Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti nem féltek, hogy beteg...

Ti nem féltek, hogy beteg lesz a baba?

Figyelt kérdés
Minden eredményem rendben van!Mégis nagyon félek attól,hogy beteg babám születik.Ezt érzem.nem tudom miért.de már megőrülök.33 hetes vagyok ha baja lenne már ki kellett volna derülnie?Írjatok kérlek minél többen
2014. júl. 29. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szintén 33 hetes vagyok, 31 éves kismama. Minden eredmény eddig kitűnő volt a kislányomnál a terhesség alatt talán csak 1-2 szer futott át a fejemben, hogy mi lenne ha beteg lennne, de hamar el is hessegettem az ilyen negatív gondolatokat. Mivel minden eredményem jó, kitűnő a fogadott orvosom nem hiszem hogy bármi probléma lehetne. Amúgy sem vagyok egy paramami.
2014. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A kislányomnál én sem voltam az.De most nem tudom mi van velem,Már megőrülök.Mi van ha jók a megérzéseim?Úgy érzem nem lesz minden rendben.
2014. júl. 29. 08:41
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is vannak néha kósza gondolataim, hogy vajon teljesen egészséges-e a babám. Voltak kisebb-nagyobb gondok a terhesség során, volt baj a baba szívével is, de szerencsére kinőtte. Ennek ellenére mindig arra jutok, hogy miért ne lenne egészséges, hiszen mi is azok vagyunk, voltunk a terhesség előtt is. Figyeltem arra, hogy semmi káros dolog, amit el lehet kerülni, ne érje. Az orvosi utasításokat, javallatokat betartottam. Ennél többet pedig nem tudok tenni. Amin pedig nem lehet változtatni, azon kár előre rettegni. Nekem ez szokott segíteni. Amúgy a kisfiam nagyon élénk mocorgása és az, hogy mennyire reagál az apukája kezére, mindig meggyőz arról, hogy egy makk egészséges, sőt már most nagyon értelmes kis emberke.

2014. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Ha ilyesmiken agyalsz akkor be is vonzod azt amitől rettegsz. Szóval mantrázd azt magadban, hogy minden rendben lesz, egészséges kisbabád fog születni.

Hány éves vagy?

2014. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindig próbálom nyugtatgatni magam.De mindig visszajutok mi van ha mégis baj lesz.Nagyon sokat idegeskedtem a terhességem alatt.26 éves vagyok
2014. júl. 29. 08:48
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél meg se fordult a fejemben,hogy valami baj lehet a terhességgel,bár a betegségtől féltem,mert nálunk nagy esély volt rá, de a vizsgálatok igazolták,hogy egészséges lesz, az is lett.Bár a 6ik hónapban bevéreztem, , második terhességemnél elvetéltem, a harmadiknál attól nem féltem,hogy beteg lesz a baba viszont tartottam tőle,hogy minden rendben legyen a terhesség során, szerencsére nem volt semmi gond!
2014. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy, azt írod hogy az eredményeid/babád eredményei teljesen jók, van már egy egészséges lányod. Nincs mitől tartanod (hiszen nem attól félsz hogy a szülés során történik valami, hanem attól hogy már most beteg a babád), hiszen azt már jóval korábban észrevették volna a vizsgálatokon ha bármilyen baja lenne. Nyugi! :)
2014. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A szüléstől is nagyon félek,hogy ott történik valami.

Oxigénhiány vagy valami amit nem lehet kiszűrni az ultrahangal.Inkább ezektől tartok.

2014. júl. 29. 09:52
 9/15 anonim ***** válasza:

én is mindig aggódtam, már azért akartam szülni, hogy nehogy elkapjon tőlem valamit (mindig folyásaim voltak)

és be is igazolódott az érzésem, mert megszületve egyből antibiotikumozni kellett


egyszerűen nem éreztem magam jól, a vérvételem eredményein meg csak az volt, hogy mindig magasabb és magasabb lett a fehérvérsejtszámom, ami köztudott, h gyulladásra utal, persze az orvosok annyit mondtak, ha kicsit "el van tolva a vérkép" az természetes terhesen, nem baj.



de alaptalan aggódásom csak annyi volt, hogy mi van ha 6 ujja lesz, vagy nem lesz fülkagylója, meg ilyenek.

2014. júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

kérdező, utoló kommentedre írnám, hogy "beszélgess" a magzattal, állítólag össze van kötve annyuval

éreztess neki tanácsokat. pl "told el magadtól a köldökzsinórt", "fordulj szépen le"- ha esetleg nem fejvégű fekvéses

többen tapasztalják, mintha hallgatna rájuk a magzatuk, mert beválik

szerintem adj ennek is esélyt

és pozitív megfogalmazás!!!


ne azt mond, hogy, hogy mit NE csináljon, hanem hogy mit csináljon

2014. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!