Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség 6. Hetében nem árt...

Kiscsillag21 kérdése:

Terhesség 6. Hetében nem árt a terheléses cukormérés?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztenciam van 2x500mg meforalt szedek, meg pm alulmukodesre 75-ös letroxot, az endodoki azt mondta ha teherbeesnék, menjek a vérvételre,majd hozzá,de bizonytalan vagyok nem árt-e az a nagy mennyiségű glukoz?? Vki,aki jártas légyszi írjon. Köszönöm

#terhesség #Inuulinrezisztencia #endokrinbetegség
2014. jan. 19. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszeri alkalommal nem árt. Inkább egyszer nézzék meg, mint hogy ne derüljön ki, és nagyobb baj legyen.

Ráadásul ő az orvos, gondolom, ért hozzá.

2014. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igaz lehet,csak aggódom:-) nagyon várt baba és nagyon szeretnék rá vigyázni,köszönöm a segítséged.
2014. jan. 19. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az első vérvételnél, az éhgyomrinál magas az érték, akkor eleve nem csinálnak terhelést. Nem tudom,h így,h Te eleve tudsz az inzulinrezisztenciádról, megcsinálják-e egyáltalán. Egyik barátnőmnél, aki cukorbeteg, nem is csinálták meg a terhelést.
2014. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

IR-es vagyok en is, plusz hat a pajzsmirigy alulmukodes is van sajnos. Nekem havonta néztek, hol terhelesessel, hol meg próba reggelivel a cukrot.

Szóval igen, nekem is néztek, a fiam mar ket hónapos, egészséges baba. :) inkább ez, mint a kezeletlen, elszállt cukor, mert az tényleg árt a terhessegnek.

2014. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem árt, de nem értem mi értelme van. A terheléses vizsgálatnak az a célja, hogy kiderüljön szükség van-e diétára, azt pedig gondolom már eleve tartod. Ha a diéta nem elég az nem a terheléses cukorból derül ki, hanem profilból, amit a diétás étkezés előtt-után néznek.

Igaz én cukorbetegség miatt tartok 180 gr ch diétát, de fel sem merült, hogy terheljenek.

2014. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát végül elnentem ma,szerencsére nem is voltam rosszul,mint a legelső terhelésnél,amikor még nem volt diéta gyógyszer. Pénteken megyek is az endokrin dokihoz,hogy rendben vagyunk e. Köszönöm a válaszokat:-) aranyosak vagytok. Üdv. Ági
2014. jan. 20. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!