Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folsav a megfelelő?...

Mennyi folsav a megfelelő? 4-5 hetes terhes vagyok, napi 3mg sok vagy kevés?

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 07:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Kiegészítés.

Eszem hozzá még napi 1000NE D3 vitamint, 200mg E vitamint és 8mg vasat. Elég? Vagy szedjek inkább komlex terhes vitamint? a Gravidára gondoltam.

2014. febr. 5. 07:37
 2/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor szedd, ha az orvos szükségesnek tartja!
2014. febr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem úgy kellett szedni, hogy egyik nap terhesvitamin másik nap folsav.
2014. febr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
inkább kismama vitamint szedj már. Föleg az E vitaminnal állj le. Böven elég a kismama vitamin és a folsav az elején.
2014. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Terhesvitamint szedj! Mellé az elején magnéziumot ha görcsölsz, később, 12. hét után kalciumot !
2014. febr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
800 mikrogramm folsav elég. Nem hiszem hogy árt a 3000 de felesleges.
2014. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Biztosan nem àrt vizben oldódó vitamin és a felesleget kipisiled...de valóban a folsav a fogamzás előtt és az első 12 hétben fontos utàna inkabb terhesvitamin.Én azt is 2naponként javaslom.De kérdezd meg a dokidat.Nekem ezeket ő mondta.
2014. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez elég sok, csak akkor szedj ennyit ha az orvos kifejezetten ezt mondja, 0,4-0,8 mg van a kismamavitaminokban és az elég is belőle, szerintem is jobban jársz egy kismamavitaminnal, mert az csak egy kapszula, sokkal egyszerűbb, és tuti mindenből annyi van benne, ami egy kismamának ideális.
2014. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló!


Mi gondot okozhat az E vitamin? Lehet, hogy rosszat tettem vele, hogy szedtem? :-/



Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat!

Magnéziomot már szedek az enyhe görcsök miatt.

Akkor ma beszerzek egy komlex vitamint is:)

2014. febr. 5. 09:46
 10/16 anonim ***** válasza:

sz e vitamin egy esteben ajánlott ha teherbeesésé elött vékony a nyálkahártya, elvileg azon vastagit bár a legtöbb esteben nem elég hozzá, hanem gyógyszeresen javitják a nyálkahártya állapotát. Viszont ha túl vastag lesz akkor meg azért nem tud beágyazódni. Utána a terhesség alatt nincs szükség plusz E vitamin pótlásra, elég lesz az ami a kismama vitaminban van. Az E vitamin zsirban oldódó vitamin igy épp úgy túl lehet adagolni mint az egyéb ilyen vitamint ami nem vizben oldódik és nem ürül vizelettel.

Itt egy cikk hogy mit okozhat.

[link]

2014. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!