Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?

Milyen érzés terhesnek lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen érzés, ha egy új élet nő a pocakban :)
2013. nov. 22. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Hááát, én most 9 hetes vagyok és semmi érzés. Mármint csúnyán hangzik, de olyan érzés mintha valami "idegen" dolog lenne a hasamba amit ki akarok hányni, szóval néha ez a hányinger, de ez se vészes. Szóval összességében még semmi változást nem érzek. Ezek a fizikai érzékeléseim.:) Aúgy meg nagyon jó érzés a tudat, hogy babám lesz.
2013. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A világ egyik legszebb és legfelemelőbb érzése egy nőnek.Amikor meg válaszreakciózik a baba, vagy a kezedhez a hasadon keresztűl hozzásímul, az valami csoda. Nincs az a pénz, nincs az a vagyon ami felcserélhető lenne ezzel.És nincs az az alak ami megérné, hogy ne éld át.
2013. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1 Majd akkor lesz minden más, ha mr érzed a mocorgását és a reakcióit.

Meg sokáig nem érzed majd mgad anyukának, maga a szó is idegen lesz, és szoknod kell, mikor pár naposan fogod lesni azt a puha, jó illatú csodát aki ott lesz a kezedben:)

2013. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha meg már megszületik, hetekig hiányozni fog maga az érzés, amikor mocorgott vagy boxolt benned:) Szóval nagyon jó dolog. Szerintem minden nőnek egy ajándék az életében ez az időszak-minden örömével és nehézségével együtt.
2013. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Hát én már alig vártam hogy megszüljek, és nem kívánom újra átélni. Először minden ételt 2 hónapon keresztül kihánytam. Majd jött a gyomorégés (amire mindig azt mondták, hogy Hajjal fog születni a baba) Utána semmi..Elvoltam mint a befőtt..Jó közérzet, ha a hasam nem nőtt volna nem is mondtam volna hogy terhes vagyok. Majd amikor 7 hónapos lettem, a lábaim bevizesedtek, a meleg miatt a vérnyomásommal kínlódtam (sosem volt gond se a terhességem előtt, sem utána) egyre nehezebben bírtam elviselni a nagy hasat, a meleget, és azt hogy mindig valami miatt rosszul érzem magam. Amikor 8 hónapos lettem, kiírattam magam táppénzre, és otthon még rosszabb volt. Aludhattam volna de nem tudtam, mert kényelmetlen volt. Sétálhattam volna de nem tudtam, mert a vizes lábaim fájtak. Már alig vártam hogy szüljek.

Vigasztal, hogy a rossz terhességem kárpótolt azzal hogy bár túl hordtam majdnem 3 héttel, de nagyon gyorsan megszültem a fiamat (20 perc alatt) JA! Totál kopaszon jött a fiam világra, így a gyomorégési babona nem igaz..

2013. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem tudom, de azt el tudom mondani milyen együtt élni egy terhes nővel.
2013. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

#5 elég naturisztikus, de.... bakker igaza van!

Szóval én is tudnék sziruposkodni, hogy milyen szép és felemelő, és hú meg há, de azért van árnyoldala is. Pedig én még csak nem is hánytam.

Én fingok. Nem, nem pukizok, nem durrogatok, nem szellentgetek, hanem hosszan, mélyen, rotyogósan fingok. És milyen büdös...

A gyomorsavtól pedig böfögök. Nem büfike, nem böfike, hanem hosszú, mély, öblös böfögések, amilyet eddig csak filmekben hallottam a kocsmajelenetekben.

A beígért szép bőr pedig... hát ragyás vagyok elől-hátul-alul-felül.

Azt is megfogadtam, hogy önkontrolt fogom alkalmazni, és mértékkel eszem, csupa egészségeset. Aha, ja... ez úgy néz ki, hogy bekapom a terhes vitamint, oszt' csócsálom a kolbászvéget a kovászos uborkával, mert azt kívánom. ÉS tőlem tudd meg, hogy ha egy terhes nő "megkíván" valamit, akkor az nem az a "hű de szívesen ennék" kívánás, hanem az a "most azonnal köll, különben kárt teszek valakiben/valamiben" érzés.

2013. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7es válaszoló nagyon jót nevettem azon amit írtál.:D hála nálam a kívánósság kimaradt ...savam miatt nem tudok enni mert meghalok de így is hízok mint a coca :D 30. hétig bajom nagyon nem is volt max vérnyomás aztán jött minden egyszerre szélgörcsök amik már ritkák, gyomorsav ami kimarja a torkom akármit eszek /szódabikarbóna, Rennie segít néha/, amúgy csodás érzés amikor mocorog a baba mert avval elvagyok, de amikor séta közben nyomja a hólyagom és szúr meg pisilni kell pedig csak 5 perce indultam..:D a 30. héttől kezdődött a csontok helyezkedése így már 1 hónapja alig bírok menni, aludni és fordulni az ágyban. A másik, hogy elkezdtem zebrába átmenni csak Győzike meg ne tudja mert kellhet neki a bőröm..:D De ezeket félretéve nagyon élvezem a kismamaságot és nagyon gyorsan elrepült az idő..
2013. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem kissé alien feeling még. 4. hónap, és bár aránylag problémamentes (megúsztam két-három hét émelygéssel), a növekvő méh nekem nagyon furcsa.

Mintha belevarrtak volna a hasamba két liter folyadékot zacskóban. Estére feszessé és kissé feszítővé válik.


Nem tudom, hogy amikor már mozgást is fogok érezni, arra örömmel vagy teljes pánikkal reagálok majd.


Ráadásul néha egyszerűen elfelejtem, hogy terhes vagyok. egyik reggel felkeltem, kint rámarkoltam a férjem cigis dobozára (előtte dohányoztam). Akkor esett le a tantusz, amikor épp vettem ki egy szálat és a férjem nézett rám csodálkozva, hogy mi a fenét csinálok.


De buliba is ígérkeztem már úgy el, hogy "oké, majd megkóstolom a pálinkátokat...óó basszus, nem, most esik le..".

2013. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Off...Ezt a növekvő méh dolgot amúgy nem értem. 10 hetes vagyok, nincs semmi tünetem csak annyi mintha jól gyomorszájon rúgtak volna, meg mintha nyomná kifelé valami a gyomromat, de nyilván nem a baba, mert ő még pici. Eszek egy kicsit és úgy érzem mintha totál tele lenne a gyomrom. Azt mondták ez a növekvő méhem miatt van, de én totál azt hittem az együtt nő a babával és az ugye még csak 1,5 centi. Vagy most ez biológiailag akkor hogy működik? Boccs tudom nem témába vág, kiírtam már 1x, de akkor nem válaszolt rá senki, hátha ti tudtok:)
2013. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!