Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Spórolási módszerek?

Spórolási módszerek?

Figyelt kérdés

Igazából most kerültem ki a nagybetűs életbe.Külön költöztünk a szülőktől a párommal, babát várunk, és most kezdünk gyűjtögetni...

A baj csak az, hogy nem tudok bánni a pénzzel, nem tudok spórolni.Most már felelősségteljesen kell gondolkodnom, és nagyon bánt, hogy ilyen vagyok...Hogyan, és mivel tudnék spórolni?Köszönök minden ötletet, és jó tanácsot!


2009. nov. 25. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a párod tud spórolni?ha igen, akkor legyen ő a "pénzügyminiszter". Nálunk így van, és tökéletesen beválik! /arra kell csak ügyelni, hogy szigorú, de igazságos pénzügyminiszter legyen!:)/
2009. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Tisztítószerek,ezzel sok sok sok pénzt lehet:)

Én 21 vagyok,nemsokára anya leszek és én sem tudtam bánni a pénzzel,de megtanultam,mert muszáj volt:)


Tisztítószerek...szinte mindenre jó az ecet,öblteni is,mosódió mosópor helyett és mosószóda mosogatószer helyett,sórolónak szódabikarbóna,..tényleg sokat lehet spórolni.


Nem kell feleslegesen égetni a villanyt,ha vmi nem kell kihúzod a konnektroból,mosni 30 fokon,zuhanyozni nem kell folyatni a csapot.


A&A

2009. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

szia! én is hasonló cipőben járok ha van kedved irj privit és csináljuk együtt:)

várom jelentkezésed

2009. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Összeírod mit kell fizetni-rezsi,törlesztések,ilyesmi-,azt külön teszed,ill azonnal ki is fizeted.A maradékból megnézitek mire kell-pl telefonfeltöltés,benzin-,arra is tesztek félre.Legalább egyhetes,de inkább kéthetes étrendet állíts össze-reggeli,ebéd,vacsora minden napra-,összeírod pontosan mi kell,és csak azt veszitek meg egy nagybevásárlás keretében,lehetőleg egy hipermarketben.Rengeteg pénzt meg lehet spórolni,ha nem jársz naponta boltba.Vegyetek kenyérsütőt,így csak akkor sütsz kenyeret ha kell,annyit amennyi kell,jóval olcsóbb,finomabb,és egészségesebb mint a bolti.Nem kell bedőlni a reklámoknak a szuper mosószer,tisztítószer reklámoknak,azok csak drágák,de semmivel sem hatékonyabbak mint a háziszerek.(A fiam allergiás a mosószerre,ezért mosószappant használok.Azóta tudom,h a legdrágább mosószer is csak annyit tud,mit a 115Ft-os mosószappan.)A kajarendelés,bekapok valahol-valamit ebédre,vegyünk valami édességet szintén sok pénzt el tud szivárogtatni észrevétlenül.A lényeg,h a bevásárlás mint előre elgondolt,összeírt legyen.
2009. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A főzésen is sokat lehet megtakarítani!Akciós termékek vásárlása,nálunk bejött a kenyérsütő gép!Fele annyiba kerül így mint úgy ha mindíg vennénk!Ha van barátnő aki felajánlja a babaruhákat,kiegészítőket akkor fogadd el!Telefon alig,villany,víz csak amennyi tényleg kell(ezt már írták),turis ruhák....
2009. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy tényleg a kaján lehet a legtöbbet,illetve az öltözködésen.nem azt mondom,hogy járj topisan,nyilván az orvoshoz legyen 1-2 jobb darab,2-3 új felső,de nem kell túlzásba esni.Ha turkálóban kifogsz valami jót,akkor vedd meg.

Nem kell továbbá mindennap húst enni,és ha már itt tartunk főzni sem.Én 2 napra főzök,vagy azt csinálom,hogy ha húslevesből megmarad a főtt cs.comb,akkor azt másnap tepsiben megsütöm egy picit,kis körettel.Első osztályú.

A kenyér sütő gép is jó ötletnek tűnik,bár a hozzávalókat akkor is meg kell venni...

Mindig figyeld az akciókat,2fizet 3 at vihet,azok jók.Mi tesco-ba járunk havonta,és MINDIG listát írok.bár hajlamos vagyok mindent világvége szemléletben nézni,és többet felírni wc-papírból,vagy ilyesmik,de pár hónap alatt ki lehet tapasztalni,miből mennyi fogy.(persze nem jó az,mikor az utolsó gurigát használod,és még 5nap van fizuig!!!)

2009. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Valóban a kaján lehetne sokat spórolni, és a bevásárlólista is jó ötletnek tűnik.És vásárolni is úgy fogok menni, hogy jól teleeszem magam előtte :)

És talán azon a sok női dolgon, piperecucc, meg ilyesmi...azon is sokat lehetne...abból tényleg sok feleslegeset veszek, de mindig későn jövök rá:(

2009. nov. 25. 12:03
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha babát vártok, akkor bagyon sokminden kell. Sokat spórolhatsz, ha bizományiban, illetve turkálókban veszegeted össze a baba cuccait. Pl: Bizományiban vettük a babakocsit, hordozót. Tesóimnak mondtam, hogy turkáljanak a babónak ruhákat. A kajával nagyon sokat lehet spórolni(nem a koplalásra értem). Próbálj viszonylag olcsó helyeken vásárolni. Vagy ha esetleg dohányzik a párod le is mondhatna a cigiről. A tisztítószereken és a tisztálkodószereken is tudsz spórolni, ha PL: nem Niveat használsz hanem Gabit. Ilyenekkel sokat lehet ám. Én az a fajta vagyok aki ha van lóvé nem nézi, ha nincs meg nagyon megnézem. :)

39+2km

2009. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A baba ügyében szerencsés vagyok, mert van egy baba már a rokonságba, az ő ágyikóját, babakocsiját, ruhácskáit mind megkapjuk.Folyamatosan nézem minden üzletbe a babaruhákat, és ahol akciós, ott veszek egy rugit,vagy ami szükséges.

Megbeszéltük a párommal, hogy a karácsonyi ajándék egymásnak most úgy fog kinézni, hogy babadolgokat veszünk:)

2009. nov. 25. 12:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapig vezess listát minden, de tényleg MINDEN kiadásotokról, a pizzarendeéstől a huszadik szemfestéken át a villanyszámláig. Ebből látni fogod, hogy milyen kiadásaid vannak, és miből lehet(ne) lefaragni.


A kajarendelésekből, éttermi vacsorákból pl. Tisztítószereket, piperéket 10 forintos boltokban. Ugyanak a Dove tusfürdő akár 300 forinttal is olcsóbb lehet. Így nem kell lemondanod a minőségről.


Mindig csak azt veszem meg, ami éppen akciós. Abból esetleg be is spájzolok, hogy legyen több is, így ki tudom várni, amíg pár hónap múlva megint akciós lesz ugyanaz a termék, pl a kedvenc izzadásgátló dezodorom. Minek adjak ki rá 700 forintot, amikor 500-ért is megkaphatom? És sok kicsi sokra megy.


Mielőtt megvennél magadnak bármit is, tedd fel a kérdést: valóban szükségem van rá, vagy csak megkívántam, és vágyom rá? Ha képes vagy józanul gondolkodni, akkor belátod a kirakat előtt, hogy nincs is rá szükséged, és nem veszed meg.


Élelmiszerboltba csakis teli hassal és bevásárlólistával szabad belépni!


Ne pólóban flangáljatok a lakásban, 30 fokra feltekert fűtés mellett, hanem öltözzetek fel és vegyétek 22 fokra a fűtést. Kádban fürdés helyett zuhanyozás, amíg szappanozod magad, addig zárd el a vizet. Nem kell lemondani a fürdésről sem teljesen, de nem muszáj minden nap teli kád forró vízben ejtőzni.


Babaruhákat érdemes turkálóban venni. Ki lehet fogni teljesen új holmikat i, s szerint fillérekért. Ugyanolyan szép, mint a brendonos, csak épp 40 forintba kerül... és pár hónap alatt úgyis kinövi a baba. Kismamaruhát a kínaiban, ahol szintén olcsóbb sokkal, és maximum fél évig fogod viselni, addig meg kitart.


A kenyérsütő gép remek ötlet, nekünk is van. :-) Rengeteget spórolunk vele. Így olyan magvas kenyeret sütök, amilyet csak akarok, fillérekért, és pontosan tudom, mi kerül a kenyerünkbe. A gyári kenyérben rengeteg az E betű...


Marhafelsál helyett csirkecombot is lehet venni, előrecsomagolt felvágott helyett meg a pultnál vegyél szeleteltet. ha összehasonlítod ugyanannak a szaláminak az előrecsomagolt és a pultos kilónkénti árát, akár 100%-os eltérést is tapasztalhatsz...


Meg kell tanulnod minden dolognak az árát. Lehet, hogy a tisztítszer az egyik boltban olcsóbb, az élelmiszer meg a másikban. A város egyik végéből a másikba járni pár forint eltérés miatt tényleg nem éri meg, de az egyes üzletláncok nagyjábóli áraival érdemes tisztában lenni: hol olcsóbb a tej, a hús, a zöldség.

2009. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!