Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert nem ajanlott terhesseg...

Miert nem ajanlott terhesseg alatt sok tej es tejtermek fogyasztasa?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok, es nagyon sok helyen olvastam, hogy nem ajanlott. Angliaban elek, es par napja kaptam a szulesznotol kuponokat, amire bizonyos osszegig hetente ingyen adnak gyumolcsot, zoldseget es tejet amig terhes vagyok. Ha meglesz a babam, megduplazzak az osszeget, de akkor is csak ezekre lehet felhasznalni, mert szerintuk erre van a legnagyobb szukseg terhesseg alatt. Akkor most hogy is van ez?
2009. dec. 9. 00:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem hallottam ilyenről,hogy nem lehet inni tejet,vagy a sok tej ártalmas..Mivel mindig is imádtam(és imádom a tejet) rengeteget tudok inni..A terhességem alatt sem álltam le vele..Vannak olyan napok amikor 4 liter tejet is megiszom(kakaó,vagy tej formájában)

Rákenhetem,hogy esetleg a sok tejtől híztam pár kilót.(de kit érdekel amikor babát vár?)Én egészséges fiúnak adtam életet aki 4,65 kilóval született...Mai napig makk egészséges(hál istennek),és ő is annyira imádja a tejet mint én..

Szóval én nem hiszem el hogy a sok tej árthat!!

De ez az én személyes véleményem..

2009. dec. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Terhesség alatt fogyasztható bármilyen tejtermék!

Szoptatás alatt kell figyelni, mert a sok tej(termék) tejkiütést okozhat a babánál. Ez nem jelenti azt, hogy tilos bármi ilyet inni/enni, de mértékkel kell, pl. 2-3dl tej naponta megengedett.


9hetes baba anyucija

2009. dec. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, amikor mondtam neki, hogy naponta min. 1 liter tejet iszom, hogy azért óvatosan vele, mert idő előtt elöregítheti a méhlepényt a kálcium miatt. Azóta csak 3/4 liternyit iszom, mert nagyon szeretem minden formájában. 34 hetes kismami
2009. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is napi 2 litert megiszok plusz a joghurt, kefír, sajt!Sztem nem számít! A kisfiammal is ugyanennyit ittam és semmi baj nem lett belőle!
2009. dec. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! En is nagyon szeretem, nem szivesen mondanek le rola!
2009. dec. 9. 08:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Még én se hallottam, hogy terhesen nem lehetne...

Szoptatáskor viszont inkább hanyagold, én rengeteg kakót iszok, nem tudtam, hogy szoptatáskor ebből gond lehet, a babámnak tök csúnya lett a bőre (athópiás dermatitis), mint kiderült, ő tejérzékeny és kapta tőlem az anyatejen át a dózist hónapokig...

Úgyhogy nekem szoptatáskor tilos tejterméket fogyasztanom.

2009. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Pont hogy ajánlott mert magas a Ca tartalma ami a csontok miatt fontos és más vitaminok vannak benne,de mindig figyelj a minőségre és a lejárati időre.
2009. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
csak annyit hozzá, hogy a természetgyógyászok mondják (én legalábbis eddig csak tőlük hallottam), hogy a felnőttnél a tej egy idő után nem adja, hanem kivonja a szervezetből a kálciumot. Nem tudom, mi igaz belőle. Én naponta iszok 1-2 csuporral, többet nem nagyon birok meginni.
2009. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem pont tegnap mondta a háziorvosom, hogy igyak nagyon sok tejet minden nap:)
2009. dec. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Én is úgy tudom, hogy nem tilos, hanem kell a sok tej és tejtermék.

Boldog babavárást!

2009. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!