Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem káros a picire nézve, ha...

Nem káros a picire nézve, ha esetleg hamarabb beinditják a szülést mint kellene?

Figyelt kérdés

Múlthéten szerdára voltam kiírva de nem jött a kislányom.

Azóta mindennap Nstre járok, valamint volt Uh és sima vizsgálat is.

Magzatvizet még nem néztek. ..ma fogják. ( amitől rettenetesen félek. )

Az orvosom azt mondta, hogy csütörtökön meginditja a szülést, mert hogy ilyenkor még egy hetet szoktak várni hátha csak elszámoltunk valamit és akkor telik le.

De azon gondolkodtam, hogy mi van akkor ha még nem is jött el a kislányom megszületésének az ideje?

A becsült súlya 3300gr, elvileg minden rendben van vele (bizom is benne) de valamiért úgy tekintek erre a "beindításra" mint a mumusra.

Nem ártunk neki azzal ha pl egy héttel korábban inditassal "kiszedjük" ?

Első babám. Minden kellemetlenség kijött a terhességem alatt de Soha egyetlen egyszer se keményedett vagy fájt volna a hasam.

Lehet, hogy esetleg velem van a baj? Még mindig semmit sem érzek :-(

Kétségbe vagyok esve ..egyszerre vagyok izgatott, félelemmel teli és kíváncsi. Nem tudom mi a jó és mi nem :-S

Olyan anyukák válaszait /tanácsait/ tapasztalatait várom akik hasonló helyzetben voltak.

Köszönöm.


2014. jan. 13. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azért a doki tudják,hogy mikor kell/lehet beindítani a szülést! A kislányod már érett,nem lesz semmi baj, viszont ha túlhordod annak lehetnek komoly következményi is! Vannak olyan babák akik egyszerűen nem akarnak megszületni. Nekem a kisfiam sem akart megszületni,pedig kaptam oxitocin,később már meconiumos volt a magzatvíz a szülés mégsem indult be! Kislányomnál sem indult be a szülés, nem is tudták beindítani így megcsászároztak!
2014. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

En is tulhordtam a fiamat, mar éppen indítani akartak, mikor elfolyt a viz (meg itthon). Aznap voltam magzatviz vizsgálaton, elotte soha nem fajt (olyan egyébként, mint egy rákszűrés), akkor nagyon. Szerintem jól megbolygattak, es azert indulhatott be.


Nem hiszem, hogy ha megis indítanak, rossz a babanak, sokkal károsabb a tulhordas (nem egy-ket nap)

2014. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem! Sőt! Ha ennyire nincs jele a szülésnek, nem tágulsz, nincsenek fájások, akkor sokkal jobb beindítani a szülést, mert sajnos a túlhordásnak is vannak veszélyei. Ne aggódj! Ezzel teszed a legjobbat neki. Könnyű szülést és jó babázást!
2014. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
túlhordásnál sokkla több kockázata van ha nem veszik észre hogy baj van és nem inditják be. Egyik külföldön élö barátnömnek megvárták a 42. hetet. Meddig kellett volna várniuk? mondta is az orvos van olyan akinél sosem indul be viszont a méhlepény már elöregszik és nem tudja ugy táplálni a babát, könnyen baj lehet belöle.
2014. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
36 hét után már teljesen ki van fejlődve a baba a tüdeje is minden....túlhordani ilyenkor már veszélyesebb
2014. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Eddig a kornyezetemben csak olyan anyukakkal beszeltem errol akiknek termeszetesen indult be a szules. Mindegyik ugy beszelt velem mintha en tehetnek errol es valami luxus lenne es felesleges hogy inditani kelljen.

Pl: a 3anyukabol mind a 3azt mondta ne ezt valasszam mert lehet konnyebb de baja eshet a picibabanak...es inkabb varjunk....De itt nincs szerintem választási lehetoseg.

Na meg a masik, hogy igy nem lesz az igazi....falra maszok ettol.

Igaz csak a neten...de ugy olvastam, hogy fajdalmasabb mint egy "sima" szules.

Vegre ertelmes valaszokat kaptam a kerdeseimre.koszonom...igy talan mar nem vagyok annyira bizonytalan...plane hogy tudom :nem artok vele a picinek.

2014. jan. 13. 09:45
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia

Én is pont ebben a cipőben járok... Én múlt hét csütörtökre voltam kiírva, de semmi jele hogy érkezne a fiunk.

A méhszájam teljesen zárt, így még magzatvízvizsgálatot sem tudnak csinálni... Én is járkálok naponta CTG-re, azzal semmi baj szerencsére.

Megkérdeztem a dokitól, mire számíthatok ha nem lesz semmi.

A következő az eljárás: kapok méhszájérlelő zselét, mivel ugye tök zárt vagyok (ha te nyitva vagy valamennyire, akkor ez elmarad). Ha az hat, nyílok, akkor oxitocin infúzió, burokrepsztés, akció. Ha nem hat, akkor nincs mit tenni, császár.

Nekem is csütörtök a napja :)

Számomra megnyugtató, hogy nem várunk a végtelenségig, van egy pont amikor indítják. Az is jó hogy tudom mi lesz, még ha csak elméletben is.


Másrészt, addig van még 3 napunk :) Beindulhat bármelyik percben! SZURKOLOK NEKED!!

2014. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezek szerint van egy remek orvosod, aki a babád és a te érdekeidet veszi figyelembe és van egy pár "jóakaród", aki viszont laikus és szart se ért hozzá. Tudod, könnyű annak ugrálni és osztani az észt, akinek magától indult be a szülés.

Ne aggódj, a lehető legjobb kezekben vagytok, az indított szülés sem rosszabb, mint a magától indult. Esetleg annyi a "hátrány", hogy valóban nem nagyon akar a szervezet szülni, császár lehet a vége. De a spontán beindult szülésnek is lehet császár a vége, úgyhogy ez igazán ne befolyásoljon.

A kicsi lányod már érett, fejlett, szépen megnőtt baba, jobb lesz neki már kinn, mint benn. :)

Gondolj bele, sok baba úgy születik akár a 34. héten is, hogy az anyának vannak gondjai, ezért muszáj kivenni, mégis egészségesek és tökéletesen fejlődnek idekinn.

2014. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ó most nagyon megörültem, hogy vannak sorstársak :) Múlt hét csütörtökre voltam kiírva, még mindig egyben és én is nagyon félek az egész indításos dologtól. Már annyira ki vagyok idegileg, hogy leköti minden energiámat, ahelyett, hogy a boldog várakozás lenne. Az ismerősök is állandóan kérdezgetnek és a falra mászok tőle. Csütörtökön kell befeküdni, ha addig nem történik semmi, de indítani nem tudom mikor indítanak, mert azt mondta a doki, hogy lehet még várni ha nincs gond még egy hetet, de akkor már folyton vizsgálgatni fognak szerintem. Drukkoljunk akkor magunknak addig is!
2014. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is indították 41. hétre, burokrepesztéssel. Nem lett semmi baja, nagyon szépen megszületett. Nekem fájásgyengeségem volt, így oxitocint kaptam, de nekem ezzel sem volt gond, nagyon jól belőtték az adagot, nem volt falkaparós érzésem sem, csak kemény méhizom-munka, és 5 óra múlva már babázhattam is. :)

Ismerek néhány indításos anyukát, mindenkinek szépen megszületett a babája. Onnantól hogy indítják minden úgy zajlik, mint normál esetben, ugyanaz az eljárás van.

2014. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!