is ingyen járna, de nem kell. Én már pár éve voltam influenzás, túl éltem. Ha véletlenül elkapom se halok bele, de arra figyelek, hogy pl eddig kis lázzal nem mentem orvoshoz, terhesen vszínűleg el fogok. Az én pocaklakómon ne teszteljék csak. Ki tudja 10-20 év múlva milyen mellékhatásai jönnek ki rajta? Mondjuk ha meglesz is csak a kötelezőekkel oltatom be... Akkor se fog minden sz.rt megkapni.
2009. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Én 20hetes kismami vagyok.Nem fogom beadatni az oltást.Lehet hogy sokkal veszélyesebb mint maga a vírus.Lehet hogy én vagyok elfogult,de én ezt csendes népírtásnak hívom.Betegek,kismamák és gyerekek kapják meg először.Hmm...Nem a munkásrétegnek lenne ésszerű beadatni???Hiszen ők vannak minden nap emberek között.Addig a kismamák ha tehetik otthon vannak,a betegek is otthon vagy kórházban,a gyerekek...na ők meg megkapják a felnőtt oltást ami tesztelve sincs???Egyetértek azokkal akik megelőzni próbálják,szedik a C-vitamint stb...Mindenkit ki lehet gyógyítni az influenzából,de az oltás várható és nem várható mellékhatásaiból lehetetlen!
2009. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Felejtsd el! Nehogy beadasd! Minden évben van influenza járvány, ez sem különb mint a többi. Nekem az orvosom és a védőnőm is óva int az oltástól. Csak gondolj bele, 3 éves kor alatt sem ajánlják és aki bennünk él pocak lakó még a 0. életévét sem töltötte be! Nem tesztelték kismamákon, sem bármilyen betegségben szenvedőkön, sem kisgyerekeken! Ne menj olyan helyre ahol elkaphatnád és ha mégis sikerült akkor vigyázz magadra, menj időben orvoshoz... Van aki úgy esik át rajta hogy épp hogy csak hőemelkedése van, ilyet konkrétan ismerek. 2 nap alatt kifeküdte. A védőoltással konkrétan megkapod, a szervezeted kb. 10 nap alatt a hatására ellenanyagot termel... Ebben a 10 napban szerinted mit kap a babád az energiádból, szervezetedből... a szervezeted a beadott vírussal küzd. Ha nem adatod be, lehet hogy el sem kapod és ha elkapod is lehet hogy egyszerűbben legyőzöd mint magát a védőoltást. Szörnyű népbutítás ez, senkinek fogalma sincs arról hogy magának a védőoltásnak milyen utóhatásai, szövődményei lehetnek. Van olyan háziorvos aki megtagadra a beadást.... Akkor szerintetek? Szemét, mocskos világban élünk!
2009. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem adatjuk be. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem félek... Megfordult a fejemben, hogy a férjemnek kérjük, mert ő van sokat napi 1000 ember között, de ő rettentően allergiás kiskora óta, én nmeg pocakos vagyok, ezen kívül autoimmun pajzsmirigybeteg, ami önmagában épp elég kockázat.

Mi is szedjük a C vitamint, és kezet mosunk, ahol, amikor csak lehet...

2009. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen válaszokra számítottam, én eddig egyszer voltam influenzás kb 10 éve. Mikor a babám 6 hetes volt, a férjem elkapta a munkahelyén, elkülönítettük (övé volt a nappali) miénk a lakás többi része. Igaz a sok fertőtlenítéstől teljesen kiszáradt a kezem bőre, de mi a lányommal nem kaptuk el szerencsére. És amíg nem néztem ennyire utána a dolognak nem is féltem, csak most, hogy olvasom, hogy terhes nőknél sokkal nagyobb a szövődmény esélye stb.stb.stb. Ezért bizonytalanodtam el. Van nálam kézfertőtlenítő kendő mindig, én is sokszor mosok kezet, napi 1000 mg C-vitamint szedünk.

Szerintetek a heti egyszeri oscilococcinum-nak lehet jó hatása? Segíthet? Érdemes szednünk esetleg?

2009. okt. 5. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!