Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire kell vigyázni? A terhessé...

Mire kell vigyázni? A terhesség elején mi okozhat vetélést?

Figyelt kérdés
Nem a cigire,alkoholra,stb. gondolok. Mit ne tegyünk,mi jelenthet problémát?
2009. okt. 5. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egy kicsit vissza kell venni a tempóból. Úgy értem, hogy ne idegeskedj, ne rohangálj, ha tudsz pihengess, ezen kívül a sportot is mellőzni kell (bár én bicikliztem) meg nem szabad nehezet emelni.
2009. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

kerüld a forró vizet, mert alhasi vérbőséget okoz, és az vetéléshez vezethet. És ne szaladgálj! Én az első perctől kezdve nagyon komótosan járkálok, mostmár nem is bírnék szaladgálni.


24 hetes kismami

2009. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad nagyon megeroltesd magad,azaz nagy sulyt cipelni.Mast nem nagyon tudok,altalaban a korai vetelesek okat nem lehet tudni,az elso 12 hetben megszakadt terhessegnek altalaban genetikai oka van.
2009. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugrálást, esést, 5 kg-nál nagyobb dolog emelését kerülni kell.

A nyers húst többször megmosni, mielőtt megcsinálod, a lehető legkevesebb műkaját enni (McD, mirelit ez-az), nyers tojást semmiképp. Én ezekre figyeltem oda rögtön a pozitív teszt után.

2009. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Strand, ülőfürdő, emelgetés,túl heves szex, túlhajszoltság. Az első 3 hónapban ne maszíroztass, ne fess hajat.(fő az óvatosság) Az első 12 hét a kritikus. Utána könnyebb is lesz, meg csökken a kockázat is.

32km

2009. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú forró fürdő,súly cipelése/emelése,bakteriális fertőzést,méhprobléma,bizonyos gyógyszerek és gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmények, nagymennyiségű alkohol, nagymértékű stresszes/sokkos állapot,genetikai rendellenesség a babánál.
2009. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

forró vizes fürdő, emelés(na itt ne 5 kg-ra gondolj), ugrálás, rázkódás, túlzott stressz.

Ezek nem okozzák, hanem elősegíthetik a vetélést.

Igazából, ha nincs semmi gond, akkor "bármit" tehetsz, nem fog elmenni a baba. Ha pedig valami miatt nem egészséges, akkor sajnos általában elmegy, bárhogy is vigyáz az anyuka.

2009. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom,hogy igazábol,nem tudod kivédeni azt,aminek megkell történnie,hiába vigyázol akármennyire.ezzel nem arra célzok,hogy most akkor bármit csinálhatsz,csak arra,hogy sokszor hiába valo a fokozott ovatosság.nekem rendszertelen lett a menzim,miota abbahagytam agyogyszer szedését,és rá 3honapjára,az elsö probálkozásnál sikerült teherbe esnem.de én el sem hittem,és az orvos is elösször cisztának nézte.ugyh.képzelheted,hogy mennyit sirtam,mert én is azt hittem,h ciszta,cigiztem,ittam,cipekedtem,pont költözködtünk.ráadásul fél orás forro vizben fürödtem.de én azt hittem,hogy a forro fürdö jot tesz.na de alényeg,hogy ekkor 6 hetes terhes voltam,a baba megmaradt,mert erős és jönni akar,de nagyon.most 27 hetes vagyok
2009. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ...j válasza:
segitseg.az a gondom hogy sajna nem vagyok tul jo kismama.strandolni voltam es ugráltam a vizbe..engedtem a csabitasnak es volt egy derekbecsipodesem amit kimasziroztattam lehet baj?.mivel mindjart eskuvo be festettem a hajam.szoval...
2015. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!