Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A (terhességi) cukorbeteg...

A (terhességi) cukorbeteg kismamáknak feltétlenül nagy babájuk születik? És mindenkinek nagy a pocija?

Figyelt kérdés
Remélem, ha tartom a diétát, amit a doki a 26. héttől ír, nem lesz semmi baja a bébinek.
2008. jún. 28. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ügyes vagy és odafigylesz nem lesz semmi gond.

Jó baba várást egy dietetikus.

2008. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. jún. 28. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Helo

Nekem is kiderült,hogy picit magasabb a cukrom a kelleténél és diétáznom kell.A hasam nem nagy egyáltalán,pedig már a 26. hétben járok,és remélem nem lesz óriás a baba.

üdv.

2008. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt hozták ki,hogy az vagyok.Eleinte próbáltam diétázni,de kb 3szor rosszul lettem,majd felvilágosítottak,hogy ez egy nagybaromság,hogy mindenkit pl.160grammos diétára fognak,mert előtt meg kellene nézni talán a kismama milyen életet él.Én hajnalban kelltem 10-12órákat melóztam-egyél már ennyi szénhidrátot.Kb 3hét után letettem erről.A vércukrom mindig jó volt,mert diabra jártam meg vérvételre persze,visszább fogtam a rágcsit,meg az édességet,a cukros lötyiket abszolút száműztem a pékáruból s próbáltam teljes kiörlésűt fogyasztani-nem mindig ettem azt.Semmi baj nem volt.most itt állok szülés előtt és egyáltalán nincs nagy pocakom a babám értékei jók .Amikor diétázni próbáltam a baba drasztikusan nem mozgott-tökre megijjedtem,szval sztem ahhoz,hogy valakinek igazi diétája legyen talán személyre szabottan kellene beállítani,nem pedig futószalag szerűen mindenkire rányomni azt,hogy 160grammés nem lesz semmi baj...anno mikor én születtem nem is volt ilyen vizsgálat,sőt külföldön is csak akkor csinálnak ha cukros van a családban.Szval nem eszik sztem annyira forrón ezt a kását.Figyel joda,hogy egészségesen étkezz de felejtsd el,hogy koplalsz.Sajnos a diabon nem mondják el rendesen,hogy oldd azt meg,hogy ne éhezz.Csak számolgasd az adagot,az persze nem érdekel senkit,hogy az annyira kevés..lsd egy dolgozó kismamának,hogy rosszul leszel tőle és veszélyezteted a magzatodat is.Ez már senkit nem érdekel,mert téged tájékoztattak aztán lesz ami lesz.

Riogatnak sokmindennel de a kismamák fele sem tartja be.Azok akiknek tényleges cukorbajuk van annak megint más,de azoknak orvosok figyelik a diétájukat.

Amúgy sztem nézegesd a neten a dolgokat és dönts belátásod szerint.NEkem ott megdölt a diabos elmélet amikor a diabon tájékoztatás közben azt mondták minnél később eszik egy ember annál magasabb a cukra.Namost egy olyan kismamánál mint pl.én,hogy indulás előtt mindig ettem akkor meg mikor terhelésre mentem 1.5órával hamarabb kelltem,közel 4.5óra tellt el mire ehettem,nem csoda,hogy határértéken volt a cukor,szval akkor mikor erre rákérdeztem és a dietetikus belepirosodva csak ennyit mondott ő erről nem tehet ez a szabály,akkor én azt mondtam ez hülyeség.Az ember nem szabályok szerint működik és minden terhesség más is.Szval dönts belátásod szerint sztem.38hetes kismama

2008. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is megállapították, hogy kicsit magas a cukrom, probáltam tartani a diétát, de folyton éhes voltam. Végül csak a nasit száműztem az étrendemből és rendszeresen mértem a cukromat. Bármit ettem jó volt. A védőnőm a frászt hozta rám, hogy nagy lesz a baba meg különböző betegségei lesznek. 2 hónapja megszületett a fiam 3,1 kg-va makk egészségesen. Szerintem figyelj oda mérni kell, hogy nehogy nagyon sok legyen a cukrod és meglátod mi is az amit nem ehetsz mert felviszi az értéket. Jó babavárást.
2008. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megnyugtató válaszaitokat! Nektek is szép babavárást kívánok!
2008. jún. 30. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!