Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért így kell számolni a...

Miért így kell számolni a terhességet?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa nekem, sokszor még most sem tudom, hogy hány hetes kismamának számítok! :)


Az utolsó mensim első napja szeptember 4.én volt!


2013. okt. 23. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Onnan kell számolni, mert azt biztosan tudod, míg a fogantatás napja teljesen bizonytalan. Tehát mindig onnan számolják.
2013. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

furcsa de a fogantatást is ki lehet számolni! :) Én tudom, hogy szeptember 21-én volt peteérésem, így akkor együtt voltunk, tehát megfogant a baba! :)


Jól van értem :)

2013. okt. 23. 12:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ritkán ismert, de az orvosok egyértelműen szeretnek fogalmazni, ezért a mindig biztoshoz kötik.
2013. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez. Most olvastam pont, hogy egy kismamának a 10. hétben közölte az orvosa, hogy kismama, és a 9. héten még menstruált. Akkor hogy is számolod?
2013. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Váááóó 4-es ez érdekes!! :) Gondolom valami hormon lehet, hogy terhes de mégis menstruált? Bár az hogy? :)
2013. okt. 23. 12:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az valószínűleg jóval kevesebb volt - különben vetélés lett volna. Biztos van azért így is néha bizonytalan kezdet.

"A természet rejtekezni szeret" - mondja Hérakleitosz, ennek igazsága már itt is szépen kiderül..

2013. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert minden más bizonytalan. A nők többsége nem követi nyomon mondjuk teszttel vagy hőmérőzéssel a peteérést, csak szexel és kész.

Meg ugye az emberek többsége nem egy hónapban egyszer van együtt a párjával, hanem többször...

Na meg az aktus napja nem feltétlen esik egybe a fogantatás napjával, ugyanis a spermiumok több napig életképesek.


Ha ennyire pontosan tudod, hogy mikor volt az ovud, akkor számolj le belőle 2 hetet, és azt diktáld be az utolsó menzesz első napjának, ennyi.


Anyum anno így trükközött, mert több hónapig nem volt vérzése, mielőtt teherbe esett. Akkor meg még UH sem volt, hogy az alapján nézzék meg a baba korát..

De mivel tudta, hogy mikor esett teherbe (hőmérőzött), így abból levont két hetet, így az orvos számolása pontosan bejött.

2013. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

segítenétek? Most megijedtem!!


mint írtam nekem az utolsó mensim szeptember 4-én volt.

Tegnap voltam első uh. vizsgálaton, megállapították, hogy élő terhesség, volt szívhang is, és 7 mm-es az embrió!

Azt mondták, hogy 6 hetes és 3 napos terhes vagyok!


találtam egy hasonló kérdést:

"Terhességet úgy az utolsó mensi, első napjától kell számolni? Az nekem Nov 29 volt...."


válasz rá:

"Igen az utolsó menszesztől számolják, 7+2 napos vagy a menszesz szerint."


Itt a kérdezőnek sokkal később volt az utolsó mensije, mint nekem, ő hogyan lehet 7 hetes plusz 2 napos? :SS A kérdező január 19-én tette fel a kérdést!

2013. okt. 23. 12:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a problémád legutolsó kérdésedben.


Nekem egyébként szept. 15-én volt az utolsó menzeszem és most 5 hetes 3 napos terhes vagyok.

2013. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kiszamoltam neked, ma pontosan 7 hetes terhes vagy. A szules varhato idopontja 2014.06.11

De te is kiszamolhatod [link]

2013. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!