Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Történt veletek ilyen? Kérlek...

Történt veletek ilyen? Kérlek minél többen olvassátok el, hátha tapasztalt valaki hasonlót! Megijedtem!

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kicsit hosszú leszek, ne haragudjatok, de a körülményeket csak igy értitek meg. Most várom a 3. babámat, 25 hetes vagyok, van még két kicsi gyermekem, egyedül vagyok velük itthon, mert a férjem külföldön dolgozik. Elég fárasztó, de nem szoktam kikészülni. Igazán még fáradtnak se éreztem magam. Mindenhez hozzátartozik még az is, hogy a terhesség elejei természetes hányingert leszámítva teljesen panaszmentes volt eddig a terhességem. A vérnyomásom kicsit alacsony ( 90/60,100/60) , de ezzel jól elvagyok. Voltam már terheléses vércukorvizsgálaton azzal is minden rendben. Éhgyomri 4,4, terhelés után 5,9. A problémám a tegnapi nappal kapcsolatos. Elég sokat takarítottam, de úgy érzem, hogy nem többet , mint máskor. ( zsíroldóztam, vízkőoldóztam, felmostam, porszívóztam, elég sokat futkoztam a városban)5 után vendégeink voltak, úgyhogy onnan kezdve viszont ültem és beszélgettem. Este 7 óra fele megfürdettem a lányokat, vacsiztunk és elkezdtem úgy érezni magam, mint aki be van rúgva. Teljesen szédült a fejem, gyengének éreztem magam, egyik pillanatban fáztam, utána meg csurom viz lett a pizsim, remegés jött rám, nem tudtam megenni a vacsim, hányingerem volt. Azt gondoltam először, hogy csak kimerült vagyok , lefeküdtem gyorsan, nehogy nagy baj legyen, hisz ahogy irtam, egyedül vagyok a két kicsivel és még csak a közelben sincs senki rokon.De nem múlott el, folyamatosan remegtem, rázott a hideg. Felhívtam az ügyeletet, ahol azt mondták, hogy miután elaludtak a kicsik, csináljak egy nyugtató teát és aludjak egy nagyot. Szerintetek is csak kimerültség lehetett? Úgy megijedtem..... Ja és még annyi, hogy a lázamat természetesen megmértem, 36,5 volt. Ma reggel óta nem érzem a remegést, de viszont gyenge vagyok. Lázam továbbra sincs. Tegnap egyébként a hasam is többször keményedett, mint szokott. Előfordulhat esetleg olyan, hogy a baba nyomott valami olyan ideget? Anyu szerint pánikoltam, de az azért hamarabb lement volna rólam, nem? Ha tudtok kérlek segítsetek!!!! Köszönöm!
2009. dec. 11. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem is volt ilyen nekem is nagyon alacsony volt a vérnyomás terhesség alatt is és úgy egyébként is. Ez tényleg nagyon buta érzés és én is nagyon megijedtem bár nekem szerencsére pont itthon volt a férjem és belém nyomott egy nagy adag cukros vizet és jobban lettem. Nekem azt mondta az orvosom akkor, hogy valószínüleg a vérnyomások is lejjebb ment és a vércukor szintem is megborulhatott egy kicsit ez okozta ezeket a tüneteket, akkor egyszer volt soha többet, de az is elég volt. Teszem hozzá nekem a cukorszintem terhesen 2,7 volt olyan gyors volt az anyagcserém, hogy evés után le kellett feküdnöm, hogy a gyereknek is jusson valami:-(

2009. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az azért megnyugtató, hogy nem volt lázad. Szerintem is lehet "csak" kimerültség, reméljük nem szedtél össze semmit.

Ha elmúlik teljesen és nem tér vissza, ne aggódj, akkor biztos nincs baj. De ha rosszabbul leszel, lásson orvos a biztonság kedvéért!

A szédelgés lehetett a vérnyomásod leesésétől, a hidegrázás pedig fáradtságtól, esetleg enyhe gyomorrontás. vagy bújkál benned valami, de az úgyis kiderül pár napon belül.


Vigyázz magadra, ne dolgozz most már annyit egyszerre!!!

2009. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor van megmagyarázhatatlan érzésem mostanában az ájulással küzdök szerintem ez ezzel jár.
2009. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak fura érzéseim, eddig soha nem tapasztalt rosszulléteim. Szerintem túlhajtottság, kimerültség és pánik. Pihenj sokat és magneb6! Ja és a cukros víz is jó ilyenkor. Hidegen! Kitartás :)
2009. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy tűnik,h ez pánikroham volt.Nem aggódj ez nem azt jelenti,h megkattantál,barátnőm makk egészséges életvidám lány és 19 évesen kijött rajta egyik percről a másikra,el is múlt.Többet kellene pihenned,absz nincs segítséged?3 gyerekkel még rosszabb lesz,szeretet ide v oda:)
2009. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Túlhajthattad magadat. A nagyon alacsony vérnyomásnak pont ezek a tünetei, amiket leírtál. Jól tetted, hogy lefeküdtél és pihentél.


Az elkövetkező napokban is próbálj meg minél többet pihenni, és ha tudsz, ugorj be a védőnőhöz egy vérnyomásmérésre.

2009. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Leeshetett a cukrod is a sok mozgástól,meg hogy nem nagyon ettél!A zsiroldót és társait kerülhetnéd azért.
2009. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a harmadik babámat várom, nekem is pici a másik kettő és sokat vagyok velük egyedül mert a párom rengeteget dolgozik.Ugyan így nagyon alacsonya vérnyomásom:80/60 90/60 a cukrom megterhelve ment fel 4,7-re szóval szintén zenész!!!!Múltkor én ugyan ilyen tüneteket produkáltam nagyon megijedtem le kellet ülnöm gyerekeimmel voltam a játszón és annyira rosszul lettem hogy le kellet ülnöm és egyszerűen se kép se hang az volt a szerencsém hogy egy másik anyuka segített...azt mondják cukros víz koffein ilyesmi segíthet de nekem nem nagyon válik be....

Szerintem az alacsony vérnyomás+cukor sok mindennek az oka meg hát persze a kimerültség, teljesen átérzem a helyzeted nehéz egyedül két picivel és nem kérhetjük meg a szomszédot én sokszor estére annyira kimerült vagyok, hogy egy pohár vízért lusta vagyok magamnak kimenni a konyhába.De megéri szép nagy családosok leszünk:)


Üdv..26hetes km.

2009. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma nem volt még hála rosszullétem, talán ez csak egy egyszeri dolog volt, vagy legalábbis nem sűrven ismétlődik. Nagyon ijesztő volt, lelkileg még mindig a hatása alatt vagyok és félek az estétől. Egyébként én is erre a két dologra gondoltam, hogy vérnyomás és cukor, de lehet , hogy a kimerültség. Utolsó válaszoló, bizony igazad van, engem is mindig az lelkesít, hogy milyen szép is lesz nagycsaládosnak lenni és 3 gyönyörűséget nevelni. A gyerekek adnak erőt mindig mindenben. Pl. tegnap is.

Természetesen takarítani vegyszerekkel csakis gumikesztyűben és szájmaszkban szoktam, de persze én is gondoltam rá, hogy most azért nem kell túlzásba vinni. Remélem nem fog ismétlődni a dolog. Mindenkinek nagyon jó babavárást kívánok és boldog karácsonyt!!!!!

2009. dec. 11. 14:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a negyedik babámat várom, három 5 év alatti gyerek mellett, és bár Magyarországon dolgozik a férjem, de nagyon sokat. Teljesen megértelek, és többször tapasztaltam már hasonlót, mint te. Mostanában is elég sokat szédelgek, de ez állítólag normális terhesség alatt. Ahogy a többiek is írták, a fáradtság, kimerültség, hormonok, alacsony vérnyomás, alacsony vércukor külön-külön vagy együtt okozhatják a tüneteket. És ha az ember megijed tőle (ki nem?!), akkor fokozódhat is. Kitartás! Tényleg csodálatos 3 gyermeket nevelni!
2009. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!