Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összezavart a dokim, azt...

Összezavart a dokim, azt mondta, nem érti, miért nem mentem el fogorvoshoz, nyugodtan be lehet adatani a lidokaint, nem lesz tőle semmi bajom, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Én meg azért nem megyek, mert nem bírom a fájdalmat, inkább majd szülés után rendben hozatnám. Most akkor mi az igazság? Nektek mit mondtak erről?
2009. nov. 5. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha fáj a fogad, menj el fogorvoshoz, ő tudni fogja, mit adhat be,ne várj a szülés utánig, mert komoly gondok lehetnek egy gyulladt foggal.

Nem véletlenül kötelező a terhesség alatt a fogászati kontroll.

2009. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem fáj, nincs problémám, de biztos találnának valamit, mert másfél éve nem voltam.
2009. nov. 5. 09:24
 3/16 anonim ***** válasza:
Annyit mondtak nekem hogy a calcium hiány miatt hullhat a fog vagy tönkremegy és elporlad stb... Én sem csináltatom meg. 1 fogamat betömték de közben meg majd besz..tam a fájdalomtól mert terhességi ínygyulladásom is van eszméletlenül fájt és dőlt a vérem. Ezek után ha kiesik 1-2 fogam nem ver a földhöz de nem a fogorvosi székben akarom megindíttatni a szülést. Ja vennem kellett szájvízet fogkefét és fogkrémet aminek "fogmegtartó" hatása van a dokim szerint. Meridol a neve és 6000 forint volt összesen a fogkefe annyira puha hogy nem szedi szét az ínyemet a többi meg nem mar.
2009. nov. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én kétszer voltam fogászaton,mindkétszer fogtömésen. Először még kaptam érzéstelenítőt, állítólag valami "könnyített" verziót. Viszont a másodiknál már nem adott semmit, viszont nem is fájt egyáltalán, pedig 2 fogat is tömött. Pedig alapból én akkor is kérek szurit, ha csak rámnéz. Szóval valószínűleg azért nem volt kellemetlen, mert tudtam, hogy ezen most túl kell esni, a pocaklakónak meg nem tenne jót holmi anyakímélő szer.:-)
2009. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugodtan menj fogorvoshoz,a Lydocain nem árt,ez egy helyi érzéstelenítő,mire a babádhoz eljutna,teljesen lebomlik.Minden fajta fogászati kezelés elvégezhető terhesség alatt,kivéve a rtg.Nekem 3 fogamat kellett betömni,előtte 1 rossz se volt.Üdv.:37 hetes fogászati asszisztens kismami.Boldog Babavárást!
2009. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az rtl-en volt a múltkor egy koraszülöttekről szóló műsor. Abban azt mondták, hogy egy tályog a szájban is okozhat koraszülést. Attól még nem fognak kezelni, hogy 1.5 éve nem voltál, ha nincs semmi bajod.
2009. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én már a 4. fogammal megyek dokihoz, és jövő héten kihúzzák az egyiket. Azért még rákérdezek a nőgyógyásztól, de a fogorvos azt mondta, hogy ez az érzéstelenítő nem ártalmas a babára nézve.
2009. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A rossz fogak nagyon sok problémát okozhatnak a terhesség alatt (többek között lázat, gócot, gyulladást, koraszülést). Mindenképpen menj el kontrollra, hidd el, a doki tudni fogja, hogy milyen érzéstelenítőt szabad alkalmazni. Egyedül az amalgám tömések cseréjét nem javasolják terhesség alatt, ha nem muszáj, meg a röntgent, de hallottam már olyan esetről is a fogorvosomtól, hogy a kismamát köpenyben, óvintézkedések mellett megröntgenezték, mert szájsebészeti műtétre volt szüksége és veszélyeztette a gyulladása a magzatot olyan lázas volt. Nem lett semmi bajuk.

Nekem a kiskönyvembe is belepecsételt a doki, hogy nem igényelek fogászati kezelést. A védőnő megnézte és helyeselt, hogy jól tettem, h. elmentem megnézetni. (Egyébként nekem az elején (4 hónaposan) már szétment az egyik fogam és kaptam egy új koronát, a csiszoláshoz pedig érzéstelenítettek, de mondta, hogy nem hagyományos szerrel)29 hetes kismami

2009. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2009. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én pont ma egy hete húzattam ki a fogamat ráadásul rágót, mert annyira fájt már hogy se éjjelem se nappalom nem volt és már kezdtem belázasodni tőle!!!Kaphatsz érzéstelenítőt, semmi baja nem lesz a pocaklakódnak!

21hetes km

2009. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!