Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utalhat toxémiára, ha a...

Utalhat toxémiára, ha a reggeli első vizeletemben, amit fürdés után gyűjtöttem, nincs fehérje, de a cukorterhelés utániban van?

Figyelt kérdés
Valószínűleg hüvelygyulladásom van (holnap megyek dokihoz), és arra gyanakodok, hogy a hüvelyemből mosódott át valami a vizeletbe, ez létezhet? Eddig soha nem volt az itthonról vitt vizeletemben fehérje, de a védőnőnél egyszer tesztcsíkra kellett pisilnem, és ott mutatott ki egy keveset (nem tudtam, hogy vinni kell oda is, a dokihoz mindig vittem, mert mondta). Akkor lecseszett a védőnő, hogy lehet attól, hogy a folyásból került át valami, és ezért fontos, hogy vigyek magammal, amit fürdés után pisiltem.
2013. jún. 17. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit a védőnő használ csíkot semmire nem jó. Lehet kapni gyógyszertárban, használtam egy időben, tényleg komolytalan és kuka.

A vizelet vizsgálatra az első vizeletet kell vinni, fürdés után, középsugárból, az a pontos eredmény. Ha máskor lett eltérés pl. napközben, akkor ismételd meg a reggeli elsővel és meglátod, hogy valószínű nem mutatnak ki fehérjét.

Ja, és a védőnős csíkos vizsgálat akkor sem ér semmit, ha első vizeletet viszel, tök egészséges embernek mutathat annyi eltérést, ami nincs is. Én általában saját felelősségre nem kérem ezt a vizsgálatot a védőnőnél, terhesgondozáson a kórházban rendesen felszerelt laborban mindig nézik a vizeletet és rendben van, amíg a védőnői nekem is mutatott eleinte fehérjét, ami vaklárma volt, azóta nem kérem a vizsgálatot, csak idegeskedtem rajta és rohantam a rendes laborba, ahol persze kiderült, hogy minden ok.

2013. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!