Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyit szedett fel a...

Ki mennyit szedett fel a várandóssága 24-ig hetéig?

Figyelt kérdés
Átlag testalkatú vagyok, 168 cm és 60 kiló voltam. A 24. hétben vagyok most és már 10 kiló feljött. Nem látszik drasztikusan rajtam, csak a pocakom nőtt, de kicsit megrémültem, hogy nem sok ez?! Nem eszek sokat, sőt, mindig is odafigyeltem a táplálkozásomra, most pedig főként igyekszem egészségesen étkezni (sok gyümölcs, zöldség, főzelék, teljes kiörlésű kenyér, cukor helyett:gyümölcs cukor, vagy méz, stb.) Mitől híztam mégis ilyen sokat?! Vagy ne aggódjak ezen?
2009. nov. 6. 13:05
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy ráadásul rendszeresen járok kismama-tornára is!
2009. nov. 6. 13:07
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Igaz, hogy én még csak a 22. hétben vagyok. De 54kg-vel indítottam és eddig 9 kg szedtem fel {ikrekkel}, mindenféle torna nélkül. úgyhogy nem kell aggódni. Meghát akármenyyit felszedsz, majd leadod szülés után. Én legalábbis ezzel bíztatom magam. :-D Egyébként gratula... :-D
2009. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én pont 24 hetes vagyok lassan 25:)én 160 cm és 57 kg-ról indultam tegnap elött voltam 64 kg.nekem kicsit soknak tűnik de a védőnőm azt mondta ennyi normális.sőtt nekem még a pocakom sem túl nagy de a fenekem annál inkabb:()
2009. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
A 24-ik hétig nem tudom, az elsö gyerekkel 9 kilót, a másodikkal 10-et, a harmadik terhességgel ikrek) 12 kilót vettem föl összesen (de én elég alacsony vagyok) - szerintem a 10 kiló nálad kicsit sok, de még nem vészes. Az orvosok által normálisnak tartott átlag 12- 14 kiló a terhesség végéig.
2009. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 5 kg-t híztam eddig.(179 cm magas vagyok,vékony testalkatú)

Szerintem te sem híztál sokat,ugyanis ez teljesen egyénfüggő!

2009. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Ne számolgasd a kilókat,csak magadat idegesíted.Ha arra vagy kíváncsi,hogy sok-e a 10kg a 24 hétig,igen nagyon sok.Még ezután fogsz igazából hízni,a 25-30 hét után.Amit átlagnak ugyn normál hízásnak tartanak egy terhesség során az 12-14 kg.Namost kb a 20-25 hétig ebből kb 1-3 kg-ot indokolt felszedni.A többit utána.Úgyhogy szerintem ezen ne agyalj,érezd jól magad.Én az első terhességemmel 30 kg-ot híztam, a másodikkal a 26 héten -10-ben voltam annyit hánytam az elején és beteg voltam,vele összesen 5 kg pluszom volt.A harmadikkal 15 kg.Nem vagyunk egyformák,de még 2 tehesség sem az egy nőnél sem.Az a lényeg,hogy Te is és a baba is egészségesek legyetek.

Boldog babavárást.

2009. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is 24 hetes vagyok,és nem híztam többet eddig 2kg-nál. Nem diétázom,ugyanúgy eszem mindent és nem járok tornára sem. Lehet hogy szerencsém van. 175cm vagyok és 87kg-mal kezdtem a terhességem.
2009. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ a súlygyarapodás:otthon az ember visszább veszi a tempót,rendszeresebben eszik és ez kihat a súlyra!
2009. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne aggódj.Génektöl is függ.Alkati dolog a hízás egy része.

Èn alacsony vagyok.156cm,50kg indultam a lányommal 32kg hízás lett a vége,pedig rendesen dolgoztam is.10 hónap alatt lement.

Most 2.baba 51 kg indultam,és már 59,5 kg vagyok 22 hetes.

Aki több súlyal kezdi a terhességet álltalában kevesebbet is hízik.

Van akire meg csak a minimális megy fel.

Soknak sok a 10 kg,de lesz több is,majd lemegy......

2009. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma töltöm a 24.hetet és 4-5 kg. jött fel... egyik nap ennyi, másik nap annyi... a mérleg is csalhat, ha például este állok rá már 7-et híztam :( változó hogy ki mikor mennyit hízik. ha normálisan táplálkozol és mozogsz akkor annyit fogsz hízni amennyi szükséges. olvastam itt olyat is, hogy van aki 25-26. hétig hízott sokat és utána sokáig semmit, aztán a végén megint... a végén biztosan számíthatsz 2-4-kg-ra, hiszen a baba meg fog hízni :)
2009. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!