Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet még egészséges a babám?

Lehet még egészséges a babám?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok és soha nem voltam még terhes. Azt hittem már, meddő vagyok.3 hónapig szedtem fogamzásgátlót, de csak azért, hogy a menstruációmat beszabályozza, majd egy betegségtől megijedve abbahagytam. Eszembe se jutott terhességtől félni. Mivel kisebb nőgyógyászati műtét előtt állok, és késett a menzeszem, az orvos a biztonság kedvéért csináltatott velem terhességi tesztet. És tessék, lássék.5 hetes terhességet állapítottak meg azt követően, ahogy 3 tesztet is megcsináltam itthon egymás után! Nem akartam elhinni! Már voltam a családvédelmi szolgálatnál, ugyanis elvetetni készültem. Viszont borzasztó érzés, már itt van, megfogant, ami egy csoda, azóta is sírok, nem tudok belenyugodni, úgy érzem soha nem fogom tudni feldolgozni ha ezt megteszem, de azt sem, ha megtartom és valami baja lesz, ugyanis hétvégenként elég szép bulikat csaptunk, ami nem csak alkohol fogyasztásban merült ki. Szintetikus szereket használt a kedves "apuka" is, és én is. Most 5 hetes. Mit csináljak? Ez már árthatott a babának? Vagy még nagyon pici és ha mostantól egészséges életet élek odafigyelve rá, lehet egészséges? Aki tud, biztos választ, kérem szépen írja le, nemsokára kiírják az abortusz időpontját, és nem tudom mi tévő legyek.

2014. ápr. 18. 11:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel nem lesz baja a babának, mivel 5 hetes vagy csak, az első két hétben semmiféle kapcsolat nincsen, a második 2-3 héten pedig a mindent vagy semmit elve érvényesül. Genetikushoz menjetek el, amit ő mond, az úgy van.

A baba vállalás komoly felelősség, amit át kell beszélnetek a pároddal. Ha valamiképpen meg tudjátok oldani, akkor én a megtartás mellett voksolnék, mert az élet egy ajándék és szent. Biztosan nehéz lesz az eleje, de a ti kisbabátok, a ti véretek. Beszéljétek át, gondoljátok át, keressetek megoldást. Az abortusz legyen a legutolsó lehetőség, mai szóba kerül. Pláne úgy, hogy lehet soha többé nem lehet gyereked, ha meddőség felmerült már.

2014. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
És annyi még, hogy a drogelvonáshoz segítséget vegyetek igénybe.
2014. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!