Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt 21-22 eves kismamak...

Vannak itt 21-22 eves kismamak? Szoktak mondani nektek hogy fiatal vagy meg a szuleshez?

Figyelt kérdés
Vannak akik azt mondjak hogy koran valaltam a gyereket es akar mennyire pozitiv vagyok azert megkavar gondolat hogy vajon akkor en keszen allok erre a nagy dologra?21 hetes kismama vagyok es 22 eves.Koszonom elore is valaszaitokat.
2009. nov. 3. 14:35
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%

Szia!


Én 22 éves vagyok és 17 hetes terhes.Nekem is mondtak mindent,ki jót,ki rosszat.De ha te tudod,hogy feltudod nevelni ezt a csöppséget,akivel várandós vagy,akkor ne csüggedj,légy büszke!Nálam nem találták korainak a gyerekvállalást,sőt volt olyan is,aki azt mondta nekem,hogy már abban a korban vagyok,hogy gyereket szüljek.Röviden válaszolva:Ha te úgy érzed,hogy készen állsz,akkor nem állhat semmi se az utadba!Csak így tovább és további jó egészséget mind a kettőtöknek!

2009. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem az ember ha nem akarja igazán akkor nem is vállal be egy ilyen dolgot. És ha pozitívan állsz a dolgokhoz, és örülsz a babának, akkor ne foglalkozz mások véleményeivel.én 24 vagyok és már lassan 8 hetes terhes, de én is bevállaltam volna 22 éves koromban is simán.

2009. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Akkor gondold el,hogy nézhettek rám,amikor 23 évesen beállítottam a meddőségi központba,két év sikertelen próbálkozás után!:-)

És akármilyen szomorú is,nem mondtam el senkinek,mert nem akartam azt hallgatni,hogy ilyen fiatalon blabla..(persze a párommal együtt mentem)

De vannak olyanok is,akik azt mondják,ilyen régóta vagyunk együtt,hol a baba?

Mint minden másban,ebben sem szabad általánosítani,van aki 20 évesen éretteben tud gyereket nevelni,mint más 40 évesen!

2009. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én 21 éves vagyok,a lányunk 7 hónapos.Nekem is tettek megjegyzéseket a koromra,hogy még én is gyerek vagyok,de voltak durvábbak is,pl. apumnak mondta egy ismerősünk,hogy Úristen,mit csinált az a gyerek?Elrontja az egész életét.Eleinte nagyon bántottak ezek a megjegyzések,sőt,még szinte lelkiismeret furdalásom is lett.Aztán belegondoltam,hogy a babát én akartam,magamnak szülöm,nem másnak,így csak ne tegyen senki megjegyzést.Aki nem tud pozitívan hozzám állni,az nem is érdekel.A lányunk egy jó kapcsolatba született,biztos háttérrel és anyagi körülmények közé.Senkinek nincs joga elítélni.

Gratulálok a Babához!

2009. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves vagyok és 19 nap múlva szülök. Senki nem kérdőjelezte meg a terhességem, mivel komoly felfogású és érett gondolkodású lány vagyok, akiben kellő felelősségtudat és talpraesettség van (ha a helyzet ezt kívánja tőlem. Egyébként meg "dilis" vagyok :D). Innentől kezdve senkit nem szabad csak a kora miatt megítélni, ha a gyakorlati életben világosan meghazudtolja azt. Élvezd az anyaságot nyugodtan, ha tudod magadról, hogy megértél rá. 37 hetes kismami
2009. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a megnyugtat valaszokat,igazatok van.Mi akartuk es tudatosan vallaltuk ezt a gyereket sajat hazunk van megprobalunk mindenet megadni neki es mar most ugy szeressuk Ot hogy nem adnan semmiert es alig varjuk ki bujjon.Nekem is az esett a legroszabbul amikor azt a megjegyzest kaptam hogy gyereknek gyerek meg nem kell:-(
2009. nov. 3. 14:58
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

ÉN most fogom nov. 17. én tölteni a 23. életévemet és remélem akkor már a kisfiunkkal (Őt nov. 11-re várjuk).

Nekem nem mondták hogy korán vállaltam a babócát talán azért mert az első babákat(ikrek) 17 évesen vártam ami sajnos rosszul végződött.Mi azóta házasok vagyunk 6 éve(de viszont 8 éve vagyunk együtt) és már mindenki azt hajtogatta hogy mikor lesz már baba?Sajnos 3 évet kellett erre kis mütyürkére várni és hogy végre itt van így mindenki örül.De még csak "idegenek" sem mondják hogy korán vállaltuk a babát.

2009. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én pont tegnap kaptam ezt meg egy 25 éves csajtól hogy inkább tanulnom kéne még mint szülni, meg kis vakarcs ne akarjon (idézem) fattyat szülni -nem vagyok férjnél, mint ahogy sokan mások- a végére már csak összeb@szott kölyökként emlegette a Babámat. Abban biztos vagyok hogy attól az IQ vitéztől Én értelmesebb vagyok. 21 éves vagyok és 22 hetes terhes. Betegség miatt (bennem volt a hiba) kellett kicsit hamarabb Gyermeket vállalnunk mint gondoltuk. De nem bánom. Sőt!!!! Lehetne már március mert meghülyülök! Mondjuk attól hamarabb ne jöjjön mert nem sok mindene van még. :)

2009. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Es megkerdezhetem hogy mar mit vettetek a babonak?
2009. nov. 3. 15:28
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia

15:15 ös vagyok.

Van ágya kombinált ami késöbb is jó most volt akciós most vettük meg. Ruhácskák előke, kis sapka, rágópárna stb... sok minden végülis de még a fele se az egésznek. :) Most vesszük meg majd az autósülést matracot ágyneműt mellszívó cumisüvegek, ruhákat többet nem mert passz hogy milye van stb...

2009. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!