Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek szokott...

Kismamák, nektek szokott ilyen pánikszerű rohamotok lenni?

Figyelt kérdés

23 hetes kismama vagyok, 2-ik babámat várom. Ugyan úgy mint ahogy az első terhességem alatt volt, a 20-ik héttől magas a vérnyomásom. Ez nálam úgy érezhető, hogy hirtelen, vagy érezhetően gyorsan rámjön egy olyan pánikszerő dolog, hogy szapora lesz a pulzusom, gyorsan veszem a levegőt és gyorsan le kell ülnöm. legtöbbször álló helyzetben jön rám, vagy amikor gyalogolok. pedig nem sietek, nem kapkodok, és már szedek gyógyszert is (Dopegyt). Néhány napja vásárlás közben jött rám és az egyik boltban megkértem, hogy had ülhessek le, mert menten összeesek. Láttam magam a tükörben, tiszta sápadt voltam és izzadtam mint egy versenyló.

Biztos hogy a vérnyomással kapcsolatos, de érdekelne hogy nálatok volt-e ilyen.



2013. júl. 16. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem terhesen volt ilyenem, akkor az okozta, hogy enyhe vashiányt diagnosztizáltak nálam, és arra vasat kaptam. (nem sokat valami kicsi mennyiségben) Elfogyott a gyógyszer és a "pánik" rohamok is elmúltak. Akkor ez fel sem tűnt. Most terhesen 22 hetesen a dokim megelőzésre írt vasat. El is kezdtem szedni, és már 2. nap jöttek az enyhe ilyen rohamok, na akkor kezdtem el gondolkodni, hogy valami a vassal lehet , 2 napra abba hagytam és nem is volt több "pánikrohamom". Vissza mentem a dokinak szólni, hogy nekem ez a gyógyszer nem volt, és azt mondta ilyenről még nem halott, de ha így érzem magam akkor hagyjam a csudába a vas gyógyszert, mert a vérképem rendben csak elővigyázatosságból kellett volna szedni. Most egy vas tartalmú lekvárt szedek, attól nincs ilyen "rohamom" viszont van benne vas. Ez csak az én történetem, de hátha nálad is picit segít. 20. héttől egyébként nekem is fárasztóbb (lihergősebb) a séta is, pedig semmi baj a vérnyomásommal. Ez a meleg sem segít a vérnyomásodnak és ezek is okozhatják a rosszulléteidet. Sajnos ezzel együtt kell élned, de ne ijedj meg ilyen esetekben, mert már azt is tudod, hogy jobban lesz ha leülsz és nincs semmi baj, csak kell innod egy pohár vizet és le kell ülnöd. Ha megijedsz az még inkább felnyomja az amúgy is magas vérnyomásod, és még inkább szabálytalanabbá válik a légzésed, még kevesebb lesz az oxigén a véredben és még rosszabbul leszel. Próbálj meg ilyen roham esetén minnél előbb szólni és leülni, legyen mindig víz nálad(lehetőleg hideg)és próbálj figyelni, hogy szép lassan egyenletesen vegyed a levegőt.
2013. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnàlom hogy neked is ez van tudom milyen rossz!Olyan magas vernyomasom volt 200/110 nem tudtam mit csinalni se sétàlni,se takaritani mert mindig fel ment :-( aztan utolso hònapot korhazba töltöttem ènis ugyanezt a gyogyszert szedtem,+ vizhajto orvossag meg injekcio mert vizesedtem!Aztan kialakult a titokzatos allergiam total ugy ereztem magam mint egy rühes,kiütèsekkel amik az egèsz testemet boritottak es viszketett!Vègèn csàszàroztak pedig mar lassan szülnöm kelletett volna meg volt a tàgulas, fàjàsok!210/97 vernyomas miatt mütöttek!Ha kèrdèsed van irj privàtot Vigyazz magadra :-)
2013. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Timcsikusz ***** válasza:

szija nekem is szokott lenni én mondjuk évek óta küzdök ezzel gyógyszert is szedek de most terhesség alatt még jobban előjött.

nálam a frontok hozzák nagyon elő.tegnap nem egy ilyen erős szívdobogós pillanatom volt olyankor mély levegő relaxálok iszom vizet és pár perc mulva jobb lesz.

lényeg hogy ne lohold bele magad.maradj nyugodt mikor elkezdődőik a pánik tudd hogy pár perc és jobban leszel.

ezzel elkerülöd a további rosszul léteket.nagyon fontos hogy maradj észnél én az elején nem egyszer el is ájultam..meg kell tanulni kezelni.de nálad sztem nem ilyen komoly a dolog:):)

nyugii és Boldog Babavárást

2013. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Timcsikusz ***** válasza:
29 hkm vagyok egyébként:)
2013. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem vagyok egyedul ezzel a dologgal.

Erdekes, hogy csak terhesen van ilyen es ugyan ugy az 5-6 honapban. Persze foleg a vernyomasommal van kapcsolatban.

Mindig van nalam viz es ha erzem, hogy "kozeleg", akkor mar keresem hova ulhetnek le. Igy hogy szedem a dopegitet, jobb a helyzet, megelozom hogy roszabb legyen.

Remelem elmulik majd amikor megszulok.

Koszonom hogy irtatok.

2013. júl. 17. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!