Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet még egészséges a babám?

Lehet még egészséges a babám?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok és soha nem voltam még terhes. Azt hittem már, meddő vagyok.3 hónapig szedtem fogamzásgátlót, de csak azért, hogy a menstruációmat beszabályozza, majd egy betegségtől megijedve abbahagytam. Eszembe se jutott terhességtől félni. Mivel kisebb nőgyógyászati műtét előtt állok, és késett a menzeszem, az orvos a biztonság kedvéért csináltatott velem terhességi tesztet. És tessék, lássék.5 hetes terhességet állapítottak meg azt követően, ahogy 3 tesztet is megcsináltam itthon egymás után! Nem akartam elhinni! Már voltam a családvédelmi szolgálatnál, ugyanis elvetetni készültem. Viszont borzasztó érzés, már itt van, megfogant, ami egy csoda, azóta is sírok, nem tudok belenyugodni, úgy érzem soha nem fogom tudni feldolgozni ha ezt megteszem, de azt sem, ha megtartom és valami baja lesz, ugyanis hétvégenként elég szép bulikat csaptunk, ami nem csak alkohol fogyasztásban merült ki. Szintetikus szereket használt a kedves "apuka" is, és én is. Most 5 hetes. Mit csináljak? Ez már árthatott a babának? Vagy még nagyon pici és ha mostantól egészséges életet élek odafigyelve rá, lehet egészséges? Aki tud, biztos választ, kérem szépen írja le, nemsokára kiírják az abortusz időpontját, és nem tudom mi tévő legyek.

2014. ápr. 18. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség első néhány hetében még semmi nem jut a magzatba abból, amit eszel iszol, mert még nincs köldökzsinór, méhlepény. Én csak emiatt nem vetetném el a babámat. Ha megtartod, figyelj oda az étkezésre, életmódodra. És a párod is változtasson! Egy apa ne használjon semmilyen szert hétvégi bulikba. Nőjetek fel mindketten!
2014. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2014. ápr. 18. 12:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal menjetek el genetikai tanacsadasra. Az elsovel sajnos nem teljesen ertek egyet. A mindent vagy semmit elv csupan a beagyazodas idoszakara vonatkozik. Ezt kovetoen a fejlodesben az elso 4 het kritikus idoszak, itt a legintenzivebb a sejtosztodas. Biztosat senki nem fog tudni mondani. De a szazalekos aranyok alapjan, felelossegteljesebben donthettek. Ha mar az eletviteletekre ez nem igaz.
2014. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utólag visszaolvasva.....szóval elnézést a stílusért, nem bántó szándékkal írtam!
2014. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28 éves vagy. Tartsd meg a babát! Változtassatok mindketten! A babád valószínűleg makkegészséges, vagy legalábbis nem ettől az első 4 héttől lesz baja. Ki tudja, hogy ha most elveteted, később teherbe tudsz-e majd esni. Valószínűleg még azzal sem lenne baj, de ha csak 1 százalék esélye is van annak, hogy nem lehet majd újabb babád, őrülten bánni fogod.
2014. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan egészségesen született babát, aki mikor megfogant, szintén nem vették még észre és ott is voltak kemény bulik. Nem csak alkohol. De szerencsére egészséges lett a baba. De ha én kerülnék ilyen helyzetbe, tuti, hogy kikérném pár orvos véleményét és mindent elmondanék, hogy miket szedtem. És nem csak 1 orvoshoz mennék el!
2014. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5 hetes magzat még nincs rácsatlakozva a te keringési rendszeredre, a te tápanyag ellátásodra, ettől nem lett baja, ez tuti.

Mostantól viszont SEMMI káros anyag.

Hát én ennyi idősen, ilyen előzményekkel biztos nem vetetném el,csak a drog miatt nem kellene!

Tudod, egy gyerek tényleg az élet legnagyobb csodája, ha most esetleg elveteted, sajnos lehet, hogy többet nem lesz benne részed:-(

Az a jó, hogy a 9 hónap alatt mind te, mind a párod fel tudtok rá készülni lelkileg is, meg mindenhogy, a természet csodája, hogy van rá 9 hónapunk:-)

Az eleje még egy tervezett babánál is okozhat sokkot, (nálunk közel 3 év alatt jött össze) mégis volt bennem félelem, aggódás, alkalmatlanság érzés, és még mennyi minden, de aztán ez elmúlik szépen, s marad az öröm.

2014. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves első válasz adó!

Nincs miért bocsánatot kérned, semmi sértőt nem írtál! Sőt!

Mindenkinek köszönöm, hogy figyelmet és időt szántatok rám, minden válasz hasznos volt! Sokat segítettetek!

2014. ápr. 18. 14:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sem akarok semmi bántòt írni de én ùgy gondolom h a fogantatás pillanatàban azért a fele "dolgok"az apukàn is mùlnak és az ő spermiumai is ki voltak téve a drognak...nem semmiért mondjàk h a férfiaknak u.ugy fel kell készülni a fogantatàsra.Ès én a te eseteddel sem értek egyet,de ez az én véleményem.Egy babàra készülni kell!En beszélnék egy ovossal őszintén!Ès nem rosszindulatbòl irtam hidd el!
2014. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6 hétig még nincs annyira "hozzád nőve", hogy nagy eséllyel legyen baja. Szóval, ha egyébként meg akarod tartani és csak az eddigi bulik miatt vetetnéd el, akkor tartsd meg. De innentől aztán tényleg semmi pia, semmi cigi, és szintetiklus cucc meg végképp nem. De azt hiszem, hogy ezt te is tudod, hiszen aggódva írtad ki a kérdést, így biztos vagyok benne, hogy innentől már vigyázni akarsz majd magatokra. Persze jó lenne, ha életvitelileg az apuka is a baba érdekeihez idomulna.
2014. ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!