Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Spórolási módszerek?

Spórolási módszerek?

Figyelt kérdés

Igazából most kerültem ki a nagybetűs életbe.Külön költöztünk a szülőktől a párommal, babát várunk, és most kezdünk gyűjtögetni...

A baj csak az, hogy nem tudok bánni a pénzzel, nem tudok spórolni.Most már felelősségteljesen kell gondolkodnom, és nagyon bánt, hogy ilyen vagyok...Hogyan, és mivel tudnék spórolni?Köszönök minden ötletet, és jó tanácsot!


2009. nov. 25. 10:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
én legtöbbet a konyhán spórolok azzal hogy kiadós ételeket főzök,2 napra.Mindig van friss étel,de nem mindegy hogy minden nap megy a tűzhely 3 órát vagy csak minden másnap,nem beszélve arról hogy sokkal olcsóbb,mint a hideg kaja.
2009. nov. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen a főzés!Kiszámoltam, 2 napi kaja kijönne 1 napi munkahelyi menza árából...Ha mindennap itthonról vinnénk ebédet a munkahelyre, majdnem fele annyiból kijönnénk :)
2009. nov. 25. 13:14
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

tudod, én ammondó vagyok, hogy egy babát használt cuccokban is ugyanúgy lehet szeretni, mintha teljesen új dolgokat vennél neki. Én az összes ruhácskáját turiban vettem. Kiságyat, hordozót, babakocsit újat kell venni, mert nincs, kitől kapjunk. A bölcsőhaláltól félek, szóval a kókuszmatracot is muszáj lesz megvenni, főleg azért, mert légzésfigyelőre már nincs pénzünk. Csak azt veszem meg, ami muszáj, a babakelengyelistából is egyre több mindent faragok le.

Vásárolni a párommal együtt járunk, nálunk is ő kezeli a pénzt, jobban tud spórolni és céges ügyei miatt én nem is tudom nyomon követni, hogy mikor mennyi pénze van, de azok mennek is el a saját vállalkozásra. Ha például elveszi a fizumat a lakásrészletre, valami keveset mindig letagadok belőle, azt féltve dugdosom, hogy legyen majd a picinek is. Már gyűjtögettem így több mint 150 eurót.

Az akciókat én is figyelem, most például sajnos nem biztos, hogy lesz rá pénzünk, van nálunk olyan akció, hogy ha féléves újságelőfizetést rendelsz, féláron vehetsz kávéfőzőt. Amúgy is elromlott már rég, kéne venni, és az újság is kellene, mert újságíró vagyok, jövő héttől jövök szülésire és süket vagyok napi sajtó nélkül. Eddig a munkában jól informált voltam.

Aztán (vessetek meg, ha akartok) nem átalltam ajándékokat sem elfogadni, promós anyagokat is vittem haza, a páromnak egy csomó újságos feliratos pólója van, van bögrénk, kaptam könyveket, és jól jöttek azok az ajándékok is, amiket néha egy-egy eseményen kaptam.

Nagyon nehéz, de mi annak idején nagyon csúnyán összevesztünk a pénz miatt. Szóval be kell ismerjem, hogy jobb, ha ő kezeli a pénzt.

A vásárlást mi is úgy oldjuk meg, hogy előre bevásárolunk, ha nem is egy hónapra, de minimum 2-3 hétre. Aztán meg olyan kajákat rittyentek néha a semmiből, mint a csoda. Megesszük a szalmakrumplit tükörtojással is. A lényeg, hogy főtt kaja legyen.

2009. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%
Én tudom ajánlani babaholmik beszerzéséhez (amit esetleg mégsem kapsz, vagy nem olyan, amilyet szeretnél) a licitálós oldalakat. Pl tesz-vesz, vatera.
2009. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2009. nov. 27. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!