Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ebből koraszülés?

Lehet ebből koraszülés?

Figyelt kérdés
27 hetes terhes vagyok, első kisbabámat várom. 2013. okt. 29. voltam nőgyógyásznál belső vizsgálaton és ultrahangon és ott közölte velem az orvos, hogy nagyon kemény a hasam, feszül és ez akár koraszüléshez is vezethez...de nem tett semmit, csak MagneB6-ot kell szednem 3x2 és pihennem. De én nagyon félek...nem tudom mikor számít nagyon nagy bajnak ha kemény a hasam, mert semmilyen felvilágosítást sem kaptam. Ezalatt a pár nap alatt pedig azt vettem észre mintha lentebb lenne a hasam mint volt. Lehet csak én izgulom túl, de félek. Szerintetek mit tehetek ilyen helyzetben?

2013. nov. 1. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A frontok miatt is feszülhet a hasad. Szedd a MagneB6-t, és figyelj a hasadra. Ha érzed, hogy feszül, pihenj. Nem tudom, dolgozol-e még, de ha feszülős vagy,érdemes táppénzre menni(ha csak nem irodai munkát végzel, ahol kevés a stressz). Valóban vezet koraszüléshez, ha az ember nem figyel oda rá. De ne parázd túl, mert az is árt ;)
2013. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ha sokat pihensz és nem stresszelsz, valamint szeded a magnéziumot, akkor nem lesz gond :-)
2013. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szedd a magnéziumot és nagyon sokat pihenj, akkor is ha épp nem keményedik.Nekem a29. héttől egész nap feküdnöm kell,mert kinyilt kicsit a külső-belső méhszáj is.Eléggé megijedtem, és be is tartottam a szigorú fekvést, de így legalább 3 hét alatt sem lett rosszabb, most meg is nyugodtam, így para nélkül még kevesebbet keményedek.Nekem 3. babó lesz, ne izgulj, csak pihenj!
2013. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A feszülések kinyithatják a méhszájat, ezért mondta, hogy szedd a magnéziumot. Egyébként sok anyukának kinyílik ilyenkor a méhszája, mégsem lesz belőle koraszülés. Mint írták: pihenj sokat és vedd be a napi 6 Magneb6-t.
2013. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

25 hetes voltam, amikor rám is rám ijesztett a doki (nem a sajátom, sztk!) Nekem is azt mondta, hogy nagyon kemény a hasam, és hozzátette, hogy egy ujjkúpnyira nyitva is van a külső méhszájam. Magne B6, 3*2, pihenés. Én is ennyit tudtam meg. Teljesen bestresszeltem, hogy koraszülött lesz a babám :(

Aztán végre lejutottam a saját dokimhoz, aki megnyugtatott, hogy nem lesz semmi gond, a Magne B6 teljesen kordában tudja tartani a dolgot, és mellesleg ő már azt sem tapasztalta, hogy elkezdtem volna nyílni...azt mondta zárt a méhszájam. 2 hétig voltam otthon, pihentem, szedtem a magnéziumot. Egyébként a dokim azt mondta, hogy ha akarom befektet, mert igazából az anyukáknak ilyenkor arra van szükségük, hogy megnyugodjanak, mert a legrosszabb, ha emiatt stresszelnek, rágörcsölnek, akkor jobban figyel az ember rá, és még rosszabb. Úgyhogy megkérdezte, hogy megnyugtatóbb lenne-e számomra ha kicsit kórházban feküdnék? :) Mondtam, hogy nagyon kedves felajánlás, de inkább nem élek vele :)


Úgyhogy a legfontosabb, hogy megnyugodj, hidd el, minden rendben lesz. Szedd a magnéziumot, és pihenj sokat.


Egyébként hozzáteszem, hogy a dokinak teljesen igaza volt. Mert 32 hetes koromig nagyon aggódtam, és mikor betöltöttem a 32 hetet, tudva, hogy innentől nagy valószínűséggel életben tudják tartani még akkor is, ha megindulna a szülés, egyre jobban kezdtem megnyugodni. Olyannyira, hogy ahogy teltek a hetek, egyre kevésbé vettem észre, hogy keményedne a hasam. A 36. héttől pedig ugyebár abba is kellett hagyni, onnantól sem volt túl nagy változás, annyit keményedett, mint előtte. Reméltem egyébként, hogy a 38. héten beindul a szülés, mert akkora voltam mint egy bálna, mindennek nekimentem, szó szerint terhesnek éreztem magam, a szeméremcsontom úgy fájt az utolsó hetekben, hogy azt hittem beleőrülök, menni sem bírtam. De hiába jöttek-mentek a hidegfrontok az én lánykám olyan borzasztó jól érezte odabenn magát, hogy nem kívánkozott kifelé, pedig már nagyon vártam. 39. héten a doki megpróbált úgy vizsgálgatni több alkalommal is, hogy meginduljon, de még onnan is hiányzott pár nap. Végül 39+6 héten egy újabb fájdalmas vizsgálat után megindultak a dolgok, és pár órán belül a karomban volt a 4200g-os kisasszony :)


Szóval ahogy az én esetem is mutatja, egyáltalán nem olyan nagy a probléma, aggodalomra semmi ok..persze mondhatták nekem is, de utólag beláttam, hogy igazából tényleg a stressz okozza a legnagyobb gondot, ha megnyugszik az ember, nem lesz semmi gond! Magnézium és pihenés!!!


Boldog babavárást!

2013. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
A terheskönyvedben fel van tüntetve egy bizonyos Cg érték. Ha az 3000, akkor nincs mit aggódnod, ha meg rosszabb lesz, az orvos más gyógyszereket is fel fog írni a magnézium mellé. Én keményedéssel és 1000Cg-vel (egy ujjnyi hosszú méhnyak) 8 nappal túlhordtam a lányomat. No para, ez csak egy kis ijesztgetés volt a doki részéről, hogy sokat pihenj.
2013. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Kicsit nyugodtabb lettem. :)
2013. nov. 2. 06:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!