Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Dominik név helyett valami...

A Dominik név helyett valami hasonlót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Már régóta ezt a nevet választottuk, de most egy közeli isemrősünk is ezt a nevet választotta. Nem szeretném, ha egyformán hívnák a fiainkat, főleg, ha esetleg ő szülne hamarabb. Nagyon rövid a vezetéknevünk, valami több szótagú illene hozzá. "Régi" nevet nem akarunk, de pl. Karloszt, Dzsúliót sem. A Dominik pont jó lett volna. Adjatok ötleteket! Hasonló stílusút, hangzásút.
2009. okt. 13. 13:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3. babánknál mi is így jártunk az ismerőseinkkel 2 hónappal a szülés előtt, hogy a "mi" nevünket választották. Más név nem is tetszett, aztán vettünk egy utónévkönyvet, és gyorsan rátaláltunk a nyerő névre: NOEL. Szerintem nagyon szép, és már el se tudnám képzelni, hogy ne így hívjuk!
2009. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon szép név a Noel, de az ismeretségi körünkben legalább 4 van. Dominik még nincs. Egyébként 2 név is volt (Milan, Richard), amik évekkel ezelőtt már tetszettek, de a barátnőim korábban szültek és "elvitték" előlem.
2009. okt. 13. 19:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Donát, ha fiam lenne ez lenne a neve de most núnás jön!! Nekem nagyon tettszik.
2009. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Noel-es vagyok újra. És a Martin? (a másik fiamat így hívják) Dominik is nagyon szép név amúgy, nálunk is felmerült. Mi ezelőtt nem is ismertünk Noelt, de mostmár én is egyre többről hallok...
2009. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak ezért másik nevet választotok, akkor a Domonkos szerintem nagyon hasonlít rá, de ezen a linken csemegézhetsz: [link]

Az én favoritom Olivér:)

2009. okt. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Armand, Konrád, Marcell, Patrik ezek is elég különleges fiú nevek.
2009. okt. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Dominik helyett Konstantin. Vagy Olivér.

Ezek hasonlók, de ritkábbak :)

2009. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az Olivér nagyon szép név, a mi kisfiunkat is így fogják hívni. Rövid vezetéknévhez jól illik.
2009. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen az Olivér 3 szótagú, az jól illik a rövid vezetéknevekhez.
2009. okt. 14. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!