Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztett várandós mamik!...

Veszélyeztett várandós mamik! Kit miért soroltak ebbe a kategóriába? Milyen gyakran jártok uh-ra? Mire kell még pluszba figyelni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hatodik héten bevéreztem, majd 16. héten rövidült a méhnyak, mert rengeteget görcsöltem. A 27. héten már C2100-as lett a méhszájam. Most vagyok 31 hetes. Sokat kell feküdnöm. Ultrahang nem volt több, viszont minden egyes alkalommal a terhesgondozóba nézik a méhszáj állapotát. Sokat kell pihennem, ami vagy sikerül, vagy nem.
2013. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már a 6. heti vérzésed után veszélyeztett terhes lettél?


Jobbulást és vigyázz magatokra!

2013. dec. 12. 16:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Engem a 21.-dik héten írtak ki veszélyeztetett terhesnek, erős görcsölés és keményedés miatt. Szerencsére mióta itthon vagyok és pihenek elmúltak a tünetek.

32hkm

2013. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Két vetéles után ismét babát várok. Igaz még csak tegnap töltöttem a 6. hetet. No sex, no munka csak sok pihenés + utrogestannal támogatunk, két hetente megyek uh-ra. Andi
2013. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szia! nekem 7 vetélésem volt(6-7-8.héten)nem tudják az okot!

most terhes vagyok 25 hetes veszélyeztetett vagyok de nem dolgozhatok és panangint kell szednem ezen kívűl ugyan olyan bánásmód van mint ha semmi nem lenne nem kell sürübben u.h

meg semmi! de ez tatabánya!

2013. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én magzati vesetágulat miatt lettem veszélyeztett, 18. héten derült ki. Semmi teendőm nem volt azon kívül, hogy ezt minden UH-n külön ellenőrizték.

Bp. XIV. ker.

2013. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez az 5. terhességem, egy élő gyerekem van. Nem volt még probléma mentes terhességem, mindegyikben volt fenyegető vetélés, aztán a 4-ből 3 vetéléssel, egy koraszüléssel végződött. 7. héten most is fenyegető vetéltem. Jelenleg dolgozom, de bármi van, mindig 9-es kód kerül a táppénzesemre.
2013. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én az első uhn amikor megállapították hogy babát várok veszélyeztetett cimkét kaptam mert egy 6cm es ciszta volt a petezsák mellett..nyugtatott a doki ez fel fog szívódni.így lett,9.héten már nem volt ott de a veszélyeztetett végig ott volt minden papíron.
2013. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Engem munkaköröm miatt,mert terhesen nem csinálhattam tovább,másik munkát nem tudtak felajánlani,így "elzavartak" táppénzre a 8. héten(sofőrként dolgoztam napi legalább 12 órát,heti 5-6 nap havi 100 körüli fizetésért sajna,de legalább volt munkám és azért szerettem is)

Terhességem probléma mentes egyébként,csak szokták kérdezni,hogy miért veszélyeztetett.Sajnos ezért...ha lett volna másik munka,amit megengednek,szívesen dolgoztam volna tovább.

2013. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Problémamentes várandósságom volt, de a 14. héten eldurrant a vakbelem, ezért műteni kellett. Épphogy túlélem és is meg a baba is, programozott császár volt tervezve, mert nem kockáztatták volna meg a vajúdás közbeni hegszétválást, illetve eleve az is kétséges volt, hogy ki tudom-e hordani.

Szerencsére nem lett semmi gond, bár a felépülés nagyon keserves volt, és a progi csasziból se lett semmi, mert spontán koraszüléssel lett meg a lányom, már 5,5 éves, makkegszséges (egy-egy plusz ujjacskával született a kezein)! Kb 3-4 hetente voltam Uh-n, ellenőrizték a hegeket is ,általános vizsgálatra meg kb 6-7 hetente kellett mennem, méhszáj, flowmetria stb, a végén sűrűbben.

A második babánál egyből veszélyeztett lettem, mert a lányom ugye enyhe fejlődési rendellenességgel született, a fiam meg a fogi gátló mellett csúszott be ami növeli az ilyen jellegű kockázatokat. Vele asszem 5 vagy 6 Uh-n voltam, leszámítva a 4 db genetikai vizsgálatot (szóval mozizták őt is rendesen). Nála nem volt semmi extra előírás, mint anno a lányomnál.

2013. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!