Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti orrvérzés...

Terhesség alatti orrvérzés mennyire gyakori? Illetve a vérnyomással lehet össze függés?

Figyelt kérdés

Tegnap 90/50-es volt a vérnyomásom, este ömlött az orromból a vér és reggel is erre keltem.....


37 ht km


2013. júl. 17. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orrvérzés rendkívül gyakori a kismamák körében, és gyakran van összefüggésben a vérnyomással is, de attól függetlenül is jelentkezhet.
2013. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első terhesség alatt nekem is sokszor vérzett az orrom. A vérnyomásom rendben volt, sőt még alacsony is.

Olvastam, hogy valami van a hajszálerekkel terhesség alatt, de már nem emlékszem, hogy mi volt pontosan.

A lényeg, hogy megszültem és onnan megszűnt az orrvérzés.

Nekem kb heti 1-szer vérzett, de akkor úgy mint akit épp elvertek.

2013. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok: Rutascorbint (vény nélküli) lehet szedni a halszárerek megerősödésére. De természetesen beszéld meg az orvosoddal! Mondjuk amíg nem napi szinten fordul elő és nem zavara, addig nem kell semmit szedni.
2013. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindhárom terhességem alatt sokat vérzett. A vérnyomásom pedig teljesen rendben volt. Volt, hogy magától elindult a vérzés, máskor meg orrfújásra, mert sokat volt bedugulva is az orrom. Nekem is C-vitamint ajánlottak rá, de nem sokat használt.

36+4 h km

2013. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is gyakran vérzik (klassz reggel arra kelni hogy elönti az ágyat...:-/) pedig a vérnyomásom 100 fölé sose megy...én is úgy tudom hogy elég gyakori kismamáknál ez az orrvérzés. Rutascorbint amúgy hónapok óta szedem más miatt de úgy látszik hogy erre nem sokat használ.
2013. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Julie S ***** válasza:
100%
Nekem is vérezgetett az orrom, igaz, hogy csak kifújásnál, de az se kellemes. Meg az ínyem is vérzett és ez volt a rosszabb. Én megemeltem a C vitamin adagomat és most kb 1200mg-ot szedek naponta. Azóta nincs ilyen gondom.
2013. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

C-vitamin segített elmulasztani az orrvérzést.


A C vitamin hiány (skorbut) az érfal szakadékonyságával jár, mert az érfali kötőszöveti rostok képzéséhez C vitamin és P vitamin szükséges. C vitamin hiányban az orrvérzés mellett jellegzetes a fogyíny vérzése.


A C vitamin hiányában a bőrön könnyebben keletkeznek bevérzések kisebb - akár észrevétlen - ütések hatására. A patikákban recept nélkül kapható Rutascorbin tabletta két érfal erősítő vitamint, C vitamint és P vitamint tartalmaz. Napi 3 x 1-2 tabletta ajánlott. Mivel mindkettő vízben oldódó vitamin, a felesleg kiürül a vizelettel, tehát nem kell félni a túladagolástól.

2013. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm !!


akkor szedni fogom a c-vitamint!!!!

2013. júl. 17. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!