Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamáknak milyen...

Cukorbeteg kismamáknak milyen a napi étrendje (1-2 napot, példának)?

Figyelt kérdés

most lesz a vércukormérésem, izgulok is, mert rengeteget híztam eddig. olvastam, hogy ennyi-meg-ennyi gr szénhidrátot szoktak megszabni a dokik, de nem tudom, hogy ez a valóságban mit jelent. mit lehet enni, mennyit.

Leírnátok nekem 1-2 napi étrendeteket?

nagyon köszönöm!!


2010. ápr. 13. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

A terhességi cukorbetegség nem úgy működik mint a 2-es típusú cukorbetegség, nem a hízástól alakul ki! Én mindkét terhességemnél cukors voltam/vagyok és nem híztam semmit szinte.

A terhességi diabetes hormonok hatására alakul ki, a lepény termelei az inzulin-ellenes hormonokat, nem táplálkozási hiba miatt romlik az inzulintermelés.


Ettől függetlenül érdemes figyelned az étkezésre!

Belinkelek olvasnivalót, hátha segít :)


[link]


Mintaértrendek:

[link]

2010. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon hasznos, köszönöm!
2010. ápr. 13. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

nos nekem viszont a védőnőm és a dokim is azt mondta hogy ha terhességi cukorbetegség van, attól lehet ám hízni. akit én ismertem, az is hízott, neki is diétáznia kellett, illetve engem is ezért küldtek terhelésre már 16 hetesen. ma nyitottam is erről kérdést, hogy a reggeli cukorszint több mint a terhelt.


Igazából csak a vizsgálat adja meg hogy az vagy e vagy sem.

2010. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a terhességi cukorbetegségtől lehet hízni, de nem a hízástól alakul ki..., következmény és nem ok.
2010. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!