Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a normális terhességi...

Ez a normális terhességi tünetekbe belefér vagy lehet méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, 6 hét telt el a beágyazódás óta. Igazából nem tudom, most ehhez adjak hozzá 2-3 hetet vagy ne, mert normál esetben úgy számolják a terhességi heteket, hogy jóval a beágyazódás elé esik. Én meg elég biztosan tudom, mikor lehetett a beágyazódás...Szerintem június 28-án, mert arra ébredtem, hogy begörcsölt a méhem és a jobb oldali petefészkem. Nem ijedtem meg nagyon, mert 6-7 évvel ezelőttig éveken át kínoztak funkcionális ciszták ezen az oldalon, és most ugyanúgy fájt, csak csodálkoztam, mert sok éve nem volt ilyen. Egyetlen eltérés volt, utána barnás foltot vettem észre a bugyimon. 2 napig rázott a hideg, hőemelkedésem volt és barnáztam. Épp meg kellett volna jönnie és 2 nap múlva meg is jött. Onnan kezdve teljesen olyan volt, mint minden más menzesz, azt leszámítva, hogy nekem 7 napig szokott tartani, de ez 9 napig tartott és erősebb volt az eddigieknél. Amint vége lett, csináltam egy nagyon érzékeny terhességi tesztet, mert éreztem, hogy valami nem stimmel, de negatív lett és én is teljesen jól voltam, ezért nem mentem orvoshoz, gondoltam, ha legközelebb is ez lesz, elmegyek. Mostanában már évek óta mindig megjött 28 napra és semmi komolyabb panaszom nem volt. A lényeg, hogy a következő menzeszem viszont elmaradt. Kb. 6 nap múlva csináltam tesztet és egyértelműen terhes vagyok. Ami miatt nyugtalan vagyok, az, hogy néhány napja egyre érzékenyebb a jobb oldali petefészkem. Ilyen-olyan hasgörcseim eddig is voltak, puffadok, de inkább ez a féloldalasság idegesít nagyon. Nem tudom mennyire volt normális a feltételezett beágyazódásnál az a jobb oldali görcs? Most nem vészes, de ha lehajolok, egyértelműen a jobb oldali petevezetékem érzékeny és enyhén nyilallgat. Szerintem most néhány napja hőemelkedésem is van. Első terhességem és nem sok viszonyítási alapom van, nem nagyon tudok egyelőre megkérdezni senkit. Ultrahangra 1 hét múlva akartam menni, mert eddig nem volt semmi aggasztó panaszom. Most nem tudom, menjek-e előbb? Kedden tudnék menni, de nem szívesen, mert akkor a munkahelyemen is meg kéne mondanom, és még nem akarom. Vérezni nem vérzek egyáltalán. A fájdalom sem kibírhatatlan, de hasonlít ahhoz, mikor nem görcsölt a cisztám, de éreztem hogy van és nyomja a belső szerveimet jobb oldalt.

2013. aug. 11. 10:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Aért ez az öndiagnosztizálás elég veszélyes üzem..

De a te tested, te babád, te egészséged

2013. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm mindenki tanácsát, csak azt nem szeretem amikor nem olvassák végig rendesen amit írtam és olyan miatt oktatnak ki, amiben nem hibáztam. Még csak 1 hét telt el a pozitív teszt óta, és holnap megyek orvoshoz, szerintem ilyen szempontból abszolút nem vagyok késésben. És nem görcsölök, csak néha fájogat. Ha görcsölnék, nem várnék semennyit.
2013. aug. 12. 10:50
 13/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van:(
2013. aug. 12. 10:51
 14/19 anonim ***** válasza:

Egeszséges terhesség esetében igazad is lenne, de amikor gond van, akkor azonnal ajánlott menni..


Unokatesóm 4- hét 4 naposan vesztette volna el a babát, csak azért tudott róla mert mensi előtt tesztelt már pozitívat, meg tudták menteni, vérezett, akár késői mensinek is gondolhatta volna

2013. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, azok a sargatest cisztak nem kidurrannak, hanem fokozatosan felszivodnak, mert a mehlepeny veszi at a szetepet.

Es ahogy huzodnak vissza, az nagyon tud fajni, gorcsolni, sot neha vetezni is.

Nekem sok volt, van, mert lombik, tele voltak a peyefeszkeim, neha ugy begorcsolt, hogy fetrengtem es sirtam, pedig amugy birom a fajdalmat.

Jo, hogy elmesz dokihoz, mert ugye nem latunk magunkba, a mehen kivulinek is lehet tunete, hogy ott szurkal, nekem az elso terhessegem az volt, a bal petevezetoben.

Irj majd, mi volt. Drukkolok.

Sok pihenes, sok folyadek, magne b6.

2013. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 _mangó_ válasza:

rendben, ahogy gondolod.

azt viszont megcáfolnám, hogy azért mert terhességi tüneteid vannak, biztos, hogy minden rendben van.

nekem már volt egy vetélésem és azóta mondhatni hogy utánajártam nagyon sok könyvben, és főleg neten ezeknek a dolgoknak, és még itt is nagyon gyakran olvasni ilyeneket, hogy elmentek a következő ultrahangra és már elhalt a baba két héttel azelőtt.

Ameddig a baba benn van és nem ürül ki, addig megmaradnak a terhességi tünetek, ezzel persze nem festem az ördögöt a falra, nagyon remélem hogy minden rendben van nálad, de erre ne adj, hogy megvannak a tüneteid és akkor biztos nem halt el. (de persze nem szabad egyáltalán ilyenekre gondolni, mi baj lehetne? saját tapasztalat hogy ne olvasgass hülyeségeket a neten, én már megjártam ezzel, mikor véletlenül feltévedtem a vetélés fórumra, ahol szó szerint több száz nő történetét olvastam el arról, hogy mikor vetéltek el akár a 7. héten, 20. héten, vagy kellett megszülni a halott babát a 38. héten. elvetéltem!! hiszem hogy a stresszt amibe kerültem meg is érezte a baba. most semmi ilyesmit nem olvasok, csak szép dolgokat, sőt, már babaruhákat nézegetünk, pedig még elég korai, de legalább nem foglalkozom többet ilyenekkel)

a barátnőm februárban veszítette el az ikreit 10 hetesen és úgy, hogy már előtte elhaltak a babák sajnos mégis azt hitte minden rendben, mert feszült a melle és hányt.


kívánom hogy minden rendben legyen! és úgy is lesz. vigyázz magadra!

2013. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Értem. Igen, én is hallottam olyat, hogy már nem volt szívhang, de semmi más jele nem volt még annak, hogy már nem él a baba.


Voltam ma a nőgyógyásznál. Minden rendben van, jó helyen van a 12 mm-s kisbabánk. Már ver a szíve. 8 hetes és pár napos vagyok. Ezek szerint tényleg beágyazódás lehetett az a júni. 28-as barnázás és tényleg hozzá kell adni azt a 2 hetet, ahogy más terhességeknél is hozzáadják, hiába egyértelmű, hogy 2 héttel később fogant. A fájdogálásra csak annyit mondott a doki, hogy szokott olyan lenni. Túlzásba nem vitte a magyarázatot, sokan vártak a rendelőben még, de amúgy nagyon kedves volt, kaptam fotót is:) Azt nem mondta, hogy lenne cisztám, de nagyon meg se tudtam kérdezni, örültem hogy a lényegesebb kérdéseimet feltehettem. Azt mondta, kerüljem a vegyszereket és ne emeljek. De erre persze már egy ideje odafigyelek.

2013. aug. 13. 19:03
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jótanácsot. Azért nem voltak falra hányt borsó, hiszen emiatt nem vártam péntekig és mentem el a mai napon. Csak sajnos elég hipochonder vagyok alapból is és nem akartam feleslegesen terhelni senkit egy ügyeleten.
2013. aug. 13. 19:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Jo, hogy minden rendben. :)
2013. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!