Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltatok már úgy, hogy teljese...

Voltatok már úgy, hogy teljesen összezavarodtatok a terhesség, szülés, gyereknevelés témában kapott rengeteg információtól? Én most nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Túl sok ellentétes információhoz lehet hozzájutni. Interneten is, de az jobban összezavar, hogy az orvosok is teljesen mást mondnanak. Pl. jó a málnalevél tea, mások szerint nem, mert vízhajtó, kell vitamint szedni, másik szerint nem kell és még sorolhatnám.

Én ma egy konkrét eset miatt lettem teljesen bizonytalan. Most vagyok 15 hetes várandós. A 12. hétig vezette a terhességem egy doktornő, de ő felmondott(vagyis egy ideig nem végzi a munkáját) és új orvost kellett választanom. Az új orvosnál ma voltam először és teljesen mást mondott mindenre mint az eddigi orvos.

Az első orvosom nem javasolt terhesvitamint csak folsavat és persze változatos étkezést, az új orvos szerint muszáj vitamint szedni, és megijesztett, hogy baj lehet, hogy eddig nem szedtem.

Az első orvosom azt mondta, hogy a 16. hétig kell szednem az utrogestant, mert amijnt lehet, abb kell hagyni, az új orvos azt mondta, hogy feltétlenül kell a 35. hétig és nem lehet korán abbahagyni.

Volt egy vetelésem, de mivel most minden rendben van és jól is érzem magam, az eddigi orvosom azt mondta, hogy nyugodtan séltálhatok, élhetek úgy mint eddig, mindent csinálhatok, persze óvatosan, de nem kell egész nap feküdnöm, az új orvos viszont a tavalyi vetélésre hivatkozva azt mondta, hogy szigorú ágybanfekvés kell, ne nagyon csináljak semmit se.

Az eddigi orvosom azt mondta, hogy csak akkor kell magznéium, ha görcsölök, keményedek (nem görcsölök, nem keményedek egyáltalán), az új orvosom szerint igenis kell minden nap magnéziumot szedni függetlenül a keményedéstől, sőt pluszban is kell szedeni magnéziumot és folsavat is a terhesvitamin mellé. (az eddigi orvosom a folsavat is csak a 12. hétig mondta)

Én elégedett voltam az eddigi orvosommal, de az új orvos azt éreztette, hogy felületes volt velem. És most teljesen összezavarodtam, hogy kire is kellene hallgatnom. Az eddigi orvosom utasításaira vagy felejtsek el mindent és az új orvos szerint most szedjek egy csomó vitamint, feküdjek ágyba és valóban higgyem el, hogy kell az utrogestan a 35. hétig, amikor mindenhol azt olvasom, hogy csak a 12. hétig szedik?

Mit gondoltok minderről?



2014. máj. 9. 14:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az utrogestant valóban ritkán szokták szedni a 12. hét után, de tényleg van szerepe a koraszülés megelőzésében, én a helyedben szedném, biztos nem véletlenül írta elő az orvosod. Ártani biztosan nem fog, legrosszabb esetben felerősíti valamennyire a terhességi tüneteidet.

A magzatvédő vitaminról pedig már rég bebizonyosodott, hogy megelőzhet súlyos fejlődési rendellenességeket, szóval azt pláne szedném rendesen.

És a magnéziummal is ugyanez a helyzet, ártani biztos nem fog, de megelőzhetőek vele a korai méhösszehúzódások,

Szóval szerintem hallgass az orvosodra, semmi olyat nem javasolt, ami káros lehetne, esetleg kicsit túl elővigyázatos volt, de ez nem baj (inkább egy ilyen orvos, mint egy felelőtlen).

2014. máj. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!