Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a normális terhességi...

Ez a normális terhességi tünetekbe belefér vagy lehet méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, 6 hét telt el a beágyazódás óta. Igazából nem tudom, most ehhez adjak hozzá 2-3 hetet vagy ne, mert normál esetben úgy számolják a terhességi heteket, hogy jóval a beágyazódás elé esik. Én meg elég biztosan tudom, mikor lehetett a beágyazódás...Szerintem június 28-án, mert arra ébredtem, hogy begörcsölt a méhem és a jobb oldali petefészkem. Nem ijedtem meg nagyon, mert 6-7 évvel ezelőttig éveken át kínoztak funkcionális ciszták ezen az oldalon, és most ugyanúgy fájt, csak csodálkoztam, mert sok éve nem volt ilyen. Egyetlen eltérés volt, utána barnás foltot vettem észre a bugyimon. 2 napig rázott a hideg, hőemelkedésem volt és barnáztam. Épp meg kellett volna jönnie és 2 nap múlva meg is jött. Onnan kezdve teljesen olyan volt, mint minden más menzesz, azt leszámítva, hogy nekem 7 napig szokott tartani, de ez 9 napig tartott és erősebb volt az eddigieknél. Amint vége lett, csináltam egy nagyon érzékeny terhességi tesztet, mert éreztem, hogy valami nem stimmel, de negatív lett és én is teljesen jól voltam, ezért nem mentem orvoshoz, gondoltam, ha legközelebb is ez lesz, elmegyek. Mostanában már évek óta mindig megjött 28 napra és semmi komolyabb panaszom nem volt. A lényeg, hogy a következő menzeszem viszont elmaradt. Kb. 6 nap múlva csináltam tesztet és egyértelműen terhes vagyok. Ami miatt nyugtalan vagyok, az, hogy néhány napja egyre érzékenyebb a jobb oldali petefészkem. Ilyen-olyan hasgörcseim eddig is voltak, puffadok, de inkább ez a féloldalasság idegesít nagyon. Nem tudom mennyire volt normális a feltételezett beágyazódásnál az a jobb oldali görcs? Most nem vészes, de ha lehajolok, egyértelműen a jobb oldali petevezetékem érzékeny és enyhén nyilallgat. Szerintem most néhány napja hőemelkedésem is van. Első terhességem és nem sok viszonyítási alapom van, nem nagyon tudok egyelőre megkérdezni senkit. Ultrahangra 1 hét múlva akartam menni, mert eddig nem volt semmi aggasztó panaszom. Most nem tudom, menjek-e előbb? Kedden tudnék menni, de nem szívesen, mert akkor a munkahelyemen is meg kéne mondanom, és még nem akarom. Vérezni nem vérzek egyáltalán. A fájdalom sem kibírhatatlan, de hasonlít ahhoz, mikor nem görcsölt a cisztám, de éreztem hogy van és nyomja a belső szerveimet jobb oldalt.

2013. aug. 11. 10:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A derekam is fáj néha, pont mint annak idején a ciszta miatt.
2013. aug. 11. 10:50
 2/19 anonim ***** válasza:

irány kórház!

Unokatesóm életét az utolsó pillanatban mentették meg!

Mert szerinte elviselhető volt a fájdalom, mivel ciszták miatt neki is gyakori volt..szerencsére épp egy fővárosi kórház mellett voltak, csak ezért él még, viszont egy petevezetéket elvesztett emiatt.

Nwm kell megmondani mi miatt, csak azt hogy menned kell, mert bajod van, senkinek semmi köze hozzá, de vasárnap kórházi ügyeletre bemehetsz

2013. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A mehen kivulinel a teszt pozitiv.

Csinalj meg egyet, aztan eredmenytol fuggetlenul orvos.

A cisztak meg is tudnak csavarodni, az is eletveszelyes lehet, muteni kell.

2013. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem értem eddig miért nem voltál orvosnál.... Már rég kellett volan menni. A tüneteid lehetnek sima terhességi tünetek is, és a méhenkivbülinek általában semmi különös tünete nincs, csak ha már nagy a baj. Menj el minél elöbb orvosohoz mert meg kell nézni éle egyáltalán. Amikor volt a vérézés és a pozitv teszt már akkor kellett volna menni orvoshoz nagyon felelőtlen vagy lehet elhalt benned és nem tudott kiürülni, szpszist kaphatsz akár. Bármiylen vérzés van és poztiv teszt akkor midnenképp kell ellenörzés. Na meg pozitvi tezst után 1-2 héttel el kell menni az első vizsgálatra, nem tudom mia fenére vártál eddig.
2013. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok

írta hogy egyértelműen lett pozitív tesztje azóta...


Kórház!!!!!

2013. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is jobb oldalt görcsöltem és eléggé fájdalmas volt. Csak pozitív tesztem volt. Két hét kimaradás után akartam menni dokihoz, de már az első szombaton az ügyeleten voltam, mert görcsölt a jobb oldalam. Sajnos még a terhesség korai szakasza volt, így a doki semmit nem látott, csak a vérminta alapján tudta ő is,,hogy valahova beágyazódott egy petezsák. Engem haza sem engedtek, mert a doki azt mondta, ha méhen kívüli, bármikor elvérezhetek. Nah, puff... pár napig benn feküdtem és hál'Istennek később már ultrahangon is látták a petezsákot és hogy jó hrlyen van. Mint később kiderült,azért görcsöltem jobb oldalt, mert ott szabadult ki a pete és a petefészkemben egy kis ciszta lett.állítólag nagyon sok kismamánál előfordul ez. Mindenképpen menj azonnal orvoshoz, mert bár reméljük, hogy minden oké,azért jobb félni. Minden jót!

.

2013. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 _mangó_ válasza:

Szia!

A leveledre is itt válaszolnék, ha már itt vagyok és elolvastam :)

Nekem is sokat görcsolt a jobb oldalam, sokszor elég fájdalmasan, pedig a baba a bal oldalon van.

Nekem is kiderült, hogy sárgatest cisztám van, ami az orvos szerint ha kidurran, megszűnik a terhesség is. Nem minden kismamánál van ilyen ciszta, de akinek igen, azt folyamatosan nézetni kell, nekem már 6 centis, minél nagyobb, annál jobban figyelni kell rá.

Könnyen lehet, hogy neked is ez van, és semmi baj nincs, de ahogy előttem is írták, mindenképpen el kellene menned orvoshoz.

Én 10 hetes vagyok és egyre többször görcsölget, ezért inkább hetente nézetem. Szerdán amikor voltam, azt mondta az orvos, hogy ennek a cisztának csak a 12.hétig van szerepe, addig ez táplálja a babát, onnantól a méglepény, tehát inkább pihenjek, amennyit tudok és ne csináljak hirtelen mozdulatokat.

Ezt tudom tanácsolni, na meg azt, hogy mindenképpen menj el orvoshoz. Maximum azt mondja, minden rendben.

A méhen kívüli terhesség nem játék!

Akkor most igazából azt se lehet tudni, hány hetes terhes vagy, szóval mindenképpen menj el.

És írd meg kérlek, hogy mi lett:)

2013. aug. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vérzek és amikor menzeszem volt, akkor negatív volt a teszt, tehát úgy tudtam, hogy nem vagyok terhes, ezért nem mentem el. Most minden tökéletesnek tűnt, csak néhány napja fájogat és azért nem mentem korábban, mert ha az ember túl korán megy, még nem látnak semmit, nekem meg nincs időm feleslegesen rohangászni. Amúgy meg bőven a pozitív teszt utáni 2 héten belül vagyok. Igazából még az 1 hét is csak ma telt le. Holnap elmegyek. Nem tudok hova menni. Annyira nem vagyok rosszul, hogy egy másik város ügyeletén töltsem az egész napomat mire sorra kerülök, a közelebbi nőgyógyászati rendelés nyári szabadság miatt szünetel, itt helyben meg csak holnap délután van rendelés. Oda mindenképp megyek. Nem fáj állandóan és a tüneteim nem egyértelműek. De péntekig semmiképp nem várok. Nem vérzek, annyi van csak, hogy érzem a jobb oldali petefészkem és a vezetéket, nem görcsöl, csak tompán fájogat néha, de az se egész nap.
2013. aug. 12. 10:33
 9/19 A kérdező kommentje:

Mióta meg pozitívat teszteltem (1 hónappal a vérzés és a negatív teszt után), olyan egyértelmű terhességi tüneteim vannak, hogy kizárt dolog, hogy elhalt volna. Attól nem félek. Mint mondtam, semmiféle vérzésem sincs.


A ciszta csavarodhat, de nekem évekig volt, majdnem 5-6 évig, ha minden cisztás fájdalomnál orvoshoz rohangásztam volna, az 5-6 évemet állandóan az orvosi rendelőben csücsülve tölthettem volna. Egyszerűen úgyse tudják megakadályozni, hogy megcsavarodjon. Időnként ellenőriztettem a méretét, ennél többet nem tehettem, ahogy az orvosok is azt mondták, ne törődjek vele. Igazuk lett, mert ezek a ciszták mind felszívódtak, mivel tüszőrepedési problémából eredtek. Vannak másfajta, fel nem szívódó ciszták, amiket műteni kell, főleg azoknál van veszély a csavarodásra. Szerintem a tüsző meg nem repedéséből eredő ciszta nem kifejezetten ehhez tartozik.

2013. aug. 12. 10:38
 10/19 A kérdező kommentje:
A tüneteim alapján most már 90%, hogy sárgatest cisztám van. Mivel pontosan olyan tüneteim vannak, mint annak idején a funkcionális cisztáknál. Az 5 cm-s cisztámnál olyan görcseim voltak, hogy az ügyeletet kellett hívni, ahhoz képest most szinte alig van panaszom. De ezt jó tudni, hogy ha kidurran, elmegy a baba. Fel kell készülnöm erre is lelkileg. És megpróbálok még kevesebbet emelni.
2013. aug. 12. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!